Byznysový zápisník: Unicorn otevřel pobočku v Nizozemsku, chystá další

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Český Unicorn Systems otevírá pobočku v nizozemském Arnhemu, plánuje tam zaměstnat až 30 IT odborníků. Unicorn má v Nizozemsku několik velkých zejména energetických zákazníků, což je oblast, na kterou se se svým softwarem a službami hodně soustředí. Unicorn má pobočky kromě Česka také na Slovensku a Ukrajině. Firma zároveň chce své pobočky rozšiřovat dále do západní Evropy a posilovat tam také obchodní aktivity. Podnik boduje třeba ve Skandinávii a opět vykázal rekordní finanční výsledky.

EMC podle informací New York Post zvažuje prodej svého podílu ve VMware, kde vlastní 80procentní podíl. Vedení EMC údajně angažovanost ve VMware považuje za rozptylování od svého storage byznysu.

BlackBerry kupuje londýnskou firmu Movirtu. Její technologie umožní vytvářet takzvané virtuální SIM karty. Na jednom telefonu je tak možné provozovat více čísel skrze jednu virtuální identitu. BlackBerry plánuje tento systém přenést také na další platformy a opět tak chce posílit svojí silnou roli ve firemním sektoru.

Ruský projekt Skolkovo, tamní státem řízená obdoba Silicon Valley, upadá. Západní technologické firmy vlivem současných událostí postupně ztrácí o Skolkovo zájem, informuje The Wall Street Journal. Celý projekt byl každopádně problémový dlouhodobě. Jak už jsme dříve psali, doprovázela ho například obří korupce.

Mladá společnost DataStax získala investici ve výši 106 milionů dolarů (celkově už 189,7 milionu) a hodnotu má tak 830 milionů dolarů. Společně třeba s podniky MongoDB či Couchbase je to další z databázových firem, které využívají nové technologie a sbírají peníze ve velkém. DataStax staví na databázi Cassandra, kterou rozvinul Facebook pro své obří objemy dat.

V ICT Unii končí dva velcí členové, Seznam.cz a CZ.NIC, informuje eGov.cz. Oba hráči už o vystoupení z organizace v kuloárech mluvili delší dobu, čekalo se pouze na vypršení aktuálního členství. ICT Unie zastupuje zájmy ICT společností, pro Seznam ani CZ.NIC však nebyly aktivity přínosem.

Ondřej Filip po více než roce končí v Radě Českého telekomunikačního úřadu. Bude se dál věnovat šéfování CZ.NIC. Filipův nástupce se hledá, on sám zůstane poradcem vlády ohledně digitální agendy.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Computer 10/14: soutěž o dva NASy Synology

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,