Byznysový zápisník: HBO začala vysílat startupový seriál Silicon Valley

Byznysový zápisník: HBO začala vysílat startupový seriál Silicon Valley

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Kabelová televizní stanice HBO začala vysílat očekávaný seriál Silicon Valley popisující příběh mladého programátora a jeho startupu. První díl má dobré reakce a objevil se v něm také předseda představenstva Googlu Eric Schmidt. Některé narážky na startupové poměry jsou poměrně trefné. Seriál je možné sledovat také na HBO Go.

Český Microsoft ocenil své nejlepší partnery za poslední rok. Uspěla známá jména: AutoCont, KPCS, Mainstream Technologies, Adastra, TRILIMI, WBI Systems, NAVERTICA, Ness, NWT a Dynamica.

Pražská vývojářská pobočka Skypu pořádá 24. dubna akci Codess Prague 2014, která je určená ženám se zájmem o IT. K dispozici budou semináře a další aktivity. Registrace zdarma zde.

Microsoft získal dalšího silného partnera pro prodej cloudového Office 365. Nově ho svým firemním zákazníkům bude nabízet také UPC v kombinaci s internetovým připojením.

Dosavadní výkonný šéf české pobočky skupiny Allegro Group (Aukro.cz, Heuréka.cz a další) Jan Jírovec ve funkci skončil a odešel na obdobnou pozici do nového investičního fondu Rockaway Capital. Ten patří Jakubovi Havrlantovi, který Allegru dříve šéfoval rovněž. Rockaway má na investice řádově stovky milionů korun a společně se Spread Capital už vložil milion dolarů do českého startupu Brand Embassy. Samotné české Allegro nyní prochází restrukturalizací.

Mladá společnost Zendesk vyplnila dokumenty pro vstup na burzu, získat chce až 150 milionů dolarů. Firma do jisté míry konkuruje českým Brand Embassy – nabízí cloudový nástroj pro zákaznickou podporu v mnoha kanálech. Zendesk byl v roce 2013 ve ztrátě 22,6 milionů dolarů s tržbami 72 milionů.

Software602 vytvořil novou divizi Long-Term Docs, jejíž hlavním produktem bude stejnojmenná služba. Sekci povede Martin Vondrouš, který v „šestsetdvojce“ působí již nějakou dobu a podílel se na projektech datových schránek a CzechPOINT.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Jaké jsou v reálu nové Chromebooky 2 od Samsungu

Témata článku: HBO GO, Eric Schmidt, Byznysový zápisník, Zendesk, HTC, Adas, Mobilní telefony htc, Brandy, Go Pro, Zápisník, Val, Seriál, Nasdaq, HBO, Rose, Hry pro mobilní telefony zdarma, Mladá společnost, Women, Allegro, Výkonný šéf, Term, Brand, Vývojářská pobočka, České Aukro, Jistá míra, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102