Evropská centrální banka chystá regulaci kryptoměn. Bitcoin může výrazně oslabit

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 51

Názory k článku

10. 11. 2017 12:06

Bitcoin a další kryptoměny – investice nebo spekulace? Podrobnější informace v příspěvku zde: http://matia.info/bitcoin-a-dalsi-kryptomen... ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
10. 10. 2017 10:11

Ona je spis zajimava otazka, proc to (nejen Eurosajuzu) trvalo tak dlouho. Jine spekulacni nastroje se obvykle dostanou do regulace podstatne driv. A jakkoli se z toho nadsenci snazi delat hrozne politikum, jsou to jenom a pouze inovovane tulipanove cibulky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  10. 10. 2017 08:07

Nejsem fanda BTC a nikdy jsem nebyl, protože jsem vážně přesvědčený o tom, že vznikl hlavně, aby se jeho tvůrce napakoval, ale možná jej brzo z nutnosti začnu sám používat.Je až neuvěřitelné, jak v téhle EU už nejsme svobodnými lidmi, ale jenom nějakými státními otroky, kteří musí poslouchat, chovat se přesně jako člen stáda a když vybočí jenom o milimetr, tak je to špatně a musí být okamžitě sraženi!Ve vztahu k běžným občanům je regulováno a zakazováno vše! Například teď podstupuji žádost o OP a jsem prvním občanem České republiky, jenž má písemné potvrzení vydané vedoucí odboru magistrátu, že mi odmítají jenom přijmout žádost... Podrobnosti zveřejním později, protože zítra mě čeká pokec s vedoucím odboru na Ministerstvu
Každopádně až to zveřejním, tak se budete divit jaká blbost úředníkům vadí a označují ji za "provokaci" Přitom ve vztahu k firmám se naopak nereguluje ani silně nezákonné jednání. Například dnes mi přišel dopis od ČOI datovou schránkou, že na CZC dělají mnoho positivních kontrol, dávají jí sankce, ale jinak se nic neděje - takto to jede dál, firma tady porušuje zákony, vesele funguje, vydělává miliardy a "nikdo nemůže nic dělat".Naproti tomu už když jsem byl krátce po škole u jednoho soudu jako svědek a soud se mě zeptal na majetkové poměry, odpověděl jsem a IHNED začal brutální výslech kde beru peníze, od koho, proč, jak je to možné, jestli neprodávám drogy, kradená auta, co jsou to vlastně "ty servery a weby" (tehdy to ještě nebylo tak rozšířené ) a prý to není normální, musí si to ověřit u finančního úřadu a už jenom můj vzhled - měl jsem tehdy dlouhé vlasy, ale denně pečlivě upravované, je POCHYBNÝ a musí si mě dobře prověřit, protože určitě páchám kriminální činnost! Pak se mi něco podobného stalo už s krátkými vlasy, v roce 2014, na Praze 4, kde mě zatáhli do malé místnosti a musel jsem vypisovat papír, že nejsem terorista, nemám peníze z financování terorismu, proč jsem posílal tolik a tolik panu XY...
"Protože pro mě měl vyrobit obrovský billboard s nápisem: Byrokrati, přestaňte mě buzerovat!"
"To určitě není pravda, to jste si teď vymyslel."
"Ano, napadlo mě to až teď. Ale jsou to moje peníze a já si mám přece právo kdykoliv určit na co je vynaložím. Nebo mi to zákon zakazuje?"
"To máte pravdu... No tak jděte..."Pak už jsem buzerován nebyl až do včerejšího dne magistrátem Ale nejlepší buzeraci jsem zažil při oslavě posledního ročníku SŠ, kdy mě policista na pozemku HOSPODY dělal dechovou zkoušku normálně na zahrádce HOSPODY a chtěl mě předvést na služebnu, protože prý nejsem ve stavu řídit - podotýkám, že jsem tam nebyl autem, neměl jsem řidičák, byl plnoletý, SEDĚL JSEM NA ZAHRÁDCE spolu se spolužáky, pil pivo a byla normální otevírací doba
Incident se stal proto, že okolo šel důchodce, který nadával, spolužák mu vtipně něco odpověděl, důchodce odešel a zbaběle zavolal svého známého u PČR, aby nám "to vytmavil". Byla to moje první dechová zkouška na pozemku hospody v životě a tak jsem se nenechlámal nikdy, nejlepší byly hlášky na ostatní, protože to dělali všem:
"Jménem zákona Vás všechny vyzávám, abyste nepokračovali v konzumaci alkoholu při průběhu dechové zkoušky!" To bylo po tom, co mu někdo řekl, že je zbytečný nám dělat teď dechovou zkoušku, když ještě pijem a bude to stoupat

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
09. 10. 2017 14:53

Mě se zdá, že se neustále objevují nové a nové články o tom, jak se někdo snaží kryptoměny regulovat a podle mého názoru jde často pouze o snahu snížit jejich hodnotu, aby se dalo ještě rychle naskočit do rozjetého vlaku.
Z článku mi vyplynulo, že jednání se točí především o extrémní oblibě primárních nabídek mincí (ICO), kterými se firmy snaží získat kapitál na svůj rozvoj vydáním nové vlastní kryptoměny. Protože je návratnost této investice velmi nejistá, jde o nastavení nějakých pravidel, jak zajistit, aby tyto nové kryptoměny nebyly pouze dočasné, ale aby firmy vydávající ICO i skutečně získaný kapitál využily k uskutečnění původního cíle. Jde vlastně jakoby o formu startupu financovaných z těchto pseudoakcií, které ale nejsou nijak evidovány a jejich tvůrci mohou kryptoměnu rychle pohřbít a zmizet.
Je na zvážení, zda je dobré tento trh nějak regulovat, nebo mu ponechat volnost a poté poslouchat nářky těch, kteří touto investicí chtěli rychle zbohatnout a naletěli. Pokud se pak stane nešťastným investorem nějaká významná banka, je o průšvih zaděláno a hned se volá po regulaci.
Nějak jsem ale v článku nepostřehl, že by se ECB zaměřila na trh bitcoiinu a již zavedených kryptoměn, že by je chtěla zdanit, zakázat apod. Přece jen rozkrývat a dokazovat každou operaci s kryptoměnou je mnohem složitější (né-li nemožné), než s převody na účtech.
Proto si nemyslím, že by toto prohlášení mělo nějak výrazně ovlivnit cenu bitcoinu. Evropa není Čína, kde lze blokovat centrální firewall a postavit obchodování na kraptoburzách mimo zákon. Myslím, že rozumný přístup bude v nastolení pravidel ICO, v povinné registraci a bezpečnostní certifikaci bitcoinových burz, ale jejich zákaz zřejmě nehrozí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
09. 10. 2017 14:02

Že se státy budou snažit kryptoměny regulovat či dokonce zakazovat, to myslím je zřejmé už dlouho - nebudou přeci nečinně přihlížet své ekonomické likvidaci.Na druhou stranu boj s cryptem je jasným důkazem rostoucí síly a významu crypta - s hračkou pár libertariánů a geeků by se přeci vůbec nezabývali.Nicméně: Čína provedla zákaz daleko účinnější a přesto bitcoin poklesl jen dočasně. A EU+ECB zdaleka nemá (zatím) tak silné nástroje, jaké má o 37% komunističtější Čína.
V EU například nemáme kapitálové kontroly. Po odstavení kryptoburz v Číně lidé neměli tu možnost směnit si juan za dolar, dolar poslat do zahraničí a tam za něj koupit bitcoin. Ale v EU tuto možnost zatím máme. Mohu si koupit dolar či frank a poslat ho do zahraničí. A tam si za něj na burze koupit bitcoin (nebo pomalu možná raději Monero), nebo investovat do nějakého ICO.Evropská regulace tak maximálně může zakázat financovat se pomocí ICO novým evropským startupům - a tím jen dál prohloubí technologické zaostávání EU.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (16)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
09. 10. 2017 13:40

Ano, Bitcoin může dočasně oslabit.
Ale po krátkém zakolísání se vrátí zase tam, kde byl, jako to udělal zatím vždycky.ECB si totiž může kecat, co chce, kryptoměny jen tak nezreguluje. Stejně jako Internet. Můžou si udělat vlastní.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (19)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor