Apple chce postupně nahradit vše ve vaší peněžence, třeba i občanský nebo řidičský průkaz

Apple chce postupně nahradit vše ve vaší peněžence, třeba i občanský nebo řidičský průkaz

Při uvedení Apple Pay v roce 2014 se Applu podařilo nahradit klasické platební a kreditní karty, které jsou uložené k vašemu účtu a vy tak můžete na bezkontaktních terminálech platit pomocí iPhonů 6 a novějších a rovněž i přes Apple Watch. Za tu dobu se podařilo Apple Pay rychle rozšířit, ale třeba u nás stále nemáme oficiální podporu.

Apple nyní oznámil podporu pro virtuální karty Square, se kterými lze v rámci Apple Pay platit. Jak ale prozradila víceprezidentka Jennifer Bailey, která má Apple Pay na starost, Apple rozhodně nechce zůstat pouze u platby.

Z rozhovoru pro web Recode totiž vyplynulo, že Apple uvažuje o nahrazení všeho v peněžence, čemuž se vzhledem k aplikaci Wallet, která už nyní podporuje letenky, různé slevové karty a podobně, nelze divit. Jde především o různé druhy identifikačních karet, mezi které patří například řidičský nebo občanský průkaz. Apple také rozjel podporu Apple Pay ve veřejné dopravě v Japonsku, kde tento platební systém aktivně používá přes milion uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek

Apple už u mobilních zařízení využívá druhou generaci biometrického snímání prstu a snaží se posilovat v oblasti zabezpečení dat samotného uživatelů do takové míry, že s tím měla problém i FBI. Zda se ale nakonec dočkáme občanského průkazu v mobilu, je i na samotném státu, který musí spolupracovat a vytvořit univerzální rozhraní i pro případná další zařízení.

Témata článku: Technologie, Apple, Bezpečnost, Mobility, Mobilní telefon, iPhone, Nositelnosti, Šifrování, Apple Watch, Japan, Transit, Wallet, Virtuální peněženka, Platební peněženka, Klasické hodinky, Řidičský průkaz

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vzach 13. 12. 2016 12:02:14
    "Zda se ale nakonec dočkáme občanského průkazu v mobilu, je i na samotném...
  • našinec 13. 12. 2016 10:49:00
    V době, kdy se už i v praxi začínají používat podkožní čipy, v době, kdy...
  • Nargon 13. 12. 2016 6:25:52
    K tomu lze napsat jedině: A úředníci nebudou mít co žrát.