Byznysový zápisník: V Praze se otevírá ajťácká kavárna

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Smíchovské technologické centrum Node5 už 19. května otevírá svojí kavárnu nazvanou N5 Café. Ta v sobě kombinuje služby klasické kavárny s přístupem k různým akcím a přednáškám, které centrum pořádá, mentorům, odborníkům, rychlému internetu, počítačovému vybavení, herním konzolím a podobně. Využít je možné členství, které měsíčně vyjde na 390 korun, první měsíc (červen) je za zaváděcí cenu 100 korun.

Pražský technologický akcelerátor StartupYard představil sedm týmů působících v aktuálním ročníku. Měl to být ročník zaměřený na big data a analytiku, o výsledku by se ale dalo pochybovat. Posuďte sami.

HP v průběhu dalších dvou let investuje miliardu dolarů na posílení cloudu. Peníze půjdou nejenom na datová centra, ale především na podporu softwaru OpenStack. Ten umožňuje stavět v datacentrech velké cloudy a princip je stejný, jako u Linuxu – software je otevřený a zdarma, vydělává se pak na jeho nasazení a správě. HP nabídne dvě verze OpenStacku: jednu plně otevřenou, druhou pak se svými proprietárními nástroji.

HP každopádně není samo, kdo na OpenStack sází. Miliardy dolarů už do něj minulý rok začalo posílat IBM, podporuje ho také Dell, mnoho nových startupů a hlásí se také Oracle. Nový Solaris 11.2 už v sobě OpenStack přímo zahrnuje.

 

Všichni teď chtějí dělat OpenStack. Po miliardách od IBM do něj miliardu dolarů vloží také HP.

 

Bezpečnostní společnost FireEye za 70 milionů dolarů koupila firmu nPulse. Ta vyvíjí forenzní technologie, pomocí kterých je možné zjistit, co se dělo v síti poté, co jí napadli hackeři. To zapadne zejména do zásahového týmu Mandiant, který FireEye nedávno koupil za miliardu dolarů. FireEye nedávno vstoupila také do Česka.

Šéf inovací a člen představenstva společnosti SAP Vishal Sikka z osobních důvodů rezignoval. SAP jmenoval několik nových výkonných členů představenstva. Sikka stál mimo jiné za vedením vývoje in-memory databáze a platformy HANA a několika dalších pro SAP do budoucna důležitých produktů, třeba cloudových aplikací. Jeho odchod může znamenat nějaké další změny. O SAPu také v Connected s šéfem české pobočky Romanem Knapem.

SAP zároveň propustil dosavadního šéfa cloudových aktivit. Shawn Price byl na této pozici pouze několik měsíců. Německý podnik se snaží převádět své tradiční aplikace do cloudu, prozatím mu ale nerostou příjmy z této oblasti tak rychle, jako mu klesají příjmy z prodeje běžných licencí.

Přečtěte si na E15.cz:

Diskuze (10) Další článek: Bitly vyzývá k výměně hesel, hrozí zneužití po úniku dat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,