Digitální Česko: Jaká je realita a co je potřeba změnit

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 4

Názory k článku

05. 04. 2017 13:33

Nejkrásnější úřad je zrušený úřad.
Většina úřadů a ministerstev slouží akorát pro obhájení vlastní existence.
Místo ministerstva školství můžeme mít třeba nějakou profesní komoru, kde se ředitelé a provozovatelé škol nějak dohodnou na společných pravidlech - co užitečného a potřebného dělá ministerstvo?Taky neexistuje žádné ministerstvo internetu a přesto vznikly různé standardy a dohromady to funguje. Zejména proto, že tomu stát nerozumí a tudíž do toho nestrká nos.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 04. 2017 13:07

Dobře, takže jsme se pouze dozvěděli, že za vše mohou politici, ale také IT firmy. Také to, že € není nikdy dost a když je jsou odkloněny. Dále:
> Na podrobnější vizi, to je co by mě zajímalo, tedy jak přesně co dělat, není prostor.
> Vymýšlet nic nebudeme a na naši specifickou republiku naroubujeme model USA, UK nebo Nového Zélandu.
> Vytvoříme úřad s absolutní pravomocí (IT, což se mi moc nelíbí, slovo absolutní) a vše hezky centralizujeme, aby stát o každém vše věděl, mohl vše zablokovat - VOZIT SE PO ČLOVĚKU NEŽ HO DOSTANE.
> K tomu pěkné "slajdy" a je vymalováno.
Osobní poznámka: Přiznám se, že děkuji starému školství, děkuji proto, že mě naučilo, že některé věci nelze řešit jako Hurvínek válku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
05. 04. 2017 12:30

Tak, podle slajdu a text mi ten clovek prijde neduveryhodny. Na jednu stranu podporuje digitalizaci, sjednoceni, ale pak tam przni EET, ktere se pokousi sjednotit ucetnictni a smest ze stolu danova priznani nebo jejich cast a tak. Dalsi manik, co chce schrabnout akorat penize.
To, ze je treba veci sjednotit, pouzit stejne API pro aplikace tretich stran, aby si mohli vymenovat data, to vam rekne kazdy IT a s tim samozrejme souhlasim. Nemam vubec tuseni, kde co hledat, informace od statu. A krom vyhledavacu ani netusim, jak jinak neco najit. A kdyz najdu, tak nevim, zda je to oficialni stranka nebo nejaka soukroma. Takze by to mohlo mit nejakou jednotnou adtresu, treba stat.cz s rozklikem na ruzne sluzby.
Jako programator hledavam seznam okresu, mest, ruzna data ze scitani lidu, zda firma existuje ci ne, pocasi, cas, kurzy cnb... Hodne by pomohlo, kdybych v programu mohl rici, hledej informace a statni stranka mi vratila vysledky hledani treba v xml.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor