Byznysový zápisník: Dropbox dokončuje investici 350 milionů dolarů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Dropbox finišuje další kolo investic, ve kterém získal 350 milionů dolarů. To firmu ocenilo na 10 miliard dolarů. Nástroj pro ukládání a sdílení dat v cloudu chce peníze použít na globální expanzi a další rozvoj produktu. Firma se například snaží proniknout do firem a sází na partnerství s výrobci mobilních zařízení a počítačů, kteří Dropbox dodávají předinstalovaný. Dropbox už celkově získal investice 607 milionů dolarů a koupil osm firem.

Czech ICT Alliance a John Biggs ze serveru TechCrunch pořádají 20. března v Praze seminář na téma hardwarových startupů. Registrovat se je možné zdarma zde.

IBM chystá další kolo propouštění, začít by mělo v těchto dnech. Firma má, podobně jako HP, v plánu propustit poměrně značnou část zaměstnanců. V případě Big Blue se mluví až o 13 tisících.

Čína pod vedením nejvyšších zástupců země hodlá rozjet vlastní strategický projekt pro kybernetickou ochranu země. To evidentně nasvědčuje tomu, že útokům tohoto typu nečelí pouze západní země, které se problematikou zabývají už delší dobu. Čína je naopak považována za zemi, odkud pochází velká část útoků. Minulý rok například vyšlo najevo, že tamní vláda provozuje vlastní hackerskou armádu.

Dosavadní šéfka hardwaru v Microsoftu (patří tam třeba Xbox a Surface) Julie Larson-Green po několika měsících a reorganizaci nazvané „Jeden Microsoft“ pozici opouští a stane se šéfkou, která by měla dohlížet na „experience“. To v podstatě znamená, že by měla dbát na to, aby zážitek uživatelů produktů Microsoftu byl všude stejný. Její dosavadní roli nyní přebírá Stephen Elop z Nokie.

Dell navázal blízké partnerství s výrobcem cloudových firemních aplikací NetSuite. Dell bude prodávat nástroje NetSuite po celém světě a NetSuite naopak bude využít software Boomi od Dellu k napojování na další cloudové aplikace.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Soutěžte s Computerem o 8 produktů Zyxel

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,