Apple chystá na příští rok nové iMacy, dle Tima Cooka je desktop stále důležitý

Apple chystá na příští rok nové iMacy, dle Tima Cooka je desktop stále důležitý

V době obrovského růstu v segmentu mobilních zařízení a naopak propadu prodejů desktopových počítačů se nelze divit, že i Apple dal vlastním desktopům nižší prioritu. Jak ale v interním e-mailu upozornil Tim Cook, Apple má v plánu nové modely, které se na trh dostanou již brzy.

V příštím roce bychom se tak měli setkat s novými iMacy, které sice nejspíše budou mít podobný design, ale dojde k aktualizaci hardwaru po všech stránkách – procesory (nejspíše Intel Kaby Lake), paměti, SSD (NVMe), displeje i porty, kde by nemělo chybět nové USB-C (Thunderbolt 3) se schopností zároveň nabíjet třeba nové MacBooky Pro.

Jedná se ale o neoficiální odhady, objevily se i spekulace, že Apple prozkoumává možnost integrace Touch ID senzoru v nových klávesnicích, což by umožnilo bezpečné ověřování identity i na desktopu.

Podle Tima Cooka budou stále existovat lidé, kteří budou potřebovat vysoký výkon a dostatek portů. Nové iMacy s velkou pravděpodobností budou v příští polovině roku, ale jak to bude s Mac Pro nebo Mac mini, je zatím těžké odhadnout.

Témata článku: Apple, Počítače, Tim Cook, USB-C, Retina, iMac, Thunderbolt, Cook, Nový rok, Touch ID

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Korbélyi 28. 1. 2017 8:13:47
    Apple nebo PC je odvěké soupeření. Obávám se, že iMac bude i nadále v...
  • zrom 21. 12. 2016 21:48:28
    "Podle Tima Cooka budou stále existovat lidé, kteří budou potřebovat...
  • Pacikx 21. 12. 2016 18:23:35
    Vysoký výkon u iMacu? To myslí vážně??? :D