Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Facebooku v posledním kvartále meziročně narostly tržby o 42 procent na 3,54 miliardy dolarů. Zhruba 73 procent z toho jsou peníze z mobilní reklamy, před rokem to bylo 59 procent. O téměř 50 procent se navýšil také počet zaměstnanců. Lze očekávat, že Facebook postupně zavede mobilní monetizaci také do Instagramu a WhatsAppu a tržby půjdou neustále nahoru. Spolu s tím o 83 procent vyrostly provozní náklady.

Brněnská bezpečnostní společnost Invea-Tech se dostala mezi sto nejslibnějších technologických firem Evropy – Red Herring Top 100.

Čistý zisk Yahoo za poslední čtvrtletí spadnul o 93 procent na 21 milionů dolarů. Tržby mírně narostly na 1,23 miliardy. Yahoo má velká náklady, hodně nakupuje mladé firmy a podle šéfky Marissy Mayer prochází velkou restrukturalizací. Někteří akcionáři nicméně požadují její odstup. Mayer se snaží Yahoo omladit a dělá i některé hodně nákladné kroky, které se možná jen těžko zaplatí. Namísto mainstreamového obsahu například tlačí náročnější obsah, na který ale běžní uživatelé Yahoo příliš neslyší.

BlackBerry kupuje firmu WatchDox zabývající se ochranou přenosu dat. To logicky zapadá do portfolia firmy, která mimo jiné roste v oblasti správy a zabezpečení mobilních zařízení (MDM).

 

V květnu proběhne hackathon Prague Hacks. K dispozici budou otevřená městská data.

 

SAP v posledním kvartálu meziročně zdvojnásobil tržby z cloudu. Celkové tržby narostly o 22 procent na 4,45 miliardy eur. Zisk však téměř o sto milionů eur spadl, konkrétně na 413 milionů. Může za to i kurz měny.

IBM do výsledků promluvil zase silný dolar. Firma je nicméně tak nějak stabilní a meziročně je na tom svém. Rostou nové strategické oblasti jako analytika a data a social.

První letošní kvartál byl pro VMware solidní. Tržby meziročně narostly o 11 procent na 1,51 miliardy dolarů. O dvě procenta rostly tržby také mateřské společnosti EMC, která vykázala 5,6 miliard dolarů. Růst ale nebyl takový, mimo jiné kvůli ruskému trhu.

NetSuite, který v Brně provozuje velkou pobočku, za 200 milionů dolarů kupuje Bronto Software. Firma vytváří e-commerce nástroje typu automatizace e-mailového marketingu a podobně.

Samsung výrazně navýší investice do nové jihokorejské továrny na výrobu čipů. Celková investice se vyšplhá na v přepočtu 605 miliard korun, tedy asi na polovinu rozpočtu České republiky. Samsung chce čipy kompenzovat klesající mobilní byznys.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (3) Další článek: Acer představil velkou hromadu novinek

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Mobilní byznys, Tržby, Stat, Provozní náklady, Instagram a WhatsApp, Nájem, Zápisník, Mayer, Celková investice, Slovak telekom


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43