Byznysový zápisník: Padající Symantec propustil výkonného ředitele

Byznysový zápisník: Padající Symantec propustil výkonného ředitele

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Serverový trh ve střední a východní Evropě, do kterého spadá i Česká republika, se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 13,3 procenta na 494 milionů dolarů, ukazují čísla IDC. Jde už o šesté klesající čtvrtletí v řadě. Na vině je nejenom ekonomická situace, ale také čekání na novou generaci serverů. Největším serverovým hráčem na CEE trhu je HP následované IBM (Lenovem) a Dellem.

Symantec propustil výkonného ředitele Steva Bennetta, firma má prozatím dočasné vedení. Akcie na to reagovaly pádem o více než 12 procent. Bennett přišel do dříve velmi slavné bezpečnostní společnosti v roce 2012 a podepsal se zejména nad velkou restrukturalizací (propustil přes 1700 lidí) a snahou ušetřit. To se výrazně dotklo i české pobočky, která za poslední rok výrazně okleštila zdejší tým. Výhled Symantecu na nové čtvrtletí není nic moc a počítá se s propadem tržeb o více než sedm procent.

Oracle po dlouhé době propadů konečně meziročně vzrostly čtvrtletní tržby z prodeje hardwaru, konkrétně o osm procent na 725 milionů dolarů. Výrazně rostly (o 30 procent) zejména takzvané „engineered systems“, do kterých spadá řada Exa a SPARC SuperCluster. Jsou to systémy, které v sobě kombinují nejenom servery, ale také storage, sítě a software. Tento nárůst Oraclu slibuje pozitivní výhled, firma totiž po odkupu Sun Microsystems chce prodávat právě kombinovaný high-end hardware.

HP chce přijít s vlastními 3D tiskárnami už letos v červnu a nebojí se ani kritiky, že jde možná jenom o nafouknutou bublinu. Společnost argumentuje, že prozkoumává možnosti a že do roku 2021 vzroste trh s 3D hardwarem a softwarem až na 11 miliard dolarů ročně.

Společnost Cloudera získala v novém kolem investic částku 160 milionů dolarů, na kterou se složilo několik investorů včetně Google Ventures či Michaela Della. Cloudera už tak celkově získala přes 300 milionů dolarů. Cloudera je (nepřekvapivě) cloudový software jako služba postavený na Hadoopu, který umožňuje pracovat s databázemi a zpracovávat velká data. Je to další z vlny mladých databázových firem, o které je v současné době veliký zájem. MongoDB nedávno získalo dalších 150 milionů dolarů.

VMware vyhlásil nejlepší tuzemské partnery za loňský rok. Nejvyšší roční obrat přinesl Dell, skokanem roku se stal Orbit, v end-user computingu vládl M-COM LAN solution, technologickým partnerem roku je EMWAC Group, největší projekt realizovalo Fujitsu a partnerem s největším počtem transakcí je AutoCont.

Společnost ChytrýHonza.cz koupila síť finančních poradců Bonnet.cz a společně s tím chce dosáhnout během následujících pěti let na roční obrat kolem miliardy korun. Chytrý Honza patří pod investiční fond Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, který nedávno investoval například do Brand Embassy. Chytrý Honza nabízí na internetu nákup finančních služeb a Bonnet.cz je tak logickým rozšířením.

Představenstvo společnosti Box.net, která je firemní variantou pro Dropbox, posiluje technologická ředitelka Cisca Padmasree Warrior. Pro Box to může být zajímavá posila, která se ve světě korporátních zákazníků umí pohybovat.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (2) Další článek: Pět nejlepších nástrojů pro tvorbu myšlenkových map

Témata článku: Byznysový zápisník, Crowdfunding, Posila, Ředitel, Warrior, Velký byznys, Brusel, Zápisník, Michael Dell, Technologický byznys, Serverový trh, Technologický partner, Dell, Cloudový software, Brand, Čínský trh, Největší pád, Brandy, Lime, Orbit, Ekonomická situace, Pozitivní výhled, Tiskárna na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34