Apple skokově zvýší ceny v britském App Store o 25 %. Důvod? Brexit

Apple skokově zvýší ceny v britském App Store o 25 %. Důvod? Brexit

Apple je jednou z technologických firem, která zareagovala na pád britské libry po tzv. brexitu, tedy odchodu Spojeného království z Evropské unie. Již na podzim Apple skokově zdražil hardware v Apple Store, nyní se podobná regulace cen dotkla i virtuálního obchodu App Store.

Firma rozeslala vývojářům e-mail s tím, že všechny aplikace a nákupy v nich budou v rámci britského obchodu skokově zdraženy o 25 %. Nejnižší částkou, za kterou vývojáři mohli prodávat svoje aplikace bylo až doposud 0,79 liber. Po zdražení tato částka stoupne na 0,99 liber. Druhý stupeň původně za 1,49 liber bude nastaven na 1,99 liber.

Klepněte pro větší obrázek
Nové odstupňování cen v britském App Store (foto: 9to5Mac)

Jedinou položkou, u níž byla zachována cena, je předplatné. To se může týkat například služeb pro streamování hudby, filmů nebo doručování elektronických časopisů.

Před referendem o setrvání či opuštění Evropské unie se britská libra prodávala za 1,48 dolar, nyní je to částka 1,22 dolaru. Krok Applu je tedy pochopitelný a postupně jej budou následovat i další zahraniční společnosti působící na britském trhu.

Mohlo by vás zajímat:

Témata článku: Apple, Byznys, Mobilní aplikace, App Store, Obnovitelné zdroje, Cena, Obnovitelný zdroj, Referendum, Britská libra, Rise, Skok, Brit, SKO, Libra, Britský obchod, Zahraniční společnost, Doručování, Brexit, Spojené království, Zdražení, Apple Store, MacBook, Obnovitelné zdroje energie

44 komentářů

Nejnovější komentáře

  • omnikor 18. 1. 2017 11:53:03
    Britskqa libra prudko posilnila a je na najvyssom maxime od roku 2008
  • Mike Litoris 17. 1. 2017 22:44:39
    Zase zavádějící článek. Důvodem zdražení není Brexit, ale oslabení libry....
  • abchonza 17. 1. 2017 18:32:45
    Kdo si kupuje apple tak ocekava ze to nebude levne. Kdyby byl apple levy...