Amerika chce zrušit síťovou neutralitu. Poté, co za ni roky bojovala

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 7

Názory k článku

avatar
28. 04. 2017 23:12

Žádná z těch firem vyjmenovaných předřečníkem není nic tak zázračného, že by jejich produkty, služby nezvládl nabídnout někdo jiný. Většinou je jejich úspěch založen jen na tom, že se tam lidi naučili chodit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
28. 04. 2017 21:43

Asociace firem Amazon, eBay, Facebook, Google, Twitter, Microsoft a Netflix by udělala nejlépe kdyby zavedla následující pravidlo:
"Který ISP nebude dodržovat síťovou neutralitu, toho nepustíme na naše servery."A všichni by to dodržovali ještě více jak z nařízení FCC, protože kdo asi by si koupil připojení, z kterého se nepodívá ani na e-mail nebo nic nevyhledá? Tímto stylem kdysi blokoval i Daniel Dočekal na pooh.cz přístupy ze sítě Telecomu na protest. Bohužel ten web byl moc malý, aby to mělo nějaký vliv...Navíc webové servery mají tu výhodu, že jsou výhradně SOUKROMÉ vlastnictví a pokud hodí rozsah nějakých IP adres na BAN-list, tak to nemusí zdůvodňovat nikomu.A ještě bych podotknul, že to byli právě ISP kteří používali loga jako je Google, YouTube, Facebook, Netflix a další k tomu, aby lidem prodali rychlé přípojky a zdůvodnili proč si to koupit. Takže teď je od nich trochu svinstvo, když prodávali připojení zákazníkům jenom kvůli obsahu na cizích serverech, na který je sami lákali slogany jako "Dívejte se na videa v HD kvalitě!" a u toho logo YouTube (což dělali i čeští operátoři - minimálně u O2 jsem to viděl roky), tak když teď "pláčou", že se lidi opravdu na ta videa dívají a chtějí platit ještě i od serverů podruhé Přitom drtivá většina velkých ISP prodává připojení DVAKRÁT - nakoupí symetrickou konektivitu, ale uživatelé používají připojení většinou asymetricky (pokud už nemají rovnou asymetrické přípojky), takže ISP má spoustu volného UPLOADu, který prodá PODRUHÉ na webhostingové a serverhostingové služby.A teď by chtěli ještě tu konektivitu zaplatit potřetí od serverů z jiných sítí! To je dobrá nenažranost!!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor