Byznysový zápisník: Apple a Facebook chtějí mobilní čipy do serverů

Byznysový zápisník: Apple a Facebook chtějí mobilní čipy do serverů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

O mikroservery Moonshot se podle šéfky HP Meg Whitman začínají velice zajímat velké internetové firmy. Pro server CRN zmínila například Facebook, Baidu, Tencent či Apple. Moonshot využívá mobilní čipy, je výrazně menší, než tradiční servery, a spotřebuje méně energie. Velká část dodávek těchto serverů se vyrábí v Kutné Hoře. V Česku produkt testuje zhruba 10 firem, včetně Seznamu.

Na burzu se chystá firma FireEye, při úpisu chce získat 175 milionů dolarů. Je to další z řady moderních bezpečnostních startupů, o které je nyní mezi investory obrovský zájem (investice do bezpečnostních firem jsou rekordní). FireEye dělá modulární systém spojený do hardwaru a softwaru, který umožňuje nahradit firewall a monitoruje hrozby v síti, e-mailech a úložných zařízeních v reálném čase. Na bezpečnostním trhu bylo živo naposledy před 2 týdny, kdy Cisco za 2,7 miliardy dolarů získali Sourcefire.

Yahoo pokračuje ve zběsilém nakupování a za zhruba 60 milionů dolarů získalo startup Rockmelt. To byl původně nový typ webového prohlížeče, za kterým stál i strůjce Netscapu Marc Andreessen. Produkt se nicméně vůbec neuchytil a ani pod Yahoo nebude mít šanci – firma ho plánuje zcela ukončit a akvizic udělala především kvůli talentům.

Na burzu vstoupila společnost Control4, akcie hned po úpisu poskočily o 23 procent. Do firmy před 2 lety investovalo Cisco částku 20 milionů dolarů. Je to další z jeho aktivit v oblasti „internetu věcí“, ve kterém vidí do budoucna obrovský byznys. Control4 dělá systémy, které umožňují přes internet ovládat věci jako termostat, světla a podobně.

Dosavadní šéf mobilních projektů v SAPu Sanjay Poonen nyní povede divizi koncových zařízení ve VMware. Ta pracuje například na projektech AppBlast a AppShift, které umožňují doručovat jakékoliv aplikace na jakékoliv zařízení – a převádět uživatelská rozhraní. V této oblasti VMware nejvíce soupeří s Citrixem. Firma za poslední rok pod novým šéfem Patem Gelsingrem prošla poměrně hodně změnami, odešel například technologický šéf Steve Herrod.

Credit Suisse snížila rating IBM a doporučila prodej jeho akcií. Big Blue v současné době prochází turbulentním obdobím. Firma po celém světě propouští stovky zaměstnanců a potýká se s propady příjmů, zejména v oblasti hardwaru. Akcie se v současné době obchodují za něco málo přes 190 dolarů, podle Credit Suisse by ale měly spadnout na 175 dolarů.

Diskuze (1) Další článek: Srandičky v YouTube: zahrajte si skrytou hru Missile Command

Témata článku: Sociální sítě, Čipy, Byznysový zápisník, Credit, Čip, Zápisník, APP, Modulární systém, Mobilní čip, Talent, Obrovský příjem, Netscape, Apple, Mobilní Facebook, NAS Server, Současné období, Sanjay, Technologický šéf, Obrovský zájem, Rating


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 46

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 27

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 21