Byznysový zápisník: Facebook koupil firmu analyzující Android aplikace

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Facebook koupil mladou indickou společnost Little Eye Labs za cenu mezi 10 až 15 miliony dolarů. Díky ní získal technologii na monitorování a analýzu aplikací v Androidu. Je pravděpodobné, že Facebook produkt použije ve svých mobilních aplikacích, aby získal další zajímavá data. Nástroj pomůže i v samotném vývoji. Zhruba polovina z 1,15 miliardy uživatelů přistupuje k Facebooku přes mobilní stroje, Android tvoří polovinu z nich. Mobilní zařízení jsou pro firmu hlavní priorita, která v posledním čtvrtletí vygenerovala 49procentní tržby z reklamy.

VMware najal 2 významné viceprezidenty z Citrixu, aby se podílely na vedení aktivit společnosti ve virtualizaci desktopů a aplikací. Zdá se tedy, že VMware to po odkupu Desktone s virtuálními počítači v cloudu myslí hodně vážně.

Citrix zase koupil společnost Framehawk, pomocí které vylepší doručování virtuálních počítačů a aplikací do mobilních zařízení skrze Wi-Fi i mobilní sítě. Technologii integruje do produktů XenDesktop a XenApp. Odkupní cena zveřejněna nebyla, Framehawk každopádně dříve získal investice ve výši 16,5 milionu dolarů.

Obrázková sociální síť Pinterest koupila startup VisualGraph fungující teprve od loňského roku. Dvoučlenný projekt se od začátku soustředil na analýzu objektů. Pinterest díky tomu bude moci pracovat na technologii, díky čemuž z „připnutých“ obrázků zjistí, co na nich je. To se bude hodit nejenom pro vyhledávání, ale také samozřejmě pro reklamu a další podobné účely.

Trh s firemním softwarem podle Gartneru letos výrazně poroste, konkrétně o 6,8 procenta na 320 miliard dolarů. Polepšit si mají také systémy pro datová centra, operátory a IT služby.

Cisco rozjíždí vlastní vyšetřování, které si má posvítit na informace o tom, že skupina TAO v rámci NSA hackuje síťový hardware a software Cisca, díky čemuž provozuje své aktivity pro špehování. Je tak možné, že se Cisco brzy připojí k firmám jako Google, Facebook a Microsoft a vytvoří ještě větší tlak na americkou vládu, aby s aktivitami NSA něco dělala. Ironií tak trochu je, že se Cisco v podstatě připojilo k tvrzením, že konkurenční čínský výrobce Huawei implementuje do svých zařízení „zadní vrátka“ umožňující špehování západních firem a státních institucí.

HP nakonec propustí ještě více zaměstnanců, než kolik firma dříve plánovala. Původní číslo 29 tisíc má být navýšeno až na 34 tisíc a ani to dost možná není konečná. Meg Whitman chce díky tomu ušetřit více než 4 miliardy dolarů a ty investovat zejména do výzkumu a vývoje. Propouštění je součástí restrukturalizace firmy a nastavení nového kurzu.

Amazon chystá partnerský s velkými provozovateli datových center v Číně. Bude u nich „hostovat“ Amazon Web Services a svůj cloud takto nabízet tamním zákazníkům. Pro Amazon to může být výhodné zejména z toho důvodu, že lokální datová centra hrají podle legislativy čínské vlády a americké firmě to mimo jiné zajistí rychlejší odbavování dat na čínském trhu. V současné době tyto zákazníka Amazon obsluhuje z datových center v jiných částech Asie. Společnost tvrdí, že má v komunistické zemi „tisíce zákazníků“.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Gigabyte Aorus X7: tenká a výkonná herní bestie [CES]

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,