Avast koupil startup Secure.me hlídající bezpečnost na Facebooku

Avast koupil startup Secure.me hlídající bezpečnost na Facebooku

Česká bezpečnostní společnost Avast Software oznámila, že za nespecifikovanou částku kupuje zhruba 3 roky fungující startup Secure.me se sídly v San Franciscu a Mnichově, díky kterému rozšíří své aktivity v oblasti zabezpečení uživatelů na Facebooku a mobilních zařízeních.

Jedna část Secure.me umožňuje uživatelům ochranu jejich profilu a obsahu na Facebooku. Aplikace je volně dostupná v centru aplikací Facebooku a pro zprovoznění vyžaduje povolit přístup k účtu. Program následně zkontroluje profil uživatele a doporučí, jaké má zvolit nastavení pro lepší soukromí a zabezpečení. Součástí této analýzy jsou také fotografie a profily kamarádů, kde se hledají případné nebezpečné příspěvky.

Secure.me kromě toho nabízí také produkt nazvaný App Security, který funguje buďto jako zásuvný modul v internetovém prohlížeči, nebo jako samostatná aplikace pro iOS. App Security analyzuje aplikace na Facebooku a varuje uživatele před těmi, které mohou být nebezpečné a které shromažďují osobní data uživatelů.

Integrace rychlostí světla

Facebook sice oficiální statistiky nezveřejňuje, sami zástupci Secure.me nicméně tvrdí, že jejich nástroje patří mezi vůbec ty nejpoužívanější svého druhu. Firma už údajně prověřila kolem 90 milionů facebookových účtů, zná 500 tisíc aplikací a má 150 tisíc aktivních uživatelů denně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Secure.me App Security prověří Facebookové aplikace formou rozšíření webového prohlížeče nebo skrze mobilní aplikaci.

Avast nyní plánuje zakoupené technologie integrovat do svých produktů a podle oficiálního prohlášení se na tom pracuje „rychlostí světla“. Secure.me by se mělo stát součástí nejenom placených, ale rovněž zdarma dostupných produktů a integrace by měla být hotová do konce tohoto roku.

Akvizice Secure.me je pro Avast logickým krokem, zabezpečení sociálních sítí a mobilních zařízení je totiž u dnešních bezpečnostních balíků běžná věc a obě oblasti představují nové cesty, jak na bezpečnostním byznysu dál vydělávat. Avast v současné době nabízí zdarma dostupnou verzi mobilní bezpečnostní aplikace pro Android a údajně se pracuje také na verzi pro iOS.

Secure.me funguje od konce roku 2009, v posledních měsících ale utlumovala své aktivity a spoluzakladatelé se soustředili na hledání investora či potenciálního partnera. Avast si Secure.me nakonec vybral z řady konkurenčních a velice podobných produktů (Friend Checker, SocialShield a další).

Klepněte pro větší obrázek
Získané technologie integrujeme rychlostí světla. Zdroj: Secure.me

Avast má v současné době kolem 190 milionů uživatelů a jeho freemium obchodní model mu podle odhadů přináší roční zisk blížící se miliardě korun, což spoluzakladatele Pavla Baudiše a Eduarda Kučeru podle časopisu Forbes řadí mezi nejbohatší Čechy.

Česká bezpečnostní firma chtěl v loňském roce, podobně jako konkurenční AVG, vstoupit na newyorskou burzu, díky čemuž mohla získat kolem 200 milionů dolarů na investice a akvizice. Situace na trhu ale oslabila zájem investorů a z úpisu cenných papírů nakonec sešlo.

Diskuze (1) Další článek: Windows 8.1 bude obsahovat Photosynth

Témata článku: Byznys, Bezpečnost, Sociální sítě, Antivirus, Avast, Akvizice, Facebookový účet, Cenná koruna, Roční zisk, Bezpečnostní aplikace, Oficiální cesta, Hotový produkt, AVAS, Podobný produkt, Současný Android, Běžná součást, Dostupný produkt, Mobilní Facebook, Běžná věc, Potenciální aplikace, Potenciální partner, Nebezpečná situace, Profil uživatele


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28