Byznysový zápisník: V Praze se otevírá ajťácká kavárna

Byznysový zápisník: V Praze se otevírá ajťácká kavárna

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Smíchovské technologické centrum Node5 už 19. května otevírá svojí kavárnu nazvanou N5 Café. Ta v sobě kombinuje služby klasické kavárny s přístupem k různým akcím a přednáškám, které centrum pořádá, mentorům, odborníkům, rychlému internetu, počítačovému vybavení, herním konzolím a podobně. Využít je možné členství, které měsíčně vyjde na 390 korun, první měsíc (červen) je za zaváděcí cenu 100 korun.

Pražský technologický akcelerátor StartupYard představil sedm týmů působících v aktuálním ročníku. Měl to být ročník zaměřený na big data a analytiku, o výsledku by se ale dalo pochybovat. Posuďte sami.

HP v průběhu dalších dvou let investuje miliardu dolarů na posílení cloudu. Peníze půjdou nejenom na datová centra, ale především na podporu softwaru OpenStack. Ten umožňuje stavět v datacentrech velké cloudy a princip je stejný, jako u Linuxu – software je otevřený a zdarma, vydělává se pak na jeho nasazení a správě. HP nabídne dvě verze OpenStacku: jednu plně otevřenou, druhou pak se svými proprietárními nástroji.

HP každopádně není samo, kdo na OpenStack sází. Miliardy dolarů už do něj minulý rok začalo posílat IBM, podporuje ho také Dell, mnoho nových startupů a hlásí se také Oracle. Nový Solaris 11.2 už v sobě OpenStack přímo zahrnuje.

 

Všichni teď chtějí dělat OpenStack. Po miliardách od IBM do něj miliardu dolarů vloží také HP.

 

Bezpečnostní společnost FireEye za 70 milionů dolarů koupila firmu nPulse. Ta vyvíjí forenzní technologie, pomocí kterých je možné zjistit, co se dělo v síti poté, co jí napadli hackeři. To zapadne zejména do zásahového týmu Mandiant, který FireEye nedávno koupil za miliardu dolarů. FireEye nedávno vstoupila také do Česka.

Šéf inovací a člen představenstva společnosti SAP Vishal Sikka z osobních důvodů rezignoval. SAP jmenoval několik nových výkonných členů představenstva. Sikka stál mimo jiné za vedením vývoje in-memory databáze a platformy HANA a několika dalších pro SAP do budoucna důležitých produktů, třeba cloudových aplikací. Jeho odchod může znamenat nějaké další změny. O SAPu také v Connected s šéfem české pobočky Romanem Knapem.

SAP zároveň propustil dosavadního šéfa cloudových aktivit. Shawn Price byl na této pozici pouze několik měsíců. Německý podnik se snaží převádět své tradiční aplikace do cloudu, prozatím mu ale nerostou příjmy z této oblasti tak rychle, jako mu klesají příjmy z prodeje běžných licencí.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (10) Další článek: Bitly vyzývá k výměně hesel, hrozí zneužití po úniku dat

Témata článku: Byznysový zápisník, Důležitý produkt, FireEye, Tradiční aplikace, Zápisník, Praha, Počítačové vybavení, Shaw, Shawn, Miliarda dolarů, NPU, Alibaba, Mentor, Kavárna, Hana, Technologický byznys


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 93

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 152

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8