Avast koupil startup Secure.me hlídající bezpečnost na Facebooku

Česká bezpečnostní společnost Avast Software oznámila, že za nespecifikovanou částku kupuje zhruba 3 roky fungující startup Secure.me se sídly v San Franciscu a Mnichově, díky kterému rozšíří své aktivity v oblasti zabezpečení uživatelů na Facebooku a mobilních zařízeních.

Jedna část Secure.me umožňuje uživatelům ochranu jejich profilu a obsahu na Facebooku. Aplikace je volně dostupná v centru aplikací Facebooku a pro zprovoznění vyžaduje povolit přístup k účtu. Program následně zkontroluje profil uživatele a doporučí, jaké má zvolit nastavení pro lepší soukromí a zabezpečení. Součástí této analýzy jsou také fotografie a profily kamarádů, kde se hledají případné nebezpečné příspěvky.

Secure.me kromě toho nabízí také produkt nazvaný App Security, který funguje buďto jako zásuvný modul v internetovém prohlížeči, nebo jako samostatná aplikace pro iOS. App Security analyzuje aplikace na Facebooku a varuje uživatele před těmi, které mohou být nebezpečné a které shromažďují osobní data uživatelů.

Integrace rychlostí světla

Facebook sice oficiální statistiky nezveřejňuje, sami zástupci Secure.me nicméně tvrdí, že jejich nástroje patří mezi vůbec ty nejpoužívanější svého druhu. Firma už údajně prověřila kolem 90 milionů facebookových účtů, zná 500 tisíc aplikací a má 150 tisíc aktivních uživatelů denně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Secure.me App Security prověří Facebookové aplikace formou rozšíření webového prohlížeče nebo skrze mobilní aplikaci.

Avast nyní plánuje zakoupené technologie integrovat do svých produktů a podle oficiálního prohlášení se na tom pracuje „rychlostí světla“. Secure.me by se mělo stát součástí nejenom placených, ale rovněž zdarma dostupných produktů a integrace by měla být hotová do konce tohoto roku.

Akvizice Secure.me je pro Avast logickým krokem, zabezpečení sociálních sítí a mobilních zařízení je totiž u dnešních bezpečnostních balíků běžná věc a obě oblasti představují nové cesty, jak na bezpečnostním byznysu dál vydělávat. Avast v současné době nabízí zdarma dostupnou verzi mobilní bezpečnostní aplikace pro Android a údajně se pracuje také na verzi pro iOS.

Secure.me funguje od konce roku 2009, v posledních měsících ale utlumovala své aktivity a spoluzakladatelé se soustředili na hledání investora či potenciálního partnera. Avast si Secure.me nakonec vybral z řady konkurenčních a velice podobných produktů (Friend Checker, SocialShield a další).

Klepněte pro větší obrázek
Získané technologie integrujeme rychlostí světla. Zdroj: Secure.me

Avast má v současné době kolem 190 milionů uživatelů a jeho freemium obchodní model mu podle odhadů přináší roční zisk blížící se miliardě korun, což spoluzakladatele Pavla Baudiše a Eduarda Kučeru podle časopisu Forbes řadí mezi nejbohatší Čechy.

Česká bezpečnostní firma chtěl v loňském roce, podobně jako konkurenční AVG, vstoupit na newyorskou burzu, díky čemuž mohla získat kolem 200 milionů dolarů na investice a akvizice. Situace na trhu ale oslabila zájem investorů a z úpisu cenných papírů nakonec sešlo.

Diskuze (1) Další článek: Windows 8.1 bude obsahovat Photosynth

Témata článku: Sociální sítě, Byznys, Bezpečnost, Antivirus, Akvizice, Avast, Facebookový účet, Bezpečnostní aplikace, Oficiální cesta, Roční zisk, Cenná koruna, Současný Android, Běžná součást, Nebezpečná situace, Podobný produkt, AVAS, Potenciální aplikace, Dostupný produkt, Potenciální partner, Mobilní Facebook, Profil uživatele, Běžná věc, Hotový produkt, Secure, Antiviry na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle