Cisco má peníze a půlroční program pro mladé české firmy

Cisco má peníze a půlroční program pro mladé české firmy

Connect.cz z Vídně: Síťový obr Cisco Systems expanduje se svým programem pro podporu začínajících technologických firem ze Silicon Valley také do Evropy. Jako hlavní sídlo si vybral Vídeň, iniciativa je nicméně otevřená i pro okolní země včetně České republiky.

Cisco novému programu říká Entrepreneurs in Residence (EIR). Princip je jednoduchý – šesti vybraným projektům nabídne půlroční působení v prostorách společnosti ve Vídni, přístup k zákazníkům, investorům, včetně těm ze Silicon Valley a dalších oblastí. Cisco zároveň všem účastníkům hradí náklady spojené s pobytem.

„Nedáváme žádnou investici a nebereme si tedy ani žádný podíl ve firmě. EIR je program, kde je možné šest měsíců využívat globálního zázemí a síly naší společnosti a těžit z toho,“ říká pro Connect.cz na konferenci Pioneers Festival Judit Sinko z evropské pobočky Cisca.

Investice do Prahy

Cisco každopádně nabízí také přístup k penězům, a to skrze fond provozovaný společně s 3TS Capital Partners. Jeho aktuální kolo disponuje 103 miliony eur (téměř tři miliardy korun) a investovat se z něj ročně má ve střední a východní Evropě do zhruba pěti firem. Investici ve výši 7,2 milionu dolarů z něj už získal pražský podnik Visual Unity zaměřený na streamování videa a provoz CDN sítě.

 

Cisco hradí i půlroční náklady spojené s pobytem. Investice nabízí skrze třímiliardový fond.

 

První kolo evropské části programu startuje příští rok v lednu. Během půlročního období se vypíše výběrové řízení do dalšího kola. Mají být tedy dva „běhy“ ročně. Zájem ze strany začínajících firem je poměrně velký – do prvního kola se v Evropě během pár týdnů přihlásilo přes 350 projektů.

Cisco do prvního evropského kola vybralo šest startupů z Francie, Bulharska, Řecka, Německa a Rakouska. „Program je otevřený i pro Česko, stačí se přihlásit,“ vzkazuje Sinko. Cisco se zajímá zejména o týmy pracujících na internetu věcí, velkých datech a jejich analýze, kybernetické bezpečnosti a na dalších v budoucnu lukrativních oblastech.

Cisco je v Česku v investicích aktivní také skrze vlastní výzkum a vývoj. V Praze funguje centrála pro kybernetickou bezpečnost zformovaná díky koupeným Cognitive Security. Na to konto ČVUT získala výzkumný grant na půl milionu eur, z něhož už se rýsuje první společný patent. Cisco vedle toho hledá také vývojáře do svého programu DevNet.

Váš názor Další článek: DELL Inspiron 13 7000 zařízení typu 2 v 1

Témata článku: Byznys, Startupy, Peníze, Cisco Systems, Okolní země, První kolo, Půl, Lukrativní oblast, Silicon Valley, Grant, České firmy, Začínající firma, Hlavní sídlo, Kybernetická bezpečnost, Autobus, Foot


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92