Fanoušci Anonymous mohou mít problémy

Fanoušci Anonymous mohou mít problémy. Tedy přinejmenším ti, kteří se minulý týden zapojili do útoku na americké weby. MPAA se už totiž nechala slyšet, že to jen tak nenechá a spolupracuje s FBI na odhalení identity útočících návštěvníků. Pokud se zachovaly logy přístupů, nemusel by to být zase takový problém, LOIC a další programy, které komunita používá k distribuovanému DoS útoku, jsou totiž principálně poměrně jednoduché – snaží se z webu načítat nějaký konkrétní soubor stále dokola, čímž jej při větším počtu dokážou přetížit.

Z logu lze tedy separovat pouze ty přístupy, které se chovaly strojově a soustředit se pak na konkrétní IP adresy. Zatímco na skutečné Anonymous nikdo nepřijde, běžný Američan, který nepoužil pokročilejší anonymizační techniky, by teoreticky mohl mít problém. Ostatně i po útocích z konce roku 2010 na PayPal, Visa a další weby bylo zadrženo hned několik útočníků.

Stejně problematické je pro útok používat techniku TOR. Ta sice dostatečně zašifruje identitu prvotního útočníka, nicméně veškerou zodpovědnost přebere ten poslední článek v řetězci. Pokud tedy budete mít spuštěný TOR server i na svém počítači, klidně se může stát, že se stanete v podstatě bílým koněm pro lumpárny někoho druhého.

Diskuze (79) Další článek: FORPSI – každá doména má svůj klíč!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,