Byznysový zápisník: Český Y Soft nakupoval v Austrálii

Byznysový zápisník: Český Y Soft nakupoval v Austrálii

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Česká společnost Y Soft koupila australskou firmu Equitrac Systems of Australia, ze které udělá svojí pobočku Y Soft Australia. Y Soft vytváří technologie, které umí redukovat náklady na tisk a celé tiskové procesy optimalizovat. Má silné partnery jako HP, Konica Minolta, Xerox, Ricoh, Sharp či Toshiba a díky nové akvizici bude moci výrazně posílit v asijsko-pacifickém regionu. Y Soft v posledním roce vykázal tržby 23,5 milionu dolarů a zaměstnává 190 lidí (120 v Česku).

Storage gigant EMC koupil za zhruba 200 milionů dolarů izraelskou firmu ScaleIO. Ta vytváří software, pomocí něhož je možné spravovat úložná zařízení postavená na flash technologiích. EMC tak rozšíří své aktivity v této oblasti a naváže na svojí dřívější a rovněž izraelskou akvizici firmy XtremIO. Analytici nyní EMC hodnotí jako velice chytrého nakupujícího. Mezi zákazníky ScaleIO patří například SAP a firma dříve získala investice 12 milionů dolarů.

Do hledáčku technologických firem a investorů se dostává takzvaný machine learning. Společnost Cloudera, která staví svůj byznys nad profesionální implementací a službami big data platformy Hadoop, koupila startup Myrrix. Díky němu bude moci datům dodávat kontext a rozumět jim. A další machine learning startup Ayasdi, který umožňuje vytvářet data sety, tento týden získal investici 30,6 milionu dolaru (celkově už 50,6 milionu).

Novým členem představenstva HP se stal bývalý technologický šéf Microsoftu Ray Ozzie. Zásadní otřesy v představenstvu uzdravující se firmy začaly v dubnu tohoto roku, kdy odstoupil předseda Ray Lane. HP stále hledá další členy včetně nového předsedy.

Začala další výsledková sezóna. Yahoo stále klesají příjmy z reklamy a poslední kvartál tak zachraňovaly aktivity v Číně (Alibaba) a Japonsku (Yahoo Japan). Americký internetový obr nicméně prochází změnami pod novou šéfkou Marissou Mayer a v posledních měsících výrazně investuje do mladých webových firem. Změny by se mohly projevit až s odstupem.

Tržby Intelu meziročně spadly o 5 procent a zisk o 29 procent a firma snížila odhady na letošní rok. Problémem jsou podle očekávání poklesy prodejů počítačů. Nový výkonný šéf ovšem věří, že Intel vlnu mobilních zařízení dožene.

IBM zase o 12 procent klesla hardwarová divize, roste naopak software. IBM už nějakou dobu uvažuje o tom, že se zbaví x86 serverů, které jsou spíše komoditou a nedokážou generovat takovou marži. Zájemcem o koupilo bylo Lenovo, jednání ale ztroskotala na vysoké ceně.

VMware pokračuje s rozprodáváním některého svého softwaru. Firma už dříve prodala produkty Sliderocket (kupujícím byl Clearside) a Wavemaker (Pramati) a tento týden došlo i na e-mailovou službu Zimbra (Telligent). VMware se zbavuje všeho, co nemá přímou souvislost s technologiemi pro cloudy a datová centra.

Diskuze (1) Další článek: Týden s Operou místo Chromu: Trápení s nedodělkem

Témata článku: Byznysový zápisník, Technologická firma, Hardwarová divize, Obří zařízení, Mayer, Ricoh, Technologický potenciál, Konica Minolta, Soft, Software co to je, Alibaba, Austrálie, Poslední odhad, Technologický byznys, Co je software, Zimbra, Zápisník, Y Soft, Vysoká marže, Technologický gigant, Japan, Startup, Nový člen, Profesionální počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19