Akcie Applu jsou na rekordní hodnotě, podle analytiků je Apple stále podhodnocený

Akcie Applu jsou na rekordní hodnotě, podle analytiků je Apple stále podhodnocený

Nejnovější finanční výsledky Applu ukázaly, že i přes to, že se už nyní jedná o nejhodnotnější společnost na světě, stále je kam stoupat a potvrdily to i rekordní prodeje iPhonů.

Nyní se konečně probouzí i analytici a investoři, kteří zapříčinili, že hodnota akcií Applu se přehoupla na nejvyšší hodnotu v historii - nad úroveň 133 dolarů za akcii.

Klepněte pro větší obrázek
Průběh ceny akcií Applu (Zdroj: Yahoo Finance)

Jak informoval web Business Insider, podle analytika Stevena Milunoviche ze společnosti UBS je Apple i přes současnou hodnotu stále podhodnocený. Hlavním důvodem jsou prý velmi silné služby, které z pohledu příjmů Applu už pomalu překonávají všechny ostatní produkty kromě iPhonů. Příjem ze služeb navíc roste velmi rychle – meziročně o neuvěřitelných 18 % dle dat z posledního čtvrtletí.

Z tohoto pohledu lze tak očekávat další růst hodnoty Applu, ale kromě pozitivních očekávání se objevují i obavy z budoucích změn technologického trhu, kde hraje roli virtuální a rozšířená realita, chytré automobily a podobně, kde ještě Apple stále nepředstavil vlastní produkt. Ostatní technologické společnosti už přitom představily i několik generací a získávají postupně tržní podíl.

Foto: Tim Cook, Twitter

Témata článku: Byznys, Apple, Finanční výsledky, Cook, Stock, Yahoo Finance, Chytré hodinky Apple, Chytré hodinky Apple Watch, Akcie, Budoucí automobil, Chytrý automobil, Business insider, Rekordní hodnota, Vlastní produkt, Rekordní prodeje

32 komentářů

Nejnovější komentáře

  • NakasiBMW 15. 2. 2017 15:35:12
    Průměrný produkt s výrobní cenou low-end a s prodejní jako prémiový...
  • runner42 15. 2. 2017 8:01:13
    Možná by nebylo od věci položit si otázku, proč hodnota akcií Applu roste....
  • Roman Šrámkuj 15. 2. 2017 7:38:49
    Hodnota akcii na burze me vzdycky nechavala naprosto v klidu. Poznamku...