Alza.cz je prý na prodej, kupujícím může být Pixmania

Česká jednička mezi internetovými obchody, tedy Alza.cz s loňským obratem překračujícím čtyři miliardy korun (více zde), je údajně na prodej. Uvedl to týdeník Euro. Zájemcem má být Pixmania, evropský internetový obchod spadající pod britskou skupinu Dixons Retails, do které patří například i síť prodejen s elektronikou Electroworld. Za Alzu prý Britové nabídli miliardu korun.

Klepněte pro větší obrázek

Pixmania aktuálně působí v 26 evropských zemích včetně České republiky. Ta se přitom stává novým klíčovým uzlem pro expanzi celoevropského obchodu dále na východ. Pixmania letos v Brně otevřela novou centrálu a dále se zde rozšiřuje. Zástupci firmy však odmítli možnou akvizici Alzy komentovat.

Změny ve vlastnictví by se podle Eura měly v dohledné době uskutečnit také u dalších silných e-shopů. Například investiční fond Intel Capital se prý chce zbavit svého podílu v Mall.cz. Tomu se přitom docela daří a podle jiných indicií plánuje akvizici e-shopu CZC.cz. Ale ani z těchto transakcí nebyla zatím žádná oficiálně potvrzena. Více informací o machinacích mezi českými e-shopy se dozvíte v článku na E15.cz.

Témata článku: Byznys, Alza.cz

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Poltergeist 12. 12. 2011 20:46:36
    BTW: proč se člověk musí jak kokot neustále přihlašovat i na zive.cz ? teď...
  • filhouse 12. 12. 2011 20:44:14
    Kéž by hned zrušila toho zelenýho šmejda
  • bluemoon 12. 12. 2011 19:18:40
    a zase jsou tu nic nerikajici tabulky obratu. podivejte se kam to dotahla...