Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Byznysový zápisník: Facebooku narostly tržby o 42 procent

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Facebooku v posledním kvartále meziročně narostly tržby o 42 procent na 3,54 miliardy dolarů. Zhruba 73 procent z toho jsou peníze z mobilní reklamy, před rokem to bylo 59 procent. O téměř 50 procent se navýšil také počet zaměstnanců. Lze očekávat, že Facebook postupně zavede mobilní monetizaci také do Instagramu a WhatsAppu a tržby půjdou neustále nahoru. Spolu s tím o 83 procent vyrostly provozní náklady.

Brněnská bezpečnostní společnost Invea-Tech se dostala mezi sto nejslibnějších technologických firem Evropy – Red Herring Top 100.

Čistý zisk Yahoo za poslední čtvrtletí spadnul o 93 procent na 21 milionů dolarů. Tržby mírně narostly na 1,23 miliardy. Yahoo má velká náklady, hodně nakupuje mladé firmy a podle šéfky Marissy Mayer prochází velkou restrukturalizací. Někteří akcionáři nicméně požadují její odstup. Mayer se snaží Yahoo omladit a dělá i některé hodně nákladné kroky, které se možná jen těžko zaplatí. Namísto mainstreamového obsahu například tlačí náročnější obsah, na který ale běžní uživatelé Yahoo příliš neslyší.

BlackBerry kupuje firmu WatchDox zabývající se ochranou přenosu dat. To logicky zapadá do portfolia firmy, která mimo jiné roste v oblasti správy a zabezpečení mobilních zařízení (MDM).

 

V květnu proběhne hackathon Prague Hacks. K dispozici budou otevřená městská data.

 

SAP v posledním kvartálu meziročně zdvojnásobil tržby z cloudu. Celkové tržby narostly o 22 procent na 4,45 miliardy eur. Zisk však téměř o sto milionů eur spadl, konkrétně na 413 milionů. Může za to i kurz měny.

IBM do výsledků promluvil zase silný dolar. Firma je nicméně tak nějak stabilní a meziročně je na tom svém. Rostou nové strategické oblasti jako analytika a data a social.

První letošní kvartál byl pro VMware solidní. Tržby meziročně narostly o 11 procent na 1,51 miliardy dolarů. O dvě procenta rostly tržby také mateřské společnosti EMC, která vykázala 5,6 miliard dolarů. Růst ale nebyl takový, mimo jiné kvůli ruskému trhu.

NetSuite, který v Brně provozuje velkou pobočku, za 200 milionů dolarů kupuje Bronto Software. Firma vytváří e-commerce nástroje typu automatizace e-mailového marketingu a podobně.

Samsung výrazně navýší investice do nové jihokorejské továrny na výrobu čipů. Celková investice se vyšplhá na v přepočtu 605 miliard korun, tedy asi na polovinu rozpočtu České republiky. Samsung chce čipy kompenzovat klesající mobilní byznys.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (3) Další článek: Acer představil velkou hromadu novinek

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Stat, Celková investice, Nájem, Mayer, Tržby, Mobilní byznys, Slovak telekom, Provozní náklady, Zápisník


Určitě si přečtěte

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

** Jak vypadá nitro téměř 6" mobilního telefonu? ** Provedli jsme pitvu Nokia 7.1 se třemi kamerami ** Základní deska je vlastně docela maličká

Jakub Čížek | 16