Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Výkonný šéf Cisca John Chambers stále drží svůj slib, že kvůli vysokým daním nebude nakupovat firmy ve Spojených státech, a letos uskutečnil už třetí akvizici mimo rodné hranice. Po českých Cognitive Security a izraelských Intucell firma za nespecifikovanou částku získala 13 let fungující a soukromě vlastněnou rakouskou společnost SolveDirect, do které v roce 2009 investovala skrze fond 3TS Cisco Growth Fund.

Získané produkty dávají Ciscu další technologie, které z dodavatele síťových komponent vytváří i společnost nabízející inteligentní softwarovou vrstvu nad tím vším. O tento posun se síťová jednička snaží už několik měsíců a aktivně se angažuje jak v akvizicích SDN a další společností, tak v interním vývoji.

SolveDirect nabízí na cloudu postavené produkty, které umožňují, aby firemní sítě komunikovaly se sítěmi a cloudy jejich partnerů. Velké i menší společnosti totiž často mají značné množství IT partnerů a služeb a napojit je do vlastního síťového prostředí je často velice náročné jak při nastavení procesů, tak z hlediska vykonané manuální práce.

Spojit cloudy dohromady

Pomocí vídeňských technologií si sítě a IT služby automaticky vymění informace, které potřebují bez nutnosti dalších zásahů. Firmy se tak například mohou napojit na více cloudů a sdílet mezi nimi vlastní data, samozřejmě zabezpečenou komunikací. Vlajková loď ServiceGrid navíc nabízí i platformu pro monitorování a správu SLA čí výběr přednastavených ITIL řešení. K dispozici je i reportování, katalog změn a podobně.

„Možnost SolveDirect nám umožní rozšířit naše portfolio chytrých a propojených IT služeb do našeho globálního ekosystému zákazníků, partnerů and prodejců,“ píše k akvizici viceprezident Cisca Hilton Romanski. Firma zároveň získává nové talenty, kteří se připojí k týmu Cisco Services.

Cisco bylo dřívějším zákazníkem SolveDirect a jak už bylo řečeno i jeho investorem. Rakouská společnost nicméně měla zákazníky i mezi firmami jako HP, Siemens, Henkel, Hornbach, Kapsch, Spar či AMB Generali.

Cena, za jakou Cisco nakupovalo, nebyla zveřejněna. Chambersova korporace má nicméně v hotovosti kolem 46 miliard dolarů a nebojí se je na nákupy používat. Jen v loňském roce Cisco získalo 11 společností, za které dohromady utratilo několik miliard dolarů.

Devět z těchto 11 firem bylo ze Spojených států. John Chambers nicméně počátkem tohoto roku ohlásil, že už v USA nakupovat nebude, protože jeho firma má velkou část peněz v zahraničí a převod prostředků jí pak stojí nemalé poplatky na daních.

Akcie společnosti si drží stabilní hodnotu a za poslední 3 měsíce narostly o více než 5 procent. Zisk Cisca v posledním čtvrtletí vzrostl o 44 procent.

Váš názor Další článek: Facebook vylepšuje komentáře na stránkách

Témata článku: Byznys, USA, Cisco Systems, Mim, SLI, Vlajková loď, Nespecifikovaná cena, Manuální práce, Hilton, Velký posun, Spar, Essence, Síťový byznys, My Cloud, Nemalá částka, Sol, Velká korporace

Jízdní řády Bileto
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání