Apple a Amazon si chtějí koupit Jamese Bonda, nabídka je v oblasti jednotek miliard dolarů

Velké technologické firmy začínají pro úspěch vlastních videoplatforem bojovat o to nejdůležitější – populární videoobsah. Po úspěchu Netflixu se tak pouští nejen do tvorby vlastních seriálů, ale i do kupování distributorských práv a licencí. Nyní ale přišel čas i na nejvyšší ligu.

Jak totiž prozradil Hollywood Reporter, Apple má zájem o Jamese Bonda, ovšem nikoli o samotného agenta 007, ale pravděpodobně o celou značku (franšízu). Apple potřebuje významné tituly pro vlastní Apple TV a získat tak nějakou formu exkluzivity, která přitáhne další uživatele, kteří si koupí hardware a tím pádem i další obsah v průběhu jeho používání.

Autorská práva na Jamese Bonda v současnosti vlastní společnost MGM, se kterou Apple vyjednává. Do boje o tuto značku se ale dle zdrojů přidal i Amazon, který produkuje vlastní obsah už takřka čtyři roky a získává jedno umělecké ocenění za druhým.

A kolik vlastně stojí James Bond? Dle tvrzení se nehraje jen o licenci, ale o nákup celé značky, což by mělo vyjít na přibližně 2 až 5 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, kolik nejnovější díly bondovek celosvětově vydělaly v kinech a dalších platformách, je tato cena poměrně adekvátní.

Ve starším Týdnu Živě jsme probrali legální cesty k filmům a seriálům:

Témata článku: Apple, Byznys, Amazon, Hudba, filmy, seriály, Netflix, Akvizice, Autorské právo, Dolar, Legální cesta, Nejnovější díl, Hollywood, Apple TV, Významný titul, MGM, James Bond, Starý týden, Miliarda dolarů, Značka

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Eric888 13. 9. 2017 10:14:01
    Licence to kill, nejlepší ženy, nejlepší hotely, nejlepší destinace a...
  • Enfonator 13. 9. 2017 9:35:39
    Keby tak tie peniaze investovali do kvality svojich produktov..
Určitě si přečtěte