Byznysový zápisník: Slovenské InHiro hlásí investici 300 tisíc dolarů

Byznysový zápisník: Slovenské InHiro hlásí investici 300 tisíc dolarů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Slovenský startup InHiro získal investici ve výši 300 tisíc euro. Větší část do firmy vkládá fond Neulogy Ventures, zbytek pak WebSupport. InHiro vznikl právě ve WebSupportu jako interní nástroj pro získávání nových zaměstnanců.

Akcie technologických firem po aktuální výsledkové sezóně: Twitter propad 5,92 procenta, Facebook růst 3,68 procenta, Apple růst 12,65 procenta, Google pokles 0,89 procenta, Intel pokles 2,18 procenta, Microsoft pokles 0,02 procenta, Amazon pokles 17,02 procenta.

LinkedIn ohlásil další rekordní tržby – za poslední kvartál přes 473 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 46 procent. Firma je ovšem ve ztrátě 13,4 milionu dolarů. Už pátý kvartál v řadě se navíc nedaří navyšovat počet uživatelů.

HP uzavírá nové partnerství s Foxconnem, se kterým chce vyrábět novou generaci levných serverů určených pro velké webové a cloudové firmy. Tedy něco podobného, jako když si Google a další staví vlastní infrastrukturu. Pro tradiční x86 servery už není nejlepší doba a HP to vidí. Stejně, jako to vidí IBM, které tuto divizi prodalo Lenovu. HP věří, že nový trend odchytí i se servery Moonshot postavenými na mobilních čipech. Tyto stroje se montují i ve Foxconnu v Kutné Hoře.

Dell uzavřel velké partnerství se společností Big Switch Networks a bud její operační systém nabízet ve svých síťových produktech. Doba SDN je, zdá se, v plném běhu. VMware byl ostatně začleněn mezi vizionáře v oblasti sítí v datových centrech, opět jde o virtuální sítě. Dellu se poslední dobou daří v sítích rychle růst.

IBM spouští vlastní Cloud Marketplace, což si lze představit něco jako tradiční App Store, ovšem s cloudovými aplikacemi pro firmy. Součástí jsou různé nástroje včetně SoftLayeru, PaaS BlueMix, SaaS aplikací a tak dále. K dispozici má být asi stovka aplikací včetně těch od třetích stran – třeba MongoDB.

Českou pobočku SAS Institute nově povede Zdeněk Honek. Ten ve firmě zaměřené na business analytics v Česku od března loňského roku dělal obchodního ředitele. SAS má na tuzemském trhu asi 70 poměrně významných zákazníků.

Jaký vliv a dopad na Finsko a její ekonomiku měla Nokia? A jak je to nyní po odkupu mobilní sekce Nokie Microsoftem? O tom hezky píše Ars Technica.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo dokument Digitální Česko 2.0, který vláda doposud příliš nenaplňuje, také v anglické verzi.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (1) Další článek: 9 zajímavých firem, které pohltil Facebook

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Osobní odběr, Bank Mobil, O2 mobilní telefony, Dol, HLA, Velké partnerství, Tradiční nástroj, Mobilní telefony od 02, Tuzemský e-shop, Tisíc, Významný zákazník, Mobilní bankovnictví, Nové partnerství, Google Analytics, MPO, Velký dopad, Foxconn, Gadgets, Zápisník, Tisíc dolarů, Remember, Nový Switch, Levné zboží, Mobilní telefon na Mall.czJak dostat Android do Windows. Tady je 6 nejlepších emulátorů

Jak dostat Android do Windows. Tady je 6 nejlepších emulátorů

** Chcete na počítači spouštět aplikace a hry pro Android? ** Nemusíte čekat na Windows 11 – nainstalujte si emulátor! ** Vybrali jsme šest aplikací, jež můžete vyzkoušet

Karel Kilián
Mobilní aplikaceAndroidWindows
Cetin opět zrychlí download a upload v síti VDSL. Známe podrobnosti
Lukáš Václavík
VDSLCETINPřipojení k internetu
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows
Automatika i spousta ruční práce. Jak ČT vylepšovala obraz Chalupářů?
Lukáš Václavík
TelevizeVideoHudba, filmy, seriály
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel