Facebook chce zrychlit vývoj vlastního modulárního hardwaru, koupil startup Nascent Objects

Facebook už dávno není jen softwarový gigant, ale s akvizicí Oculus VR, vlastními datacentry s vlastní konstrukcí, infrastrukturou nebo také satelity a drony už se rovněž jedná o velkou hardwarovou společnost. A tento směr Facebook posílil s nejnovější akvizicí startupu Nascent Objects.

Nascent Objects je poměrně mladý startup se specializací na modulární softwarovou platformu, pomocí které lze velmi rychle vytvářet prototypy na 3D tiskárně. Facebooku to umožní zrychlit samotný vývoj nového hardware, ať už půjde o cokoli, co lze vytisknout na 3D tiskárně s podporou různých materiálů.

Dle vyjádření Facebooku chce tak vývoj a prototypování posunout blíže na úroveň softwaru, kde lze tyto procesy dělat ve velmi krátkém čase a rovněž stále jednodušeji s menšími náklady.

Tým Nascent Objects bude pracovat v tajné laboratoři Facebooku označení jako „Building 8“ pod vedením Reginy Dugan, která dříve pracovala v Google na technologických produktech. Protože se jedná o softwarovou platformu, Facebook to umožní například rychleji zkoušet různé prototypy budoucích verzí Oculus Rift, ale i vlastního hardwaru, který není určen pro komerční použití.

Právě rychlá inovace je klíčová pro úspěch v rámci nejmodernějších technologií a produktů postavených kolem pokročilých systémů. S platformou Nascent Objects se lze dostat z konceptu k produktu během několika málo týdnů a nikoli měsíců.

Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná.

Témata článku: Software, Byznys, Facebook, Startupy, Akvizice

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • dolph1888 21. 9. 2016 1:26:40
    Mark vážně nemá všech pět pohromadě, ať si ten modulární HW nainstaluje...
  • Roman Šrámek 20. 9. 2016 19:58:01
    Kéž by do toho nesmyslu chtěl vrazit všechno, co má .......... a spláchnul...
  • Solaris1 20. 9. 2016 18:54:53
    Fuckbook už tolik netáhne, Cukrouš neví kam ještě svůj nenažranej rypák...

Další podobné články


Jak zastavit nechtěné programy na Windows? Koukněte na Plánovač úloh

Jak zastavit nechtěné programy na Windows? Koukněte na Plánovač úloh

** V systému se mohou periodicky spouštět nechtěné aplikace ** Anebo si vyberou tu nejméně vhodnou chvíli ** Prozkoumejte Plánovač úloh na Windows

23.  9.  2016 | Čížek Jakub | 96

Apple prý chce koupit automobilku McLaren

Apple prý chce koupit automobilku McLaren

21.  9.  2016 | Holčík Tomáš | 28