Cisco má peníze a půlroční program pro mladé české firmy

Connect.cz z Vídně: Síťový obr Cisco Systems expanduje se svým programem pro podporu začínajících technologických firem ze Silicon Valley také do Evropy. Jako hlavní sídlo si vybral Vídeň, iniciativa je nicméně otevřená i pro okolní země včetně České republiky.

Cisco novému programu říká Entrepreneurs in Residence (EIR). Princip je jednoduchý – šesti vybraným projektům nabídne půlroční působení v prostorách společnosti ve Vídni, přístup k zákazníkům, investorům, včetně těm ze Silicon Valley a dalších oblastí. Cisco zároveň všem účastníkům hradí náklady spojené s pobytem.

„Nedáváme žádnou investici a nebereme si tedy ani žádný podíl ve firmě. EIR je program, kde je možné šest měsíců využívat globálního zázemí a síly naší společnosti a těžit z toho,“ říká pro Connect.cz na konferenci Pioneers Festival Judit Sinko z evropské pobočky Cisca.

Investice do Prahy

Cisco každopádně nabízí také přístup k penězům, a to skrze fond provozovaný společně s 3TS Capital Partners. Jeho aktuální kolo disponuje 103 miliony eur (téměř tři miliardy korun) a investovat se z něj ročně má ve střední a východní Evropě do zhruba pěti firem. Investici ve výši 7,2 milionu dolarů z něj už získal pražský podnik Visual Unity zaměřený na streamování videa a provoz CDN sítě.

 

Cisco hradí i půlroční náklady spojené s pobytem. Investice nabízí skrze třímiliardový fond.

 

První kolo evropské části programu startuje příští rok v lednu. Během půlročního období se vypíše výběrové řízení do dalšího kola. Mají být tedy dva „běhy“ ročně. Zájem ze strany začínajících firem je poměrně velký – do prvního kola se v Evropě během pár týdnů přihlásilo přes 350 projektů.

Cisco do prvního evropského kola vybralo šest startupů z Francie, Bulharska, Řecka, Německa a Rakouska. „Program je otevřený i pro Česko, stačí se přihlásit,“ vzkazuje Sinko. Cisco se zajímá zejména o týmy pracujících na internetu věcí, velkých datech a jejich analýze, kybernetické bezpečnosti a na dalších v budoucnu lukrativních oblastech.

Cisco je v Česku v investicích aktivní také skrze vlastní výzkum a vývoj. V Praze funguje centrála pro kybernetickou bezpečnost zformovaná díky koupeným Cognitive Security. Na to konto ČVUT získala výzkumný grant na půl milionu eur, z něhož už se rýsuje první společný patent. Cisco vedle toho hledá také vývojáře do svého programu DevNet.

Váš názor Další článek: DELL Inspiron 13 7000 zařízení typu 2 v 1

Témata článku: Byznys, Startupy, Peníze, Cisco Systems, Půl, Autobus, První kolo, Hlavní sídlo, Foot, Mládě, České firmy, Silicon Valley, Kybernetická bezpečnost, Lukrativní oblast, Peníz, Pen, Pro, Začínající firma, Okolní země, Grant9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Domácí skenování za pár korun. Stačí mobil, krabice a LED pásek
Lukáš Václavík
FotografováníMobilní aplikace
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Služba Google Wallet (Peněženka Google) schlamstla před několika měsíci platební aplikaci Google Pay. Díky tomu se původní platforma rozrostla o další funkce. Je zde však i prostor pro zlepšení.

Jan Spěšný
Konec těžby etherea znamená, že nevyděláte ani na těžbě jiných kryptoměn. I tady se čeká na růst

Konec těžby etherea znamená, že nevyděláte ani na těžbě jiných kryptoměn. I tady se čeká na růst

Kryptoměna ethereum se přestala těžit na grafických kartách, což má výrazné důsledky nejen pro celé těžařské odvětví, ale i pro dostupnost a ceny grafických karet.

Jan Pánek
EthereumKryptoměny
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
Vyzkoušeli jsme Tapo P300. Proč kupovat chytrou zásuvku, když můžete mít rovnou prodlužku

Vyzkoušeli jsme Tapo P300. Proč kupovat chytrou zásuvku, když můžete mít rovnou prodlužku

** Prodlužovací kabel Tapo P300 od TP-Linku má tři zásuvky ** Vedle 230V nabízí i USB QC 3.0 a 18W PD na USB-C ** Zapojíme také P110/P115 s wattmetrem a ovládneme je v Pythonu

Jakub Čížek
TP-LinkChytrá domácnost