Byznysový zápisník: Verizon a AT&T údajně chtějí koupit Vodafone

Byznysový zápisník: Verizon a AT&T údajně chtějí koupit Vodafone

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Zdroje Financial Times tvrdí, že obří američtí mobilní operátoři Verizon a AT&T chtějí společně koupit Vodafone. Údajně by to mohl být obchod až za 245 miliard dolarů (tržní kapitalizace Vodafonu na newyorském NASDAQu je necelých 140 miliard dolarů). Šlo by tak o jedno z největších převzetí za poslední dekádu.

Šéfka HP Meg Whitman sice tvrdí, že diagnóza firmy byla stanovena a léčba zahájena, v Goldman Sachs jsou ale jiného názoru. Investiční banka snížila rating HP a doporučuje klientům prodávat akcie. Ty v reakci na prohlášení od pondělí spadly téměř o 6 procent. Whitman tvrdí, že obrat HP k růstu bude trvat i několik let.

Business Insider vyzpovídal zakladatele a šéfa společnosti GoodData Romana Staňka. Český podnikatel žijící v Silicon Valley v rozhovoru nemluví ani tak o technologiích, jako spíše o svých podnikatelských zkušenostech, které nasbíral nejenom v GoodData, ale také v NetBeans (prodal Sun Microsystems) a Systinetu (prodal Mercury Interactive, nyní součást HP).

Z posledních papírů pro americkou komisi vyplývá, že Dell snížil odhady příjmů pro letošní fiskální rok o 10 miliard dolarů. Z původních 66 miliard dolarů je tak 56 miliard. Firma zároveň uvádí, že nejisté prodeje Windows 8 budou mít špatný vliv na výkon PC divize.

České startupy mohou díky iniciativě Czech ICT Alliance a dalších organizací prezentovat své projekty investorům v San Franciscu a Bostonu. Akce Czech Tech Pitch Day proběhne 7., respektive 9. května a zájemci mohou posílat přihlášky na info@czechict.cz.

České Radiokomunikace nově vede Michal Čupa (dříve IBS DataFort, Český Telekom, Nokia Siemens Network, Microsoft a další), který vystřídal Kamila Levinského. Jeho úlohou mimo jiné bude řídit plánovanou expanzi v oblasti datových center, kterou ČRa odstartovalo v loňském roce otevřením centra v areálu Žižkovské věže.

SAP tvrdí, že jeho nová in-memory databázová platforma HANA je nejenom nejrychleji rostoucím produktem v historii firmy, ale také nejrychleji rostoucím IT produktem vůbec. Nová analýza společnosti Cowen and Co. ale tvrdí, že to není pravda a že SAP čachruje s čísly. Z Německa se ozývá, že analýza je špatná. Dokud se ve finančních výsledcích HANA neobjeví odděleně, je to pouze tvrzení proti tvrzení.

Softwarově definované sítě (SDN) jsou stále velice žhavým tématem. Projevují o ně zájem nejenom velcí IT giganti jako Cisco, VMware či Oracle, ale také řada investorů. Početná skupina z nich tento týden vložila 17,3 milionu dolarů do startupu Midokura, který se specializuje na virtualizaci sítí.

Jako žhavé zboží se jeví i společnost MuleSoft, do které nyní společně investovali 37 milionů dolarů jinak velcí rivalové SAP a Salesforce.com. Salesforce narušil poklidný licenční život SAPu firemním softwarem ve webovém prohlížeči a SAP (i Oracle a další) na to nyní postupně reagují. MuleSoft umožňuje jednotlivé SaaS cloudy propojovat a zajišťuje mezi nimi spolupráci.

Diskuze (3) Další článek: Paradox: warez může být díky vymazávání z Googlu dohledatelnější

Témata článku: Poskytovatelé internetu, Byznysový zápisník, Vodafone, Verizon, Business insider, Plánované zboží, Rating, Špatný vliv, Údaj, Velká expanze, Boston, Zápisník, Původní zakladatel, Diagnóza, Český podnikatel, Nová analýza, Český podnik, MuleSoft, Početná skupina, Hana, Poslední odhad, Telefon nokia 5 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92