Byznysový zápisník: Český Y Soft nakupoval v Austrálii

Byznysový zápisník: Český Y Soft nakupoval v Austrálii

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Česká společnost Y Soft koupila australskou firmu Equitrac Systems of Australia, ze které udělá svojí pobočku Y Soft Australia. Y Soft vytváří technologie, které umí redukovat náklady na tisk a celé tiskové procesy optimalizovat. Má silné partnery jako HP, Konica Minolta, Xerox, Ricoh, Sharp či Toshiba a díky nové akvizici bude moci výrazně posílit v asijsko-pacifickém regionu. Y Soft v posledním roce vykázal tržby 23,5 milionu dolarů a zaměstnává 190 lidí (120 v Česku).

Storage gigant EMC koupil za zhruba 200 milionů dolarů izraelskou firmu ScaleIO. Ta vytváří software, pomocí něhož je možné spravovat úložná zařízení postavená na flash technologiích. EMC tak rozšíří své aktivity v této oblasti a naváže na svojí dřívější a rovněž izraelskou akvizici firmy XtremIO. Analytici nyní EMC hodnotí jako velice chytrého nakupujícího. Mezi zákazníky ScaleIO patří například SAP a firma dříve získala investice 12 milionů dolarů.

Do hledáčku technologických firem a investorů se dostává takzvaný machine learning. Společnost Cloudera, která staví svůj byznys nad profesionální implementací a službami big data platformy Hadoop, koupila startup Myrrix. Díky němu bude moci datům dodávat kontext a rozumět jim. A další machine learning startup Ayasdi, který umožňuje vytvářet data sety, tento týden získal investici 30,6 milionu dolaru (celkově už 50,6 milionu).

Novým členem představenstva HP se stal bývalý technologický šéf Microsoftu Ray Ozzie. Zásadní otřesy v představenstvu uzdravující se firmy začaly v dubnu tohoto roku, kdy odstoupil předseda Ray Lane. HP stále hledá další členy včetně nového předsedy.

Začala další výsledková sezóna. Yahoo stále klesají příjmy z reklamy a poslední kvartál tak zachraňovaly aktivity v Číně (Alibaba) a Japonsku (Yahoo Japan). Americký internetový obr nicméně prochází změnami pod novou šéfkou Marissou Mayer a v posledních měsících výrazně investuje do mladých webových firem. Změny by se mohly projevit až s odstupem.

Tržby Intelu meziročně spadly o 5 procent a zisk o 29 procent a firma snížila odhady na letošní rok. Problémem jsou podle očekávání poklesy prodejů počítačů. Nový výkonný šéf ovšem věří, že Intel vlnu mobilních zařízení dožene.

IBM zase o 12 procent klesla hardwarová divize, roste naopak software. IBM už nějakou dobu uvažuje o tom, že se zbaví x86 serverů, které jsou spíše komoditou a nedokážou generovat takovou marži. Zájemcem o koupilo bylo Lenovo, jednání ale ztroskotala na vysoké ceně.

VMware pokračuje s rozprodáváním některého svého softwaru. Firma už dříve prodala produkty Sliderocket (kupujícím byl Clearside) a Wavemaker (Pramati) a tento týden došlo i na e-mailovou službu Zimbra (Telligent). VMware se zbavuje všeho, co nemá přímou souvislost s technologiemi pro cloudy a datová centra.

Diskuze (1) Další článek: Týden s Operou místo Chromu: Trápení s nedodělkem

Témata článku: Byznysový zápisník, Zápisník, Startup, Zimbra, Konica Minolta, Technologický potenciál, Y Soft, Software co to je, Mayer, Japan, Nový člen, Technologická firma, Vysoká marže, Technologický gigant, Hardwarová divize, Poslední odhad, Obří zařízení, Co je software, Soft, Ricoh, Technologický byznys, Alibaba, Austrálie, Profesionální počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44