Byznysový zápisník: IBM chce prodat i část síťového byznysu

Byznysový zápisník: IBM chce prodat i část síťového byznysu

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

IBM po prodeji x86 Lenovu zvažuje také prodej některých částí svého síťového byznysu, konkrétně by mělo jít o nabídku nástrojů pro softwarově definované sítě (SDN). Tvrdí to zdroje serveru Recode. IBM by za tyto technologie chtěla až miliardu dolarů. IBM minulý týden Lenovu prodala i část svého síťového hardwaru a SDN už zřejmě v portfoliu nemá takový smysl. Na tuto oblast se mnohem více soustředí jiní hráči, zejména VMware. Podle Dellu bude SDN další velké bitevní pole.

Hewlett-Packard prodal výrobci zejména mobilních čipů Qualcomm 2400 mobilních patentů. Velkou část z nich HP získalo v roce 2010 odkupem Palmu. Produktů Palmu se HP později zbavilo, do mobilního byznysu ale postupně naskakuje znovu, ovšem zejména za pomocí Androidu.

Huawei se chce po postupném stažení ze Spojených států více zaměřit na trhy v Evropě, která – na rozdíl od USA – se neprojevuje takovými bezpečnostními obavami. USA a Čína se neustále obviňují z možné špionáže skrze sítě, což se kromě odchodu Huawei projevuje také rostoucími problémy amerických síťových firem jako Cisco na čínském trhu. Evropa zneklidněná příliš není, na technologiích Huawei běží i značná část infrastruktury českých operátorů.

Microsoft se připojil k podpoře Open Compute Project, který původně inicioval Facebook. Jde o projekt, který firmám umožňuje stavět vlastní servery a datová centra na bázi „open source hardwaru“, což se využívá zejména u velkých cloudů. Microsoft chce být součástí zřejmě podle pravidla „přátele si drž u těla, nepřátele ještě blíž“ a součástí připojení k iniciativě je zveřejnění návrhu vlastních datacenter Redmondu. Firma má logicky zájmy prodávat Windows Server, Azure a další vlastní serverové technologie. Redmond se v této oblasti stále více zaměřuje na Linux a open source.

Společnost Dell po odchodu z burzy opouští dlouholetý finanční šéf Brian Gladden, nahradí ho Thomas Sweet. Dellu za pár týdnů začíná nový fiskální rok, kde už by se mělo soukromé vlastnictví začít více projevovat. O Dellu v Connected s Ondřejem Bačinou.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (1) Další článek: Jak se platí bitcoinem v Česku

Témata článku: IBM, Síť, Byznysový zápisník, Velká obrazovka, Business, Velká část, Soukromé vlastnictví, Sweet, Zápisník, Čínský výrobce, Thomas, Velký cloud, Software Defined Network, GfK, Český operátor, Velký čip, Velký byznys, Bitevní pole, Značný rozdíl, Mobilní patent, Velký smysl, Huawei nova 3 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20