Byznysový zápisník: Verizon a AT&T údajně chtějí koupit Vodafone

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Zdroje Financial Times tvrdí, že obří američtí mobilní operátoři Verizon a AT&T chtějí společně koupit Vodafone. Údajně by to mohl být obchod až za 245 miliard dolarů (tržní kapitalizace Vodafonu na newyorském NASDAQu je necelých 140 miliard dolarů). Šlo by tak o jedno z největších převzetí za poslední dekádu.

Šéfka HP Meg Whitman sice tvrdí, že diagnóza firmy byla stanovena a léčba zahájena, v Goldman Sachs jsou ale jiného názoru. Investiční banka snížila rating HP a doporučuje klientům prodávat akcie. Ty v reakci na prohlášení od pondělí spadly téměř o 6 procent. Whitman tvrdí, že obrat HP k růstu bude trvat i několik let.

Business Insider vyzpovídal zakladatele a šéfa společnosti GoodData Romana Staňka. Český podnikatel žijící v Silicon Valley v rozhovoru nemluví ani tak o technologiích, jako spíše o svých podnikatelských zkušenostech, které nasbíral nejenom v GoodData, ale také v NetBeans (prodal Sun Microsystems) a Systinetu (prodal Mercury Interactive, nyní součást HP).

Z posledních papírů pro americkou komisi vyplývá, že Dell snížil odhady příjmů pro letošní fiskální rok o 10 miliard dolarů. Z původních 66 miliard dolarů je tak 56 miliard. Firma zároveň uvádí, že nejisté prodeje Windows 8 budou mít špatný vliv na výkon PC divize.

České startupy mohou díky iniciativě Czech ICT Alliance a dalších organizací prezentovat své projekty investorům v San Franciscu a Bostonu. Akce Czech Tech Pitch Day proběhne 7., respektive 9. května a zájemci mohou posílat přihlášky na info@czechict.cz.

České Radiokomunikace nově vede Michal Čupa (dříve IBS DataFort, Český Telekom, Nokia Siemens Network, Microsoft a další), který vystřídal Kamila Levinského. Jeho úlohou mimo jiné bude řídit plánovanou expanzi v oblasti datových center, kterou ČRa odstartovalo v loňském roce otevřením centra v areálu Žižkovské věže.

SAP tvrdí, že jeho nová in-memory databázová platforma HANA je nejenom nejrychleji rostoucím produktem v historii firmy, ale také nejrychleji rostoucím IT produktem vůbec. Nová analýza společnosti Cowen and Co. ale tvrdí, že to není pravda a že SAP čachruje s čísly. Z Německa se ozývá, že analýza je špatná. Dokud se ve finančních výsledcích HANA neobjeví odděleně, je to pouze tvrzení proti tvrzení.

Softwarově definované sítě (SDN) jsou stále velice žhavým tématem. Projevují o ně zájem nejenom velcí IT giganti jako Cisco, VMware či Oracle, ale také řada investorů. Početná skupina z nich tento týden vložila 17,3 milionu dolarů do startupu Midokura, který se specializuje na virtualizaci sítí.

Jako žhavé zboží se jeví i společnost MuleSoft, do které nyní společně investovali 37 milionů dolarů jinak velcí rivalové SAP a Salesforce.com. Salesforce narušil poklidný licenční život SAPu firemním softwarem ve webovém prohlížeči a SAP (i Oracle a další) na to nyní postupně reagují. MuleSoft umožňuje jednotlivé SaaS cloudy propojovat a zajišťuje mezi nimi spolupráci.

Témata článku: Poskytovatelé internetu, Byznysový zápisník, Verizon, Vodafone

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Grunang 5. 4. 2013 14:22:22
    Verizon a Vodafone je jedna společnost - Verizon je pouze název Vodafonu...

Další podobné články


Yahoo má velký problém. Pro NSA a FBI skenovalo všechny příchozí e-maily

Yahoo má velký problém. Pro NSA a FBI skenovalo všechny příchozí e-maily

** Yahoo vyvinulo a provozovalo software k reálném skenování veškeré doručené pošty ** Program byl vyvinut pro spolupráci s NSA a FBI ** Zpravodajci v e-mailech hledali klíčová slova

11.  10.  2016 | Janů Stanislav | 23

Aby byl signál a internet všude: jak fungují a kde jsou schované antény operátorů

Aby byl signál a internet všude: jak fungují a kde jsou schované antény operátorů

** Základnové stanice BTS mobilních operátorů zdaleka nejsou jen typické kovové stožáry ** Podívejte se na některé nevšední instalace ** Dozvíte se, z čeho se moderní BTS skládá a jak funguje

28.  9.  2016 | Polesný David | 34