Byznysový zápisník: Apple a Facebook chtějí mobilní čipy do serverů

Byznysový zápisník: Apple a Facebook chtějí mobilní čipy do serverů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

O mikroservery Moonshot se podle šéfky HP Meg Whitman začínají velice zajímat velké internetové firmy. Pro server CRN zmínila například Facebook, Baidu, Tencent či Apple. Moonshot využívá mobilní čipy, je výrazně menší, než tradiční servery, a spotřebuje méně energie. Velká část dodávek těchto serverů se vyrábí v Kutné Hoře. V Česku produkt testuje zhruba 10 firem, včetně Seznamu.

Na burzu se chystá firma FireEye, při úpisu chce získat 175 milionů dolarů. Je to další z řady moderních bezpečnostních startupů, o které je nyní mezi investory obrovský zájem (investice do bezpečnostních firem jsou rekordní). FireEye dělá modulární systém spojený do hardwaru a softwaru, který umožňuje nahradit firewall a monitoruje hrozby v síti, e-mailech a úložných zařízeních v reálném čase. Na bezpečnostním trhu bylo živo naposledy před 2 týdny, kdy Cisco za 2,7 miliardy dolarů získali Sourcefire.

Yahoo pokračuje ve zběsilém nakupování a za zhruba 60 milionů dolarů získalo startup Rockmelt. To byl původně nový typ webového prohlížeče, za kterým stál i strůjce Netscapu Marc Andreessen. Produkt se nicméně vůbec neuchytil a ani pod Yahoo nebude mít šanci – firma ho plánuje zcela ukončit a akvizic udělala především kvůli talentům.

Na burzu vstoupila společnost Control4, akcie hned po úpisu poskočily o 23 procent. Do firmy před 2 lety investovalo Cisco částku 20 milionů dolarů. Je to další z jeho aktivit v oblasti „internetu věcí“, ve kterém vidí do budoucna obrovský byznys. Control4 dělá systémy, které umožňují přes internet ovládat věci jako termostat, světla a podobně.

Dosavadní šéf mobilních projektů v SAPu Sanjay Poonen nyní povede divizi koncových zařízení ve VMware. Ta pracuje například na projektech AppBlast a AppShift, které umožňují doručovat jakékoliv aplikace na jakékoliv zařízení – a převádět uživatelská rozhraní. V této oblasti VMware nejvíce soupeří s Citrixem. Firma za poslední rok pod novým šéfem Patem Gelsingrem prošla poměrně hodně změnami, odešel například technologický šéf Steve Herrod.

Credit Suisse snížila rating IBM a doporučila prodej jeho akcií. Big Blue v současné době prochází turbulentním obdobím. Firma po celém světě propouští stovky zaměstnanců a potýká se s propady příjmů, zejména v oblasti hardwaru. Akcie se v současné době obchodují za něco málo přes 190 dolarů, podle Credit Suisse by ale měly spadnout na 175 dolarů.

Diskuze (1) Další článek: Srandičky v YouTube: zahrajte si skrytou hru Missile Command

Témata článku: Sociální sítě, Čipy, Byznysový zápisník, Talent, Technologický šéf, Rating, Mobilní čip, Mobilní Facebook, Současné období, Čip, Modulární systém, Sanjay, Marc Andreessen, Obrovský příjem, Obrovský zájem, Apple, APP, NAS Server, Netscape, Credit, Zápisník40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy