Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Facebooku v posledním kvartále meziročně narostly tržby o 42 procent na 3,54 miliardy dolarů. Zhruba 73 procent z toho jsou peníze z mobilní reklamy, před rokem to bylo 59 procent. O téměř 50 procent se navýšil také počet zaměstnanců. Lze očekávat, že Facebook postupně zavede mobilní monetizaci také do Instagramu a WhatsAppu a tržby půjdou neustále nahoru. Spolu s tím o 83 procent vyrostly provozní náklady.

Brněnská bezpečnostní společnost Invea-Tech se dostala mezi sto nejslibnějších technologických firem Evropy – Red Herring Top 100.

Čistý zisk Yahoo za poslední čtvrtletí spadnul o 93 procent na 21 milionů dolarů. Tržby mírně narostly na 1,23 miliardy. Yahoo má velká náklady, hodně nakupuje mladé firmy a podle šéfky Marissy Mayer prochází velkou restrukturalizací. Někteří akcionáři nicméně požadují její odstup. Mayer se snaží Yahoo omladit a dělá i některé hodně nákladné kroky, které se možná jen těžko zaplatí. Namísto mainstreamového obsahu například tlačí náročnější obsah, na který ale běžní uživatelé Yahoo příliš neslyší.

BlackBerry kupuje firmu WatchDox zabývající se ochranou přenosu dat. To logicky zapadá do portfolia firmy, která mimo jiné roste v oblasti správy a zabezpečení mobilních zařízení (MDM).

 

V květnu proběhne hackathon Prague Hacks. K dispozici budou otevřená městská data.

 

SAP v posledním kvartálu meziročně zdvojnásobil tržby z cloudu. Celkové tržby narostly o 22 procent na 4,45 miliardy eur. Zisk však téměř o sto milionů eur spadl, konkrétně na 413 milionů. Může za to i kurz měny.

IBM do výsledků promluvil zase silný dolar. Firma je nicméně tak nějak stabilní a meziročně je na tom svém. Rostou nové strategické oblasti jako analytika a data a social.

První letošní kvartál byl pro VMware solidní. Tržby meziročně narostly o 11 procent na 1,51 miliardy dolarů. O dvě procenta rostly tržby také mateřské společnosti EMC, která vykázala 5,6 miliard dolarů. Růst ale nebyl takový, mimo jiné kvůli ruskému trhu.

NetSuite, který v Brně provozuje velkou pobočku, za 200 milionů dolarů kupuje Bronto Software. Firma vytváří e-commerce nástroje typu automatizace e-mailového marketingu a podobně.

Samsung výrazně navýší investice do nové jihokorejské továrny na výrobu čipů. Celková investice se vyšplhá na v přepočtu 605 miliard korun, tedy asi na polovinu rozpočtu České republiky. Samsung chce čipy kompenzovat klesající mobilní byznys.

Přečtěte si na E15.cz:

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Celková investice, Tržby, Provozní náklady, Stat, Mobilní byznys, Nájem, Mayer

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavelka IT amater 24. 4. 2015 0:27:17
    Jaký prospěch má z této zprávy obyčejný český pracující člověk nebo...
  • dolph1888 24. 4. 2015 0:20:49
    Kolik ovcí máš, tolik giga vyděláš. Stejně je zajímavé, jak i přes...
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme čtyři služby pro ty, kteří nechtějí psát tweety, ale ani klasický blog

Vyzkoušeli jsme čtyři služby pro ty, kteří nechtějí psát tweety, ale ani klasický blog

** Máte něco na srdci, ale Twitter a status na Facebooku je vám málo? ** Stejně tak ale nechcete vést klasický blog? ** Vyzkoušejte skvělé Medium, Telegra.ph a další

20.  9.  2017 | Čížek Jakub | 1