Avast koupil startup Secure.me hlídající bezpečnost na Facebooku

Avast koupil startup Secure.me hlídající bezpečnost na Facebooku

Česká bezpečnostní společnost Avast Software oznámila, že za nespecifikovanou částku kupuje zhruba 3 roky fungující startup Secure.me se sídly v San Franciscu a Mnichově, díky kterému rozšíří své aktivity v oblasti zabezpečení uživatelů na Facebooku a mobilních zařízeních.

Jedna část Secure.me umožňuje uživatelům ochranu jejich profilu a obsahu na Facebooku. Aplikace je volně dostupná v centru aplikací Facebooku a pro zprovoznění vyžaduje povolit přístup k účtu. Program následně zkontroluje profil uživatele a doporučí, jaké má zvolit nastavení pro lepší soukromí a zabezpečení. Součástí této analýzy jsou také fotografie a profily kamarádů, kde se hledají případné nebezpečné příspěvky.

Secure.me kromě toho nabízí také produkt nazvaný App Security, který funguje buďto jako zásuvný modul v internetovém prohlížeči, nebo jako samostatná aplikace pro iOS. App Security analyzuje aplikace na Facebooku a varuje uživatele před těmi, které mohou být nebezpečné a které shromažďují osobní data uživatelů.

Integrace rychlostí světla

Facebook sice oficiální statistiky nezveřejňuje, sami zástupci Secure.me nicméně tvrdí, že jejich nástroje patří mezi vůbec ty nejpoužívanější svého druhu. Firma už údajně prověřila kolem 90 milionů facebookových účtů, zná 500 tisíc aplikací a má 150 tisíc aktivních uživatelů denně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Secure.me App Security prověří Facebookové aplikace formou rozšíření webového prohlížeče nebo skrze mobilní aplikaci.

Avast nyní plánuje zakoupené technologie integrovat do svých produktů a podle oficiálního prohlášení se na tom pracuje „rychlostí světla“. Secure.me by se mělo stát součástí nejenom placených, ale rovněž zdarma dostupných produktů a integrace by měla být hotová do konce tohoto roku.

Akvizice Secure.me je pro Avast logickým krokem, zabezpečení sociálních sítí a mobilních zařízení je totiž u dnešních bezpečnostních balíků běžná věc a obě oblasti představují nové cesty, jak na bezpečnostním byznysu dál vydělávat. Avast v současné době nabízí zdarma dostupnou verzi mobilní bezpečnostní aplikace pro Android a údajně se pracuje také na verzi pro iOS.

Secure.me funguje od konce roku 2009, v posledních měsících ale utlumovala své aktivity a spoluzakladatelé se soustředili na hledání investora či potenciálního partnera. Avast si Secure.me nakonec vybral z řady konkurenčních a velice podobných produktů (Friend Checker, SocialShield a další).

Klepněte pro větší obrázek
Získané technologie integrujeme rychlostí světla. Zdroj: Secure.me

Avast má v současné době kolem 190 milionů uživatelů a jeho freemium obchodní model mu podle odhadů přináší roční zisk blížící se miliardě korun, což spoluzakladatele Pavla Baudiše a Eduarda Kučeru podle časopisu Forbes řadí mezi nejbohatší Čechy.

Česká bezpečnostní firma chtěl v loňském roce, podobně jako konkurenční AVG, vstoupit na newyorskou burzu, díky čemuž mohla získat kolem 200 milionů dolarů na investice a akvizice. Situace na trhu ale oslabila zájem investorů a z úpisu cenných papírů nakonec sešlo.

Diskuze (1) Další článek: Windows 8.1 bude obsahovat Photosynth

Témata článku: Byznys, Sociální sítě, Bezpečnost, Akvizice, Antivirus, Avast, Oficiální cesta, Cenná koruna, Potenciální aplikace, Nebezpečná situace, Podobný produkt, Mobilní Facebook, AVAS, Současný Android, Hotový produkt, Bezpečnostní aplikace, Běžná věc, Běžná součást, Profil uživatele, Roční zisk, Potenciální partner, Dostupný produkt, Facebookový účet


Určitě si přečtěte

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 50

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89