Byznysový zápisník: Unicorn otevřel pobočku v Nizozemsku, chystá další

Byznysový zápisník: Unicorn otevřel pobočku v Nizozemsku, chystá další

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Český Unicorn Systems otevírá pobočku v nizozemském Arnhemu, plánuje tam zaměstnat až 30 IT odborníků. Unicorn má v Nizozemsku několik velkých zejména energetických zákazníků, což je oblast, na kterou se se svým softwarem a službami hodně soustředí. Unicorn má pobočky kromě Česka také na Slovensku a Ukrajině. Firma zároveň chce své pobočky rozšiřovat dále do západní Evropy a posilovat tam také obchodní aktivity. Podnik boduje třeba ve Skandinávii a opět vykázal rekordní finanční výsledky.

EMC podle informací New York Post zvažuje prodej svého podílu ve VMware, kde vlastní 80procentní podíl. Vedení EMC údajně angažovanost ve VMware považuje za rozptylování od svého storage byznysu.

BlackBerry kupuje londýnskou firmu Movirtu. Její technologie umožní vytvářet takzvané virtuální SIM karty. Na jednom telefonu je tak možné provozovat více čísel skrze jednu virtuální identitu. BlackBerry plánuje tento systém přenést také na další platformy a opět tak chce posílit svojí silnou roli ve firemním sektoru.

Ruský projekt Skolkovo, tamní státem řízená obdoba Silicon Valley, upadá. Západní technologické firmy vlivem současných událostí postupně ztrácí o Skolkovo zájem, informuje The Wall Street Journal. Celý projekt byl každopádně problémový dlouhodobě. Jak už jsme dříve psali, doprovázela ho například obří korupce.

Mladá společnost DataStax získala investici ve výši 106 milionů dolarů (celkově už 189,7 milionu) a hodnotu má tak 830 milionů dolarů. Společně třeba s podniky MongoDB či Couchbase je to další z databázových firem, které využívají nové technologie a sbírají peníze ve velkém. DataStax staví na databázi Cassandra, kterou rozvinul Facebook pro své obří objemy dat.

V ICT Unii končí dva velcí členové, Seznam.cz a CZ.NIC, informuje eGov.cz. Oba hráči už o vystoupení z organizace v kuloárech mluvili delší dobu, čekalo se pouze na vypršení aktuálního členství. ICT Unie zastupuje zájmy ICT společností, pro Seznam ani CZ.NIC však nebyly aktivity přínosem.

Ondřej Filip po více než roce končí v Radě Českého telekomunikačního úřadu. Bude se dál věnovat šéfování CZ.NIC. Filipův nástupce se hledá, on sám zůstane poradcem vlády ohledně digitální agendy.

Přečtěte si na E15.cz:

Váš názor Další článek: Computer 10/14: soutěž o dva NASy Synology

Témata článku: Byznysový zápisník, dTest, Nizozemsko, Mladá společnost, The Washington Post, Zápisník, Silný vliv, Rekordní podíl, ICT unie, Korupce, Velký byznys, Rozptylování, New York Post, Firemní sektor, Ukrajina, Couch, DAL, Pobočka, Pila, Unicorn, TaxametrNejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
V Amsterdamu otevřeli první ocelový most vytištěný na 3D tiskárně

V Amsterdamu otevřeli první ocelový most vytištěný na 3D tiskárně

** V Amsterdamu otevřeli první ocelový most vytištěný na 3D tiskárně ** Stavba je prošpikovaná senzory, jež sledují její stav ** Tištěné ocelové konstrukce mají před sebou velkou budoucnost

Karel Kilián
Nizozemsko3D tiskStavby
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály