Byznysový zápisník: Slovenské InHiro hlásí investici 300 tisíc dolarů

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Slovenský startup InHiro získal investici ve výši 300 tisíc euro. Větší část do firmy vkládá fond Neulogy Ventures, zbytek pak WebSupport. InHiro vznikl právě ve WebSupportu jako interní nástroj pro získávání nových zaměstnanců.

Akcie technologických firem po aktuální výsledkové sezóně: Twitter propad 5,92 procenta, Facebook růst 3,68 procenta, Apple růst 12,65 procenta, Google pokles 0,89 procenta, Intel pokles 2,18 procenta, Microsoft pokles 0,02 procenta, Amazon pokles 17,02 procenta.

LinkedIn ohlásil další rekordní tržby – za poslední kvartál přes 473 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 46 procent. Firma je ovšem ve ztrátě 13,4 milionu dolarů. Už pátý kvartál v řadě se navíc nedaří navyšovat počet uživatelů.

HP uzavírá nové partnerství s Foxconnem, se kterým chce vyrábět novou generaci levných serverů určených pro velké webové a cloudové firmy. Tedy něco podobného, jako když si Google a další staví vlastní infrastrukturu. Pro tradiční x86 servery už není nejlepší doba a HP to vidí. Stejně, jako to vidí IBM, které tuto divizi prodalo Lenovu. HP věří, že nový trend odchytí i se servery Moonshot postavenými na mobilních čipech. Tyto stroje se montují i ve Foxconnu v Kutné Hoře.

Dell uzavřel velké partnerství se společností Big Switch Networks a bud její operační systém nabízet ve svých síťových produktech. Doba SDN je, zdá se, v plném běhu. VMware byl ostatně začleněn mezi vizionáře v oblasti sítí v datových centrech, opět jde o virtuální sítě. Dellu se poslední dobou daří v sítích rychle růst.

IBM spouští vlastní Cloud Marketplace, což si lze představit něco jako tradiční App Store, ovšem s cloudovými aplikacemi pro firmy. Součástí jsou různé nástroje včetně SoftLayeru, PaaS BlueMix, SaaS aplikací a tak dále. K dispozici má být asi stovka aplikací včetně těch od třetích stran – třeba MongoDB.

Českou pobočku SAS Institute nově povede Zdeněk Honek. Ten ve firmě zaměřené na business analytics v Česku od března loňského roku dělal obchodního ředitele. SAS má na tuzemském trhu asi 70 poměrně významných zákazníků.

Jaký vliv a dopad na Finsko a její ekonomiku měla Nokia? A jak je to nyní po odkupu mobilní sekce Nokie Microsoftem? O tom hezky píše Ars Technica.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo dokument Digitální Česko 2.0, který vláda doposud příliš nenaplňuje, také v anglické verzi.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (1) Další článek: 9 zajímavých firem, které pohltil Facebook

Témata článku: Sociální sítě, Byznysový zápisník, Google Analytics, Tuzemský e-shop, Remember, Foxconn, Velké partnerství, Osobní odběr, Významný zákazník, Gadgets, HLA, Nový Switch, Mobilní bankovnictví, Bank Mobil, Zápisník, Tisíc dolarů, Tisíc, Dol, Tradiční nástroj, Levné zboží, Mobilní telefony od 02, Nové partnerství, MPO, O2 mobilní telefony, Velký dopadSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Konec otravným hovorům. Od července začne platit zákaz nevyžádaného telemarketingu

Konec otravným hovorům. Od července začne platit zákaz nevyžádaného telemarketingu

** Od 1. července platí novela zákazu omezující otravný telemarketing ** Firmy vás budou moci kontaktovat jen se souhlasem předem ** Úprava se nevztahuje na firmy oslovující své stávající zákazníky

Martin Miksa
TelekomunikaceNevyžádané hovoryČTÚ
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace