Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Výkonný šéf Cisca John Chambers stále drží svůj slib, že kvůli vysokým daním nebude nakupovat firmy ve Spojených státech, a letos uskutečnil už třetí akvizici mimo rodné hranice. Po českých Cognitive Security a izraelských Intucell firma za nespecifikovanou částku získala 13 let fungující a soukromě vlastněnou rakouskou společnost SolveDirect, do které v roce 2009 investovala skrze fond 3TS Cisco Growth Fund.

Získané produkty dávají Ciscu další technologie, které z dodavatele síťových komponent vytváří i společnost nabízející inteligentní softwarovou vrstvu nad tím vším. O tento posun se síťová jednička snaží už několik měsíců a aktivně se angažuje jak v akvizicích SDN a další společností, tak v interním vývoji.

SolveDirect nabízí na cloudu postavené produkty, které umožňují, aby firemní sítě komunikovaly se sítěmi a cloudy jejich partnerů. Velké i menší společnosti totiž často mají značné množství IT partnerů a služeb a napojit je do vlastního síťového prostředí je často velice náročné jak při nastavení procesů, tak z hlediska vykonané manuální práce.

Spojit cloudy dohromady

Pomocí vídeňských technologií si sítě a IT služby automaticky vymění informace, které potřebují bez nutnosti dalších zásahů. Firmy se tak například mohou napojit na více cloudů a sdílet mezi nimi vlastní data, samozřejmě zabezpečenou komunikací. Vlajková loď ServiceGrid navíc nabízí i platformu pro monitorování a správu SLA čí výběr přednastavených ITIL řešení. K dispozici je i reportování, katalog změn a podobně.

„Možnost SolveDirect nám umožní rozšířit naše portfolio chytrých a propojených IT služeb do našeho globálního ekosystému zákazníků, partnerů and prodejců,“ píše k akvizici viceprezident Cisca Hilton Romanski. Firma zároveň získává nové talenty, kteří se připojí k týmu Cisco Services.

Cisco bylo dřívějším zákazníkem SolveDirect a jak už bylo řečeno i jeho investorem. Rakouská společnost nicméně měla zákazníky i mezi firmami jako HP, Siemens, Henkel, Hornbach, Kapsch, Spar či AMB Generali.

Cena, za jakou Cisco nakupovalo, nebyla zveřejněna. Chambersova korporace má nicméně v hotovosti kolem 46 miliard dolarů a nebojí se je na nákupy používat. Jen v loňském roce Cisco získalo 11 společností, za které dohromady utratilo několik miliard dolarů.

Devět z těchto 11 firem bylo ze Spojených států. John Chambers nicméně počátkem tohoto roku ohlásil, že už v USA nakupovat nebude, protože jeho firma má velkou část peněz v zahraničí a převod prostředků jí pak stojí nemalé poplatky na daních.

Akcie společnosti si drží stabilní hodnotu a za poslední 3 měsíce narostly o více než 5 procent. Zisk Cisca v posledním čtvrtletí vzrostl o 44 procent.

Váš názor Další článek: Facebook vylepšuje komentáře na stránkách

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,