Byznysový zápisník: Verizon a AT&T údajně chtějí koupit Vodafone

Zprávy z IT byznysu, které by neměly zapadnout. Každý týden na Connect.cz (RSS).

Zdroje Financial Times tvrdí, že obří američtí mobilní operátoři Verizon a AT&T chtějí společně koupit Vodafone. Údajně by to mohl být obchod až za 245 miliard dolarů (tržní kapitalizace Vodafonu na newyorském NASDAQu je necelých 140 miliard dolarů). Šlo by tak o jedno z největších převzetí za poslední dekádu.

Šéfka HP Meg Whitman sice tvrdí, že diagnóza firmy byla stanovena a léčba zahájena, v Goldman Sachs jsou ale jiného názoru. Investiční banka snížila rating HP a doporučuje klientům prodávat akcie. Ty v reakci na prohlášení od pondělí spadly téměř o 6 procent. Whitman tvrdí, že obrat HP k růstu bude trvat i několik let.

Business Insider vyzpovídal zakladatele a šéfa společnosti GoodData Romana Staňka. Český podnikatel žijící v Silicon Valley v rozhovoru nemluví ani tak o technologiích, jako spíše o svých podnikatelských zkušenostech, které nasbíral nejenom v GoodData, ale také v NetBeans (prodal Sun Microsystems) a Systinetu (prodal Mercury Interactive, nyní součást HP).

Z posledních papírů pro americkou komisi vyplývá, že Dell snížil odhady příjmů pro letošní fiskální rok o 10 miliard dolarů. Z původních 66 miliard dolarů je tak 56 miliard. Firma zároveň uvádí, že nejisté prodeje Windows 8 budou mít špatný vliv na výkon PC divize.

České startupy mohou díky iniciativě Czech ICT Alliance a dalších organizací prezentovat své projekty investorům v San Franciscu a Bostonu. Akce Czech Tech Pitch Day proběhne 7., respektive 9. května a zájemci mohou posílat přihlášky na info@czechict.cz.

České Radiokomunikace nově vede Michal Čupa (dříve IBS DataFort, Český Telekom, Nokia Siemens Network, Microsoft a další), který vystřídal Kamila Levinského. Jeho úlohou mimo jiné bude řídit plánovanou expanzi v oblasti datových center, kterou ČRa odstartovalo v loňském roce otevřením centra v areálu Žižkovské věže.

SAP tvrdí, že jeho nová in-memory databázová platforma HANA je nejenom nejrychleji rostoucím produktem v historii firmy, ale také nejrychleji rostoucím IT produktem vůbec. Nová analýza společnosti Cowen and Co. ale tvrdí, že to není pravda a že SAP čachruje s čísly. Z Německa se ozývá, že analýza je špatná. Dokud se ve finančních výsledcích HANA neobjeví odděleně, je to pouze tvrzení proti tvrzení.

Softwarově definované sítě (SDN) jsou stále velice žhavým tématem. Projevují o ně zájem nejenom velcí IT giganti jako Cisco, VMware či Oracle, ale také řada investorů. Početná skupina z nich tento týden vložila 17,3 milionu dolarů do startupu Midokura, který se specializuje na virtualizaci sítí.

Jako žhavé zboží se jeví i společnost MuleSoft, do které nyní společně investovali 37 milionů dolarů jinak velcí rivalové SAP a Salesforce.com. Salesforce narušil poklidný licenční život SAPu firemním softwarem ve webovém prohlížeči a SAP (i Oracle a další) na to nyní postupně reagují. MuleSoft umožňuje jednotlivé SaaS cloudy propojovat a zajišťuje mezi nimi spolupráci.

Diskuze (3) Další článek: Paradox: warez může být díky vymazávání z Googlu dohledatelnější

Témata článku: Byznysový zápisník, Poskytovatelé internetu, Vodafone, Verizon, Velká expanze, Diagnóza, Špatný vliv, VOD, Nasdaqu, Hana, Český podnik, Nová analýza, Zápisník, Původní zakladatel, Rating, Plánované zboží, Poslední odhad, Údaj, Početná skupina, Boston, MuleSoft, Business insider, Český podnikatelSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Světem proletělo video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Age of Empires IV si brzy zahrajeme s oficiální češtinou. Microsoft slaví 25 let značky s výroční edicí

Age of Empires IV si brzy zahrajeme s oficiální češtinou. Microsoft slaví 25 let značky s výroční edicí

Strategie Age of Empires v říjnu oslaví čtvrtstoletí svojí existence a tvůrci si k této příležitosti připravili novinky pro fanoušky.

Martin Nahodil
Age of Empires 4OznámeníČeština
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Astronomové poprvé zmapovali „podsvětí“ Mléčné dráhy

Astronomové poprvé zmapovali „podsvětí“ Mléčné dráhy

** Tým astronomů vyhotovil první ucelenou rekonstrukci „podsvětí“Mléčné dráhy ** To tvoří neutronové hvězdy a černé díry ** Výsledky jsou ohromující

Stanislav Mihulka
Astronomie
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Mafia slaví 20 let. Nezapomenutelný příběh Tommyho Angela stále patří mezi nejlepší české hry
Martin Nahodil
Mafia 1Mafia
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť