Byznysový zápisník: Facebook se chystá na video, zase nakupoval

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Databázová společnost MongoDB, jejíž technologie se už delší dobu těší veliké oblibě, získala investici dalších 80 milionů dolarů. Celkově už má 311 milionů. Hodnota společnosti už se tak blíží dvou miliardám dolarů. MongoDB se aktuálně snaží odladit produkt tak, aby byl spolehlivý a zajímavý také pro velké firmy.

Facebook koupil další malý startup, tentokrát QuickFire. Jeho technologie umí konvertovat video a bez snížení kvality zmenšit jeho velikost. To jen potvrzuje plány Facebooku ve video oblasti. Mimo jiné se zajímá o video reklamu v Instagramu.

Tuzemský internetový uzel NIX.CZ přebírá slovenský uzel SITELiX a začíná tak působit na tamním trhu s peeringem. Na Slovensku působí ještě SIX.SK. NIX má nyní v Česku první konkurenci – Peering.cz.

Finanční rok 2014 pro Intel dopadl velice dobře. Firma v posledním kvartálu vykázala meziroční růst čistého příjmu o 39 procent, tržby pak narostly o šest procent. Pomohla stabilizace prodejů počítačů a vysoká poptávka po serverech a tedy i čipech do nich. Intel také překonal původní cíle v prodejích tabletů. Firma odhaduje další růst i v tomto roce a hodně investuje třeba do internetu věcí.

České Radiokomunikace hlásí, že se jim za roky 2013 a 2014 zvýšil obrat v oblasti IT služeb a cloudu o 400 procent. Pro ČRa je tato oblast strategickou investicí a diverzifikací k tradičnímu televiznímu vysílání. Firmu nyní po reorganizaci vede Martin Gebauer. Ten pro Connect.cz nedávno promluvil o dalších plánech, třeba internetu věcí a Wi-Fi.

Citrix za nespecifikovanou částku kupuje společnost Sanbolic. Ta se zabývá virtualizací storage a umí například připravit specifické prostředí pro daný typ aplikací a operací. Pracuje v podstatě s většinou storage hardwaru. Citrix toho chce využít k lepšímu chodu virtuálních desktopů (VDI).

Provozní zisk SAPu v posledním kvartálu meziročně spadl o tři procenta. Je to důsledek přesunu z tradičních softwarových licencí na cloudové aplikace. Tržby každopádně rostly o sedm procent, pomáhá právě nový cloudový byznys. O postupných změnách SAPu v našem nedávném textu.

Apple najal Johna Solomona, veterána z Hewlett-Packard. Ten by se u Cooka měl starat o akceleraci prodejů produktů Applu do firem. Apple v této oblasti vidí velké budoucí odbytiště a spojil se kvůli tomu s IBM.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Seznam má s webovým prohlížečem velké plány

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Hipster, Zápisník, Peering cz, HIPS, Důsledek, Vid, VDI, Původní cíl, Vysoká poptávka, MongoDB, Růst zisku, Provozní zisk, Jan Sedlák, Tuzemský internet, Alza, Rust, Vlna, Cloudový byznysStavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Záškodníci už objevili ChatGPT. Snaží se generovat natvrdlé viry, což je ale možná ještě horší

Záškodníci už objevili ChatGPT. Snaží se generovat natvrdlé viry, což je ale možná ještě horší

** Jen co se na scéně objevil ChatGPT, začala si s ním hrát i šedá zóna ** Automat sice generuje funkční, ale také naivní „útoky“ ** Když ale budou masivní a automatizované, škodí úplně stejně

Jakub Čížek
MalwareUmělá inteligenceBezpečnost
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

Nejlepší weby na stahování modelů pro 3D tiskárny. Thingiverse zná každý, ale jsou tu i lepší alternativy

** Cokoliv od skládací lopaty na sníh po komiksové figurky ** Printables má věrnostní program, kde lze získat filament (a další) zdarma ** Modely pro FFF/FDM i SLA tiskárny

David Caba
3D tisk
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb