Byznysový zápisník: HBO začala vysílat startupový seriál Silicon Valley

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Kabelová televizní stanice HBO začala vysílat očekávaný seriál Silicon Valley popisující příběh mladého programátora a jeho startupu. První díl má dobré reakce a objevil se v něm také předseda představenstva Googlu Eric Schmidt. Některé narážky na startupové poměry jsou poměrně trefné. Seriál je možné sledovat také na HBO Go.

Český Microsoft ocenil své nejlepší partnery za poslední rok. Uspěla známá jména: AutoCont, KPCS, Mainstream Technologies, Adastra, TRILIMI, WBI Systems, NAVERTICA, Ness, NWT a Dynamica.

Pražská vývojářská pobočka Skypu pořádá 24. dubna akci Codess Prague 2014, která je určená ženám se zájmem o IT. K dispozici budou semináře a další aktivity. Registrace zdarma zde.

Microsoft získal dalšího silného partnera pro prodej cloudového Office 365. Nově ho svým firemním zákazníkům bude nabízet také UPC v kombinaci s internetovým připojením.

Dosavadní výkonný šéf české pobočky skupiny Allegro Group (Aukro.cz, Heuréka.cz a další) Jan Jírovec ve funkci skončil a odešel na obdobnou pozici do nového investičního fondu Rockaway Capital. Ten patří Jakubovi Havrlantovi, který Allegru dříve šéfoval rovněž. Rockaway má na investice řádově stovky milionů korun a společně se Spread Capital už vložil milion dolarů do českého startupu Brand Embassy. Samotné české Allegro nyní prochází restrukturalizací.

Mladá společnost Zendesk vyplnila dokumenty pro vstup na burzu, získat chce až 150 milionů dolarů. Firma do jisté míry konkuruje českým Brand Embassy – nabízí cloudový nástroj pro zákaznickou podporu v mnoha kanálech. Zendesk byl v roce 2013 ve ztrátě 22,6 milionů dolarů s tržbami 72 milionů.

Software602 vytvořil novou divizi Long-Term Docs, jejíž hlavním produktem bude stejnojmenná služba. Sekci povede Martin Vondrouš, který v „šestsetdvojce“ působí již nějakou dobu a podílel se na projektech datových schránek a CzechPOINT.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Jaké jsou v reálu nové Chromebooky 2 od Samsungu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,