Byznysový zápisník: BlackBerry je v zisku, akcie rostou o 20 procent

Byznysový zápisník: BlackBerry je v zisku, akcie rostou o 20 procent

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

BlackBerry v posledním čtvrtletí vykázalo mírný zisk ve výši 23 milionů dolarů. Novému šéfovi se daří snižovat provozní náklady (asi o 30 procent) a tvrdí, že firma ještě není mrtvá. Na účtech má finanční rezervu přes tři miliardy dolarů. Firma se nyní snaží uchytit na trhu se správou mobilních zařízení (MDM), kde má díky zabezpečené technologii dobré jméno. Na podzim chystá i nová zařízení a ještě v červenci rozšíří komunikační aplikaci BBM vedle Androidu, iOS a BB10 také na Windows Phone. Stroje s BB10 navíc brzy získají přístup k aplikacím z Amazon Appstore. Akcie BlackBerry za posledních pár dní narostly o téměř 20 procent.

Nokia koupila americkou společnost Medio Systems. Pomocí ní rozšíří možnosti své mapové a geolokační divize Here. Medio nad mapami staví kognitivní a prediktivní možnosti, které pak samotným mapám dávají další rozměr a jakousi inteligenci. Umí tak třeba předpovědět zácpy, ukázat, v jaké městské čtvrti je nejvíce zeleně, kde je největší koncentrace obchodů s komixy či módou a tak dále. Nokia nedávno koupila také startup Desti, který umí těžit data z hodnocení uživatelů a podobně.

SanDisk za 1,3 miliardy dolarů kupuje společnost Fusion-io. Ta vyrábí PCIe karty na bázi flash, které je možné vkládat do serverů a urychlovat tak jejich chod a zpracování dat. Technologie Fusion-io ve svých datacentrech používá třeba Facebook a další velké internetové firmy. Dá se předpokládat, že Fusion-io v budoucnu ve výrobě přejde od současných Samsung čipů k čipům od nového majitele. Každopádně se ukazuje, že flash se i v datových centrech dostává do hlavního proudu.

Box.net kupuje mladý startup Streem, zejména kvůli jeho file systému. Box je takový Dropbox pro firmy. A právě Dropbox se do firem také snaží dostat, mimo jiné také přes akvizice. Nedávno koupil firmu Droptalk. Box se zase chce dostat na burzu a plánuje IPO.

 

EU a Jižní Korea podepsaly spolupráci o vývoji a výzkumu 5G sítí. Reálný termín prvních výsledků je rok 2020.

 

Level 3 oznámil, že za 5,7 miliardy dolarů kupuje TW Telecom, poskytovatele internetových přípojek do firem. Level 3 je jedním z největších amerických i světových doručovatelů dat. Na severoamerickém trhu v poslední době dochází k velkým obchodům. Comcast kupuje Time Warner Cable, AT&T zase DirecTV a spojit se chtějí i Sprint a americký T-Mobile.

IBM je podle informací Bloombergu blízko k dohodě s Globalfoundries, která by od slavné společnosti převzala návrh a výrobu čipů. IBM se zbavuje hardwaru (prodala divizi x86 serverů Lenovu) a chce se více soustředit na software, služby a cloud.

Novým předsedou představenstva Aceru se stal George Huang. Firma hledá cestu z problémů a mimo jiné míří ke cloud. Více v našem dřívějším článku.

Facebook představil „open source switch“ nazvaný Wedge. Je to součást Open Compute Projectu, který Facebook zformoval a v rámci kterého zavádí koncept otevřeného hardwaru. Wedge pracuje se softwarově definovanými sítěmi (SDN). V Ciscu jsou jistě velice nadšení.

Twitter za nespecifikovanou částku koupil startup SnappyTV. Ten umožňuje tvůrcům na sociálních sítích pracovat s videem a vydělávat na něm peníze.

Oraclu skončil fiskální rok. Tržby narostly o tři procenta na 38,3 miliardy dolarů, cloud rostl o pět procent a hardware se udržel na svém. U něj je šance, že by se mohl začít zvedat – v posledním kvartálu tržby z hardwaru rostly o dvě procenta.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (6) Další článek: Hahaha není legrace, Facebookem se šíří těžební trojan

Témata článku: Byznysový zápisník, Blackberry, Zápisník, IO, Cable, Korea, Čtvrt miliardy, Comcast, Automobilová inteligence, Bloomberg.com, Nový Switch, Telefonica, BBM, Sprint, Poslední hardware, Jižní Korea, Site, Hlavní proud, Fusion, Acer Switch, Zisk, Růst, Startup, Americký dolar, Dobré jméno, Acer switch 10 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 79

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 52

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56