Byznysový zápisník: Apple Story povede šéfka módní značky Burberry

Byznysový zápisník: Apple Story povede šéfka módní značky Burberry

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Státní startupová fond, který by měl disponovat více než miliardou korun, nakonec možná vůbec nevznikne. Společnost Avant, jež se ucházela o jeho správu a prohrála s konkurenční firmou Conseq, totiž uspěla se stížností a projekt se proto bude muset už poněkolikáté odložit. Stát si stojí za tím, že je vše v pořádku. Otázkou je, zda se stihne čerpání peněz. Až 1,1 miliardy korun by totiž měla přispět Evropská unie, čerpání je ale omezeno do roku 2015.

Facebook za zhruba 120 milionů dolarů koupil 3 roky fungující izraelskou čtyřicetičlennou společnost Onavo, která tak vytvoří první zahraniční pobočku největší sociální sítě světa. Onavo je pro Zuckerberga zajímavé zejména tím, že vyvíjí software pro kompresi dat přenášených přes mobilní sítě. Technologie tak bude hrát důležitou roli v iniciativě internet.org, pomocí níž chce Facebook dostat internet (a logicky i své služby) do celého světa. Onavo získala investice ve výši 13 milionů dolarů, mezi investory byla i Sequoia Capital.

Objem státních IT zakázek se letos meziročně propadl o 38 procent, od ledna jejich hodnota přesto přerostla 7 miliard korun. Během prvních 8 měsíců tohoto roku byla anulována asi pětina zakázek a čísla mají i nadále růst.

Maloobchod Applu, který zahrnuje zejména veleúspěšnou a ikonickou síť obchodů Apple Store, od příštího roku povede dosavadní výkonná ředitelka luxusní módní značky Burberry Angela Ahrendts. Ze strany Cookovy firmy se to jeví jako moudrý krok – Ahrendts totiž umí velice dobře propojit tradiční prodejny s moderními technologiemi, což uplatnila právě v Burberry (nainstalovala například dotykové stojánky napojené na interní systémy, virtuální realitu a podobně). Apple už dlouho své obchody zásadně neinovoval a jejich koncepce už není tolik výjimečná, respektive je kopírována (třeba Microsoftem).

Japonský telekomunikační obr SoftBank kupuje 51procentní podíl ve finské společnosti Supercell. Za nadpoloviční většinu zaplatí 1,5 miliardy dolarů, což je opravdu slušná částka na to, že Supercell funguje od roku 2010 a vytváří hry pro tablety (Clash of Clans a další). SoftBank věří, že takzvané free to play herní modely a mobilní online hry s mikrotransakcemi mají budoucnost, Finové naopak získají možnost rozšířit se na asijských trzích, kde tradičně dominují spíše lokální hráči. Finsko je v mobilních hrách silnou zemí, pochází odsud i tvůrci Angry Birds Rovio.

IBM už šestý kvartál po sobě padají tržby, tentokrát o 2 procenta. Nejvíce to tradičně odnáší hardware, který se propadl o 16 procent. Unixové servery Power Systems soupeřící s HP a Oraclem ztratily dokonce 38 procent. IBM se nyní hodně soustředí na cloud a velká data.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (9) Další článek: 8 důvodů proč přejít na Windows 8.1

Témata článku: Byznysový zápisník, Birds, Angel, Apple story, Tradiční prodej, Love, Angelo, Angry, Šéf, Apple, Softbank, Stat, Výkonná ředitelka, Mobilní data, Mikrotransakce, Free To Play, APP, Mobilní hráč, Rovio, Burberry, Fine, Šéfka, Mate, Mobilní Facebook, Avant, Dotykový tablet na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 121