Byznysový zápisník: Český Y Soft nakupoval v Austrálii

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Česká společnost Y Soft koupila australskou firmu Equitrac Systems of Australia, ze které udělá svojí pobočku Y Soft Australia. Y Soft vytváří technologie, které umí redukovat náklady na tisk a celé tiskové procesy optimalizovat. Má silné partnery jako HP, Konica Minolta, Xerox, Ricoh, Sharp či Toshiba a díky nové akvizici bude moci výrazně posílit v asijsko-pacifickém regionu. Y Soft v posledním roce vykázal tržby 23,5 milionu dolarů a zaměstnává 190 lidí (120 v Česku).

Storage gigant EMC koupil za zhruba 200 milionů dolarů izraelskou firmu ScaleIO. Ta vytváří software, pomocí něhož je možné spravovat úložná zařízení postavená na flash technologiích. EMC tak rozšíří své aktivity v této oblasti a naváže na svojí dřívější a rovněž izraelskou akvizici firmy XtremIO. Analytici nyní EMC hodnotí jako velice chytrého nakupujícího. Mezi zákazníky ScaleIO patří například SAP a firma dříve získala investice 12 milionů dolarů.

Do hledáčku technologických firem a investorů se dostává takzvaný machine learning. Společnost Cloudera, která staví svůj byznys nad profesionální implementací a službami big data platformy Hadoop, koupila startup Myrrix. Díky němu bude moci datům dodávat kontext a rozumět jim. A další machine learning startup Ayasdi, který umožňuje vytvářet data sety, tento týden získal investici 30,6 milionu dolaru (celkově už 50,6 milionu).

Novým členem představenstva HP se stal bývalý technologický šéf Microsoftu Ray Ozzie. Zásadní otřesy v představenstvu uzdravující se firmy začaly v dubnu tohoto roku, kdy odstoupil předseda Ray Lane. HP stále hledá další členy včetně nového předsedy.

Začala další výsledková sezóna. Yahoo stále klesají příjmy z reklamy a poslední kvartál tak zachraňovaly aktivity v Číně (Alibaba) a Japonsku (Yahoo Japan). Americký internetový obr nicméně prochází změnami pod novou šéfkou Marissou Mayer a v posledních měsících výrazně investuje do mladých webových firem. Změny by se mohly projevit až s odstupem.

Tržby Intelu meziročně spadly o 5 procent a zisk o 29 procent a firma snížila odhady na letošní rok. Problémem jsou podle očekávání poklesy prodejů počítačů. Nový výkonný šéf ovšem věří, že Intel vlnu mobilních zařízení dožene.

IBM zase o 12 procent klesla hardwarová divize, roste naopak software. IBM už nějakou dobu uvažuje o tom, že se zbaví x86 serverů, které jsou spíše komoditou a nedokážou generovat takovou marži. Zájemcem o koupilo bylo Lenovo, jednání ale ztroskotala na vysoké ceně.

VMware pokračuje s rozprodáváním některého svého softwaru. Firma už dříve prodala produkty Sliderocket (kupujícím byl Clearside) a Wavemaker (Pramati) a tento týden došlo i na e-mailovou službu Zimbra (Telligent). VMware se zbavuje všeho, co nemá přímou souvislost s technologiemi pro cloudy a datová centra.

Diskuze (1) Další článek: Týden s Operou místo Chromu: Trápení s nedodělkem

Témata článku: Byznysový zápisník, Aya, Internetový obr, Startup, Technologický byznys, Technologická firma, Austrálie, Technologický gigant, Nový člen, Mayer, Konica Minolta, Japan, Technologický potenciál, Vysoká marže, Poslední odhad, Alibaba, Ricoh, Y Soft, Co je software, Software co to je, Zápisník, Obří zařízení, Hardwarová divize, Yahoo Japan, ZimbraGoogle není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě