Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Výkonný šéf Cisca John Chambers stále drží svůj slib, že kvůli vysokým daním nebude nakupovat firmy ve Spojených státech, a letos uskutečnil už třetí akvizici mimo rodné hranice. Po českých Cognitive Security a izraelských Intucell firma za nespecifikovanou částku získala 13 let fungující a soukromě vlastněnou rakouskou společnost SolveDirect, do které v roce 2009 investovala skrze fond 3TS Cisco Growth Fund.

Získané produkty dávají Ciscu další technologie, které z dodavatele síťových komponent vytváří i společnost nabízející inteligentní softwarovou vrstvu nad tím vším. O tento posun se síťová jednička snaží už několik měsíců a aktivně se angažuje jak v akvizicích SDN a další společností, tak v interním vývoji.

SolveDirect nabízí na cloudu postavené produkty, které umožňují, aby firemní sítě komunikovaly se sítěmi a cloudy jejich partnerů. Velké i menší společnosti totiž často mají značné množství IT partnerů a služeb a napojit je do vlastního síťového prostředí je často velice náročné jak při nastavení procesů, tak z hlediska vykonané manuální práce.

Spojit cloudy dohromady

Pomocí vídeňských technologií si sítě a IT služby automaticky vymění informace, které potřebují bez nutnosti dalších zásahů. Firmy se tak například mohou napojit na více cloudů a sdílet mezi nimi vlastní data, samozřejmě zabezpečenou komunikací. Vlajková loď ServiceGrid navíc nabízí i platformu pro monitorování a správu SLA čí výběr přednastavených ITIL řešení. K dispozici je i reportování, katalog změn a podobně.

„Možnost SolveDirect nám umožní rozšířit naše portfolio chytrých a propojených IT služeb do našeho globálního ekosystému zákazníků, partnerů and prodejců,“ píše k akvizici viceprezident Cisca Hilton Romanski. Firma zároveň získává nové talenty, kteří se připojí k týmu Cisco Services.

Cisco bylo dřívějším zákazníkem SolveDirect a jak už bylo řečeno i jeho investorem. Rakouská společnost nicméně měla zákazníky i mezi firmami jako HP, Siemens, Henkel, Hornbach, Kapsch, Spar či AMB Generali.

Cena, za jakou Cisco nakupovalo, nebyla zveřejněna. Chambersova korporace má nicméně v hotovosti kolem 46 miliard dolarů a nebojí se je na nákupy používat. Jen v loňském roce Cisco získalo 11 společností, za které dohromady utratilo několik miliard dolarů.

Devět z těchto 11 firem bylo ze Spojených států. John Chambers nicméně počátkem tohoto roku ohlásil, že už v USA nakupovat nebude, protože jeho firma má velkou část peněz v zahraničí a převod prostředků jí pak stojí nemalé poplatky na daních.

Akcie společnosti si drží stabilní hodnotu a za poslední 3 měsíce narostly o více než 5 procent. Zisk Cisca v posledním čtvrtletí vzrostl o 44 procent.

Váš názor Další článek: Facebook vylepšuje komentáře na stránkách

Témata článku: Byznys, USA, Cisco Systems, Sol, SLI, My Cloud, Manuální práce, Síťový byznys, Nespecifikovaná cena, Mim, Spar, Hilton, Velká korporace, Rakouská společnost, Vlajková loď, Essence, Velký posun, Nemalá částka


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26