Byznysový zápisník: Microsoft ruší populární TechNet Subscription

Byznysový zápisník: Microsoft ruší populární TechNet Subscription

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Microsoft ukončuje oblíbený program TechNet Subscription, v rámci něhož bylo možné za předplatné čerpat prakticky veškerý software společnosti pro testovací účely. Důvodem ukončení je nejenom zneužívání (pirátství, využívání licencí pro standardní provoz a podobně), ale také nastupují trend cloudu a softwaru za předplatné. Stávající předplatitelé mohou TechNet využívat do skončení uhrazeného období.

Podle průzkumu společnosti VMware zvažuje 33 procent českých firem využití nějaké formy veřejného cloudu. Kolem 37 procent firem navíc už cloud ke svému podnikání využívá. Tuzemský trh je obecně považován v této oblasti spíše za konzervativní, IT firmy nyní ale stále častěji tvrdí, že je to naopak.

Spoluzakladatel a šéf Socialbakers Jan Řežáb ve svém aktuálním blogovém příspěvku probírá, co si představit pod termíny jako „big data“ a „cloud“ a proč jsou tyto názvy těžko uchopitelné a jde v podstatě o buzzwordy. Je pravda, že například cloud si každý vykládá jinak a lze pod něj schovat mnoho technologií a služeb (SaaS, PaaS a mnoho dalšího).

Národní bezpečnostní úřad odeslal vládě ke schválení návrh zákona o kybernetické bezpečnosti. Více o zákonu v našem textu.

Zdroje serveru Business Insider tvrdí, že Oracle každý kvartál opouští velké množství lidí z obchodu, i když to vedení firmy zlehčuje. Obchodníci jsou prý nespokojení zejména s vysokými kvótami prodejů, zejména pak ve spojitosti s hardwarem. Prodeje železa Oraclu se stále propadají a nové řady Exa tyto výpadky nedokážou pokrýt. Oracle nedávno uzavřel partnerství s Dellem pro x86 servery.

Microsoft na konferenci WPC 2013 představil nový program CityNext, v rámci kterého chce společně s partnery masivně zacílit na státní správu a přinést do měst fenomén velkých dat a automatizace. Jde v podstatě o kombinaci veřejného cloudu Microsoftu (Azure) s dalšími jeho moderními technologiemi.

SAP tento týden v Praze uspořádal svoje Startup Forum, kde se mladé firmy mohly seznámit s podporou softwarového obra v této oblasti. Zájem projevily jednotky českých firem. SAP rozjel program pro podporu startupů po celém světě a snaží se skrze něj mimo jiné získat nové projekty pro platformu HANA. Více o tom v našem dřívějším článku.

Společnost EMC za 225 milionů dolarů kupuje společnost Aveksa, která se zabývá správou a zabezpečením identit uživatelů. EMC firmu začlení do své bezpečnostní divize RSA. Aveksa v minulosti získala investice ve výši 28 milionů dolarů

Microsoft za nespecifikovanou částku koupil od společnosti Blue Horseshoe její software pro podporu dodavatelského řetězce. Nástroje se stanou součástí balíku Dynamics AX ERP, který teď firma převádí i do cloudu.

CzechAccelerator nabírá mladé české firmy do dalšího kola. Agentura k tomu tento týden vydala vlastní video. Ke shlédnutí níže.

Diskuze (4) Další článek: Loterijní Synot spouští vlastní slevový web

Témata článku: Byznysový zápisník, Standardní provoz, Popular, Nový předplatitel, Zápisník, Shlédnutí, Bezpečnostní divize, Business insider, Pomsta, Hana, POP, Technologický potenciál, Co je hardware a software, Software co to je


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135