Byznysový zápisník: Akcie Microsoftu jsou na pětiletém maximu

Byznysový zápisník: Akcie Microsoftu jsou na pětiletém maximu

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Akcie Microsoftu jsou na svém pětiletém maximu a jen za letošní rok si připsaly 29 procent, a to i přesto, že se neustále mluví o propadu prodejů počítačů a neúspěchu Windows 8. Investoři Microsoftu věří z toho důvodu, že se mu postupně daří diverzifikovat jeho příjmy. Například serverová divize naposledy rostla o 11 procent a byznysová sekce pak o 8 procent.

Zisk HP v druhém čtvrtletí meziročně klesl o 32 procent, přičemž prodej počítačů spadl o 24 procent. HP dále pokračuje v rozsáhlé restrukturalizaci pod vedením Meg Whitman a v oblasti koncových zařízení se snaží přijít s novými modely a tablety s Androidem.

AVG Technologies koupilo americkou společnost Privacyfix, jejíž moduly do internetových prohlížečů umožňují ochranu soukromí na internetu. To je v současné době u bezpečnostních firem velké téma a konkurenční Avast shodou okolností nedávno koupil podobnou firmu Secure.me. AVG v současné době vidí velké možnosti k růstu v mobilních zařízeních a do budoucna počítá s tím, že se antiviry objeví také v chytrých autech, televizích či ledničkách.

Projektu Piictu, na které svého času pracovali čeští Tapmates, ve své současné podobě končí a stane se součástí společnosti Betaworks (Digg, Bit.ly, Instapaper a další). Mobilní sociální síť pro sdílení obrázků ne nepodobná Instagramu získala investice 1,7 milionu dolaru, výrazněji se ale neprosadila. Kritici mluví o bublině, Petr Reichl z Tapmates se ale na svém blogu rozepsal v jiném duchu.

Výkonný šéf Cisca John Chambers se při posledním rozhovoru pro stanici CNBC opět připomněl s tím, že jeho firma nebude i nadále nakupovat mladé firmy a zaměstnávat více lidí ve Spojených státech. Chambersovi vadí daň ve výši 35 procent, kterou musí americké firmy odvádět při převodu peněz ze zahraničí. Tam má Cisco uloženo kolem 80 procent ze svých 46 miliard dolarů.

Telefónica přechází na Office 365 a firemní sociální síť Yammer, kterou minulý rok koupil Microsoft a postupně jí integruje do svých produktů. Obří telekomunikační operátor do cloudu převádí svých 130 tisíc zaměstnanců a pro Office 365 je to jeden z největších obchodů. Cloudový Office se ostatně jeví jako dobře rostoucí produkt – nově prodaných licencí Office 2013 už se ostatně v Česku prodá více přes cloud.

Na novém veřejném cloudu VMwaru by podle všeho v budoucnu měly běžet tradiční aplikace SAPu a VMware by se tak stal v podstatě jedinou firmou, která něco takového (aplikace SAPu za měsíční předplatné) nabízí. SAP, na rozdíl od Oraclu, s převáděním svých aplikací do cloudu příliš nepospíchá a prozatím v cloudu vypustil pouze platformu HANA.

Společnost Box.net krátce po odkupu Crocodoc koupila technologii Folders, která jí umožní integrovat nové funkce pro prohlížení různých druhů souborů a dokumentů na systému iOS. Box.net se za masivní podpory investic snaží uchytit jako firemní cloudový a moderní standard pro sdílení dat, tímto krokem se navíc více posouvá i běžným uživatelům.

Váš názor Další článek: ObjectDock: Nový panel do Windows 8

Témata článku: Byznysový zápisník, Měsíční předplatné, Tradiční aplikace, CNBC, Současný Android, Firemní cloud, Zápisník, Android Auto, Moderní standard, Max, Bit.ly, Zprávy televize Nova, Serverová divize, Instapaper, Obří zařízení, Yammer, Hana, Velké téma, Akcie, Televize do auta, Tablety lenovo na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 104

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29