AVG navýšilo zisk o více než 100 procent a stále hledá nového šéfa

AVG navýšilo zisk o více než 100 procent a stále hledá nového šéfa

Původem česká bezpečnostní společnost AVG Technologies oznámila výsledky za první fiskální čtvrtletí aktuálního roku, které potěšily investory. Firmě se meziročně podařilo navýšit příjem o 26 procent na 104,7 milionu dolarů a zisk oproti stejnému období v loňském roce narostl z 10,9 milionu dolaru na 24,4 milionu. AVG zároveň zvýšilo odhady na celý fiskální rok.

Překonat hranici příjmů 100 milionů dolarů za jeden kvartál se AVG povedlo poprvé v historii. Podle současných odhadů by se navíc příští čtvrtletí mělo pohybovat opět okolo této hodnoty a zisk by mohl dosáhnout až 17 milionů dolarů. Přísun peněz do firmy se zvětšil také oproti předchozím 3 měsícům, kdy příjmy činily 95,2 milionu dolaru.

Zvýšené odhady na letošní rok počítají s příjmy mezi 414 a 422 miliony dolarů (původně to bylo maximálně 420 milionů), přičemž za celý loňský rok, který byl zároveň prvním rokem společnosti na americké burze, AVG vygenerovalo 355,9 milionu dolaru. Loňský rok přitom pro firmu znamenal růst 31 procent. Zisk by se letos měl dostat mezi 73 až 83 miliony dolarů, což by bylo opět znatelné navýšení proti loňsku, kdy AVG získalo 45,8 milionu dolaru.

Odchod šéfa a hledání nového

Bezpečnostní společnosti se v loňském roce podařilo navázat spolupráci se společnostmi Google, Facebook, Yahoo a Seznam, díky čemuž se daří čísla navyšovat. AVG díky těmto partnerstvím navíc dokáže zpeněžovat uživatele, kteří za jeho produkt přímo neplatí. Společnost by proto ráda uzavírala další podobné obchody.

Počet aktivních uživatelů se k poslednímu březnu tohoto roku zvýšil na 150 milionů, přičemž loňský rok uzavřela na 146 milionech. Meziroční nárůst počtu uživatelů tvoří 32 procent.

Dá se očekávat, že AVG letos změní nejvyššího šéfa. J. R. Smith totiž nedávno oznámil, že na svojí funkci rezignoval a firmu povede jenom do té doby, než se najde adekvátní náhrada. Informace o tom, kdo by to měl být, navenek prozatím neprosakují. Nelze tedy odhadovat, zda to bude někdo z Česka, nebo do Prahy přijde opět někdo ze zahraničí.

Aktuální zpráva o finančních výsledcích už Smithe necituje a veřejně výsledky okomentoval finanční ředitel John Little. Současný ředitel AVG nicméně byl přítomen na konferenčním hovoru s analytiky a novináři.

Akcie AVG Technologies si za poslední týden připsaly růst více než 6 procent a v současné době se obchodují za 14,1 dolaru. To sice nepředstavuje nejvýše dosaženou hodnotu, která koncem roku překonala 16 dolarů, zároveň se ale pohybuje výrazně nad spodní hodnotou necelých 10 dolarů z poloviny loňského roku. Cenné papíry za poslední půlrok narostly o více než 35 procent.

Váš názor Další článek: Radeon HD 7990: nejvýkonnější grafika od AMD

Témata článku: Byznys, Bezpečnost, Antivirus, AVG, Loňský rok, Příští čtvrtletí, Days, Necelé procento, Images, Zisk, Google Images, Poslední odhad, Více, Smith, Little, Šéf, The Flash, Současný odhad


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133