Byznysový zápisník: Google začal hodnotit kvalitu providerů

Byznysový zápisník: Google začal hodnotit kvalitu providerů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Google začal hodnotit kvalitu připojení amerických poskytovatelů internetu, postupně se chystá i na další trhy. Konkrétně uvedl do provozu dříve oznámený Video Quality Report, podle kterého je možné zjistit, jak daný provider doručuje video. Google se takto mimo jiné snaží bojovat proti tomu, aby poskytovatelé obsahu museli providerům za lepší doručování dat koncovým uživatelům platit. U nás takové praktiky uplatňuje třeba UPC.

Microsoft oznámil velké partnerství se Salesforce.com a Satya Nadella nadále ukazuje, že chce být technologicky mnohem více otevřený. Pro obě firmy je to moudrý tah. Salesforce.com je fenomén v cloudovém podnikovém softwaru a Microsoft v podnicích hraje významnou roli. Propojení má více úrovní. Salesforce.com bude dostupný na Windows a Windows Phone, bude propojený s Office 365, dokumenty Office bude možné editovat přímo v Salesforce.com, bude napojen i na OneDrive a tak dále. Microsoft nedávno oznámil také to, že některé aplikace SAPu poběží na jeho Windows Azure.

Tuzemské internetové firmy spadající pod Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR, dříve Sdružení pro internetovou reklamu) se postavily proti Googlu. Jde o tradiční a dlouho probírané silné postavení Googlu, jeho přístup k obsahu a podobně. Více zde.

 

Spojením se Salesforce.com Satya Nadella opět ukazuje, že chce být technologicky mnohem více otevřený.

 

Česká trojka ve slevových portálech Zapakatel.cz mění majitele. Tím se nově stává společnost ePojištění.cz internetového podnikatele Jana Barty, pod kterou spadají také SlevyDnes.cz. Zapakatel v roce 2013 vykázal tržby 259 milionů korun, o milion méně než rok předtím. Jedničkou na trhu je s přehledem Slevomat s tržbami přes miliardu. Druhé Vykupto.cz utržilo 400 milionů.

Rada Českého telekomunikačního úřadu je zase kompletní. Milana Šimonovského, kterému skončil mandát, nahrazuje bývalý šéf ÚOHS Josef Bednář. Mandát členů Rady je na pět let. Sedí v ní obměněný tým – Ondřej Malý, šéf CZ.NIC Ondřej Filip a kontroverzní expředseda Pavel Dvořák. Současným předsedou je aktivní Jaromír Novák.

Vláda schválila zprávu o plnění Digitálního Česka 2.0. Jak už jsme informovali dříve, tento strategický dokument příliš naplňován není. Ministerstvo průmyslu a obchodu má v monitorování nadále pokračovat. Viz také aktuální komentář.

IBM podle informací Bloombergu přestane nakupovat a prodávat storage zařízení od NetAppu. Přestat by měla i spolupráce na těchto technologiích. IBM se postupně zbavuje hardwaru, naposledy prodalo x86 servery Lenovu. Budoucnost vidí zejména v pokročilých technologiích jako Watson, SoftLayer a podobně. Více třeba v článku o poslední akvizici či Connected s českým šéfem. NetApp se na tržbách IBM podílel zhruba dvěma procenty.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Ministerstvo připravuje nový portál Justice.cz, vyjde na 19,3 milionu

Témata článku: Satya Nadella, Byznysový zápisník, Jaromír Novák, Bloomberg, Bart, Ondřej Filip, Silné postavení, Velké partnerství, MPO, Bono, Slevový portál, Vase, Hod, Bloomberg.com, Český e-shop, Zápisník, Ondřej Malý, Internetový rozvoj, Google+, Přehled slev, Provider, Tuzemský e-shop, Česká trojka, HAL 3000 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 126

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 93

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81