Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Cisco drží slib a nakupuje mimo USA. Nyní získalo rakouské SolveDirect

Výkonný šéf Cisca John Chambers stále drží svůj slib, že kvůli vysokým daním nebude nakupovat firmy ve Spojených státech, a letos uskutečnil už třetí akvizici mimo rodné hranice. Po českých Cognitive Security a izraelských Intucell firma za nespecifikovanou částku získala 13 let fungující a soukromě vlastněnou rakouskou společnost SolveDirect, do které v roce 2009 investovala skrze fond 3TS Cisco Growth Fund.

Získané produkty dávají Ciscu další technologie, které z dodavatele síťových komponent vytváří i společnost nabízející inteligentní softwarovou vrstvu nad tím vším. O tento posun se síťová jednička snaží už několik měsíců a aktivně se angažuje jak v akvizicích SDN a další společností, tak v interním vývoji.

SolveDirect nabízí na cloudu postavené produkty, které umožňují, aby firemní sítě komunikovaly se sítěmi a cloudy jejich partnerů. Velké i menší společnosti totiž často mají značné množství IT partnerů a služeb a napojit je do vlastního síťového prostředí je často velice náročné jak při nastavení procesů, tak z hlediska vykonané manuální práce.

Spojit cloudy dohromady

Pomocí vídeňských technologií si sítě a IT služby automaticky vymění informace, které potřebují bez nutnosti dalších zásahů. Firmy se tak například mohou napojit na více cloudů a sdílet mezi nimi vlastní data, samozřejmě zabezpečenou komunikací. Vlajková loď ServiceGrid navíc nabízí i platformu pro monitorování a správu SLA čí výběr přednastavených ITIL řešení. K dispozici je i reportování, katalog změn a podobně.

„Možnost SolveDirect nám umožní rozšířit naše portfolio chytrých a propojených IT služeb do našeho globálního ekosystému zákazníků, partnerů and prodejců,“ píše k akvizici viceprezident Cisca Hilton Romanski. Firma zároveň získává nové talenty, kteří se připojí k týmu Cisco Services.

Cisco bylo dřívějším zákazníkem SolveDirect a jak už bylo řečeno i jeho investorem. Rakouská společnost nicméně měla zákazníky i mezi firmami jako HP, Siemens, Henkel, Hornbach, Kapsch, Spar či AMB Generali.

Cena, za jakou Cisco nakupovalo, nebyla zveřejněna. Chambersova korporace má nicméně v hotovosti kolem 46 miliard dolarů a nebojí se je na nákupy používat. Jen v loňském roce Cisco získalo 11 společností, za které dohromady utratilo několik miliard dolarů.

Devět z těchto 11 firem bylo ze Spojených států. John Chambers nicméně počátkem tohoto roku ohlásil, že už v USA nakupovat nebude, protože jeho firma má velkou část peněz v zahraničí a převod prostředků jí pak stojí nemalé poplatky na daních.

Akcie společnosti si drží stabilní hodnotu a za poslední 3 měsíce narostly o více než 5 procent. Zisk Cisca v posledním čtvrtletí vzrostl o 44 procent.

Váš názor Další článek: Facebook vylepšuje komentáře na stránkách

Témata článku: Byznys, USA, Cisco Systems, Essence, Vlajková loď, Hilton, Manuální práce, Sol, Mim, Velký posun, My Cloud, Rakouská společnost, Nespecifikovaná cena, SLI, Síťový byznys, Nemalá částka, Velká korporace, Spar


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 93

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 42

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 121

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5