Byznysový zápisník: Apple a Facebook chtějí mobilní čipy do serverů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

O mikroservery Moonshot se podle šéfky HP Meg Whitman začínají velice zajímat velké internetové firmy. Pro server CRN zmínila například Facebook, Baidu, Tencent či Apple. Moonshot využívá mobilní čipy, je výrazně menší, než tradiční servery, a spotřebuje méně energie. Velká část dodávek těchto serverů se vyrábí v Kutné Hoře. V Česku produkt testuje zhruba 10 firem, včetně Seznamu.

Na burzu se chystá firma FireEye, při úpisu chce získat 175 milionů dolarů. Je to další z řady moderních bezpečnostních startupů, o které je nyní mezi investory obrovský zájem (investice do bezpečnostních firem jsou rekordní). FireEye dělá modulární systém spojený do hardwaru a softwaru, který umožňuje nahradit firewall a monitoruje hrozby v síti, e-mailech a úložných zařízeních v reálném čase. Na bezpečnostním trhu bylo živo naposledy před 2 týdny, kdy Cisco za 2,7 miliardy dolarů získali Sourcefire.

Yahoo pokračuje ve zběsilém nakupování a za zhruba 60 milionů dolarů získalo startup Rockmelt. To byl původně nový typ webového prohlížeče, za kterým stál i strůjce Netscapu Marc Andreessen. Produkt se nicméně vůbec neuchytil a ani pod Yahoo nebude mít šanci – firma ho plánuje zcela ukončit a akvizic udělala především kvůli talentům.

Na burzu vstoupila společnost Control4, akcie hned po úpisu poskočily o 23 procent. Do firmy před 2 lety investovalo Cisco částku 20 milionů dolarů. Je to další z jeho aktivit v oblasti „internetu věcí“, ve kterém vidí do budoucna obrovský byznys. Control4 dělá systémy, které umožňují přes internet ovládat věci jako termostat, světla a podobně.

Dosavadní šéf mobilních projektů v SAPu Sanjay Poonen nyní povede divizi koncových zařízení ve VMware. Ta pracuje například na projektech AppBlast a AppShift, které umožňují doručovat jakékoliv aplikace na jakékoliv zařízení – a převádět uživatelská rozhraní. V této oblasti VMware nejvíce soupeří s Citrixem. Firma za poslední rok pod novým šéfem Patem Gelsingrem prošla poměrně hodně změnami, odešel například technologický šéf Steve Herrod.

Credit Suisse snížila rating IBM a doporučila prodej jeho akcií. Big Blue v současné době prochází turbulentním obdobím. Firma po celém světě propouští stovky zaměstnanců a potýká se s propady příjmů, zejména v oblasti hardwaru. Akcie se v současné době obchodují za něco málo přes 190 dolarů, podle Credit Suisse by ale měly spadnout na 175 dolarů.

Diskuze (1) Další článek: Srandičky v YouTube: zahrajte si skrytou hru Missile Command

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Čipy, Credit, Současné období, Netscape, Obrovský zájem, Marc Andreessen, Rating, CRN, APP, Technologický šéf, Zápisník, Mobilní Facebook, NAS Server, Modulární systém, Apple, Sanjay, Mobilní čip, Obrovský příjem, Čip, Talent, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru