Byznysový zápisník: Facebook se chystá na video, zase nakupoval

Byznysový zápisník: Facebook se chystá na video, zase nakupoval

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Databázová společnost MongoDB, jejíž technologie se už delší dobu těší veliké oblibě, získala investici dalších 80 milionů dolarů. Celkově už má 311 milionů. Hodnota společnosti už se tak blíží dvou miliardám dolarů. MongoDB se aktuálně snaží odladit produkt tak, aby byl spolehlivý a zajímavý také pro velké firmy.

Facebook koupil další malý startup, tentokrát QuickFire. Jeho technologie umí konvertovat video a bez snížení kvality zmenšit jeho velikost. To jen potvrzuje plány Facebooku ve video oblasti. Mimo jiné se zajímá o video reklamu v Instagramu.

Tuzemský internetový uzel NIX.CZ přebírá slovenský uzel SITELiX a začíná tak působit na tamním trhu s peeringem. Na Slovensku působí ještě SIX.SK. NIX má nyní v Česku první konkurenci – Peering.cz.

Finanční rok 2014 pro Intel dopadl velice dobře. Firma v posledním kvartálu vykázala meziroční růst čistého příjmu o 39 procent, tržby pak narostly o šest procent. Pomohla stabilizace prodejů počítačů a vysoká poptávka po serverech a tedy i čipech do nich. Intel také překonal původní cíle v prodejích tabletů. Firma odhaduje další růst i v tomto roce a hodně investuje třeba do internetu věcí.

České Radiokomunikace hlásí, že se jim za roky 2013 a 2014 zvýšil obrat v oblasti IT služeb a cloudu o 400 procent. Pro ČRa je tato oblast strategickou investicí a diverzifikací k tradičnímu televiznímu vysílání. Firmu nyní po reorganizaci vede Martin Gebauer. Ten pro Connect.cz nedávno promluvil o dalších plánech, třeba internetu věcí a Wi-Fi.

Citrix za nespecifikovanou částku kupuje společnost Sanbolic. Ta se zabývá virtualizací storage a umí například připravit specifické prostředí pro daný typ aplikací a operací. Pracuje v podstatě s většinou storage hardwaru. Citrix toho chce využít k lepšímu chodu virtuálních desktopů (VDI).

Provozní zisk SAPu v posledním kvartálu meziročně spadl o tři procenta. Je to důsledek přesunu z tradičních softwarových licencí na cloudové aplikace. Tržby každopádně rostly o sedm procent, pomáhá právě nový cloudový byznys. O postupných změnách SAPu v našem nedávném textu.

Apple najal Johna Solomona, veterána z Hewlett-Packard. Ten by se u Cooka měl starat o akceleraci prodejů produktů Applu do firem. Apple v této oblasti vidí velké budoucí odbytiště a spojil se kvůli tomu s IBM.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Seznam má s webovým prohlížečem velké plány

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Zápisník, Důsledek, Peering cz, Vlna, Tuzemský internet, Provozní zisk, Růst zisku, Vid, Cloudový byznys, Vysoká poptávka, Alza, Hipster, Původní cíl, Rust, Tablet huawei na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zanedlouho vyjde podzimní verze Windows 10. Podívejte se, co je nového
Vladislav Kluska
Fluent DesignAktualizaceWindows 10Operační systémy
Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 96

Jakub Čížek
Windows 10MicrosoftLinux
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Časopis Computer
Časopis Computer
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 9

Jakub Čížek
Stavebnice