Essential Andyho Rubina: Firma, která ještě nic nevyrobila, a přesto už má hodnotu 1,2 miliard dolarů

Buď to bude trhák, anebo totální bublina. To leckoho napadne při pohledu na Essential, nejnovější startup otce Androidu Andyho Rubina, jehož dítě by mohlo mít aktuálně hodnotu okolo 1,2 miliard dolarů. A to aniž by Rubin na trh (zatím) uvedl jediný produkt.

Zdá se však, že investoři stejnojmennému telefonu a další elektronice, kterou chce Essential vyrábět, věří, jedna z dceřiných společností Foxconnu, FIH Mobile, totiž získala v Essentialu 0,25% podíl a to za 3 miliony dolarů. Na základě těchto dat pak analytici spočítali, že celková hodnota startupu by se mohla pohybovat okolo 1,2 miliard dolarů.

Essential chce na trh uvést jak mobilní telefon s Androidem, tak jakýsi ovladač chytré domácnosti, který přinejmenším vzhledem připomíná asistentky Google Home nebo třeba Amazon Echo (Alexa).

Témata článku: Google, Byznys, Chytrá domácnost, Mobility, Android, Amazon Echo, Mobilní telefon, Startupy, Hodnota, Miliarda dolarů, Start-up, Jediný produkt, Foxconn, Miliarda, Andy Rubin, Dolar, Alexa, Celková hodnota, Dceřiná společnost, Essential

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • karlos23 15. 8. 2017 11:34:50
    Cokoliv s kulatým displejem (převážně tím myslím dotykovým) je totální...
  • lazywriter 15. 8. 2017 10:53:02
    Jo, tyhle nákupy zlomků procent, jenom aby to vypadalo. Holt když...
  • myscho123 15. 8. 2017 10:04:24
    ...0,25% podíl a to za 3 miliony dolarů. Na základě těchto dat pak...