Apple koupil produktivní aplikaci Workflow pro automatizaci úloh na iOS a nabídl ji zdarma v App Store

Apple se stále snaží posouvat operační systém iOS do oblasti, která více souvisí s produktivitou a efektivitou práce. Zkrátka tam, kde stále ještě vládne operační systém macOS. Nyní došlo k dalšímu významnému kroku, který jistě potěší mnoho jedinců, kteří si rádi věci automatizují a ulehčují.

Aplikace Workflow byla v roce 2015 oceněna jako jedna z nejinovativnějších v App Storu a nelze se tomu divit. Za cenu 2.99 dolarů nabízela obrovské možnost vytvářet komplexní úkoly, které zahrnovaly automatické zpracování menších úloh. Složitou věc obsahující například sedm kroků je tak možné uložit pod jedno tlačítko a to dát třeba na rychlý přístup mezi widgety.

Workflow má spousty šablon, ze kterých lze nalézt inspiraci nebo je upravovat, můžete si ale pochopitelně vytvářet i zcela vlastní. Apple získal s aplikací i její tři tvůrce, kteří se nyní připojí k Applu. Aplikace už navíc nic nestojí, Apple ji v App Storu nabízí zdarma.

Aplikace je určená jak pro iPhony, tak i pro iPady a je kompatibilní i s Apple Watch. Takže když třeba chodíte pozdě na schůzky, můžete si k tomu připravit speciální tlačítko „Jdu pozdě“, pod kterým je nastaveno vyhledání následující schůzky v kalendáři a odeslání zprávy „Jdu pozdě“ zakladateli schůzky nebo všem s informací, za jak dlouho dorazíte dle výpočtu z vaší aktuální polohy a dopravy.

Apple má již spoustu let aplikaci Automator integrovanou přímo v macOS, kde lze vytvořit opravdu náročné věci a v iOS začal podobný směr umožňovat například v aplikaci pro řízení chytré domácnosti.

Váš názor Další článek: MSI ukázalo pět speciálních verzí výkonné grafiky GeForce GTX 1080 Ti, které brzy dorazí do obchodů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,