Ceny operačních pamětí budou dle analytiků stoupat minimálně až do třetího čtvrtletí tohoto roku

Ceny operačních pamětí budou dle analytiků stoupat minimálně až do třetího čtvrtletí tohoto roku

I v počátku letošního roku pokračují problémy s nedostatkem operačních pamětí, což se pochopitelně projevuje postupným zvyšováním cen.

Dle Pei-Ing Leeho ze společnosti Nanya Technology se dočkáme zvyšování cen i v následujícím kvartále a k ustálení dojde až ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Nanya Technology se zabývá i výrobou operačních pamětí a ve druhém čtvrtletí začne vyrábět čipy DRAM už 20nm technologií. Začátkem roku 2018 by se výroba měla dostat do objemu přibližně 30 tisíc 12palcových waferů za měsíc. Továrny ale starý výrobní proces zcela neukončí a starší 30nm technologii sníží ve stejném období rovněž na objem přibližně 30 tisíc waferů za měsíc.

Nanya je v současnosti čtvrtý „největší“ výrobce operačních pamětí s tržním podílem pouze kolem tří procent. Na prvních třech místech jsou hlavní hráči - Samsung, SK Hynix a Micron.

Foto: BagoGames, (CC BY 2.0)

Témata článku: Technologie, Byznys, Čipy, Flickr.com, Skill, Vánoční foto, Vánoční stromeček, Micron, Třetí čtvrtletí, Čtvrtletí, Cena, SK Hynix, Hlavní hráč, Rok

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • MICHYS 7. 2. 2017 13:44:04
    Jako člověk, který koupí/prodá ročně serverové paměti za cca 2-3 milióny...
  • V0cas 7. 2. 2017 1:23:30
    Samé kecy, pokud výrobce pamětí varuje před nárůstem ceny tak to má jediný...
  • Šulin Hrozný 6. 2. 2017 19:47:28
    Zavři zobák....proč sem taháš odpad ala novinky.cz?