Další z tvůrců brýlí Hololens pro rozšířenou realitu končí v Microsoftu a nastupuje do Tesla Motors

Názory k článku

dolph1888  |  25. 11. 2016 12:42  |  Microsoft Windows 10 Chrome 54.0.2840.99

Kdepak na to skočí jen někdo nezkušený (rozuměj moc mladý), byl odejit protože MS sráží náklady (u AR, VR) a nebude platit tolik vysokých výplat. Vidí, že HoloLens se neprosadí tak, jak bylo zamýšleno, zoufalé pokusy o nabízení firmám často selžou na tom, že oni chtějí své řešení navíc těžaři, oceláři, NASA, výrobci letadel, medicínské obory ... už ho i mají. Všiml si prostě až nyní, že vše předčasné, jsou to hrátky s něčím, na co pro masové rozšíření technologicky ještě nemáme.
> Už dávno jsem říkal, že první věc je dostatečná, lehká, bezpečná a rychle se nabíjecí baterie, dále miniaturizace do té míry, že přímo brýle (lehké) budou počítač a nebudou vyžadovat žádné další připojení - má někdo pocit, že tak daleko již jsme?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Mordred Pendragon  |  25. 11. 2016 13:43  |  Microsoft Windows 7 Chrome 54.0.2840.99

Rozšířená realita se prosadí, o tom žádná, jen na obroučkách se budou skvět jiná loga než Microsoft, nebo Google. Tyto dvě firmy umí krásně vystihnout o co bude v budoucnu velký zájem. Dokáží vrazit neskutečné peníze do vývoje, vyvolat zájem médií a pak to celé zabít nedotaženým řešením, nedostupností výrobku a desetkrát vyšší cenou, než je za podobnou fíčuru trh ochotný dát. Bohužel oba dva hráči nemají jasno v cílovém zákazníkovi, kterým v případě chytrých brýlí není na prvním místě průmyslový sektor, ale obyčejný člověk. Firmy dávají přednost ověřeným technologiím, experimentuje jen málokterá. Chápu, že ze začátku je vše drahé, po dlouhá desetiletí platilo, že za nová řešení si připlatili nejdříve bohatší. Jenže dnes tu máme čínské výrobce a nic takového už neplatí. Buď se na trh uvede výrobek, který mám hotový a připravený k masovému prodeji, nebo za dva roky fabriku zavřu, protože to někdo na druhém konci světa vyrábí levněji a ve velkém. Praktiky Microsoftu a Googlu, kdy představí s tříletým předstihem nějaký nedotažený prototyp se spoustou vad nechápu. Je mi jasné, že se snaží přitáhnout vývojáře, aby při uvedení bylo co nabídnout, ale u Google glass to nefungovalo, tak nevím, proč si Microsoft myslí, že s HoloLens to bude jinak. A ta cena? To je pohřeb.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor