Google kupuje Meebo za 100 milionů dolarů

Google kupuje Meebo za 100 milionů dolarů

Google koupil společnost Meebo, která stojí za stejnojmennými internetovými službami. Světová internetová jednička údajně za 7 let starou firmou zaplatila zhruba 100 milionů dolarů. Ani jedna ze zúčastněných stran prozatím nespecifikovala, jak Google hodlá technologie a služby Meebo využít – zda zůstanou zachovány, nebo je v Mountain View využijí v rámci svých jiných projektů.

Většina uživatelů zná Meebo jako službu, díky níž je možné v prostředí webového prohlížeče využívat komunikační služby jako ICQ, Yahoo! Messenger, Facebook Chat, Google Talk, Windows Live Messenger, Jabber a některé další. K jednotlivým službám je možné se přihlašovat samostatně, nebo hromadně pomocí jednoho Meebo účtu. K dispozici jsou také aplikaci pro chytré telefony.

Provozovatelé Meebo však tuto službu před časem upozadili a přejmenovali na Meebo Messenger. Stále je aktivní, ale jádro podnikání společnosti bylo přesunuto k nové službě Meebo Bar. Ta je určena především vydavatelům obsahu a inzerentům.

Další data pro Google

Meebo Bar je samostatná „lišta“, kterou provozovatelé webového obsahu mohou nasadit na libovolný web a nabízet skrze ni notifikaci v reálném čase. Podobně, jako třeba Facebook umí upozorňovat na nové došlé zprávy a další aktivity. Vydavatelé tak například mohou návštěvníkům předkládat nové články, upozorňovat na novinky, videa apod. Do služby je kromě toho integrován reklamní systém pro inzerenty, kteří tak mohou skrze Meebo Bar na jakémkoliv webu zobrazovat reklamu.

Klepněte pro větší obrázek
Meebo Bar. Sociální, reklamní a upozorňovací prvek pro váš web. A pro Google skvělý zdroj dat a reklamního odbytiště.

Uživatelé se navíc mohou přihlásit pod svým účtem, díky čemuž je k nim možné doručit personalizovaný obsah. K dispozici mají i propojení se sociálními sítěmi a veškerý obsah mohou dále sdílet nebo ukládat.

A právě toto propojení zřejmě Google zajímá nejvíce. S Meebo Bar získává novou platformu pro doručování obsahu, reklamy a především bude moci využít nové sociální funkce pro integraci s Google+. Lišta na mnoha webech, která jde mimo jiné propojit například s WordPressem a dalšími blogovacími službami, může být ideálním spojencem Googlu pro „prorůstání“ webovým prostorem a získávání dalších nových informací pro zkvalitnění vyhledávání a doručování kontextové reklamy. Technologie zároveň může prorůst do dalších služeb Googlu.

Klepněte pro větší obrázek
Seth Sternberg, spoluzakladatel a výkonný šéf Meebo.

„Už více než 7 let pomáháme vydavatelům navázat lepší vztahy s jejich uživateli a udělat jejich weby více sociální a propojené. Společně s Googlem toto všechno budeme moci dělat ještě lépe a ve větším,“ píše Meebo v oficiálním prohlášení.

Meebo v průběhu svého fungování získalo investice přesahující 60 milionů dolarů. Investičních kol se zúčastnili mimo jiné fondy jako Khosla Ventures nebo Sequoia Capital. Společně s přechodem Meebo pod Google by údajně mělo dojít k mírnému snižování stavu zaměstnanců. Firma jich má v současné době okolo 200. Sídlí v Silicon Valley, ale obchodní tým má také v New Yorku. Tři spoluzakladatelé jsou stále součástí týmu. Vede ho výkonný šéf Seth Sternberg.

Meebo má několik významných zákazníků, například weby San Francisco Chronicle, AdWeek nebo Goal.com. Firma ve Spojených státech prodávala reklamu pro Skype. Aktuální čísla neuvádí, v loňském roce nicméně dosáhla na 165 milionů unikátních uživatelů po celém světě a obrat se pohyboval v řádech desítek milionů dolarů.

Diskuze (1) Další článek: HP ProBook 4530s – mobilní pevnost na váš stůl

Témata článku: Google, Web, Byznys, Kup, Google+, Nový účet, Chytré vyhledávání, Skvělý zdroj, Libovolný web, Wordpress


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 33

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

** Alternativní DNS servery mohou zpříjemnit surfování na internetu ** Existuje několik ověřených alternativ, nejen známé DNS od Googlu ** Alternativní DNS však mají i své nevýhody, pozor na ně

Petr Březina | 33

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

** HP se u nového Elitebooku snaží o nadstandardní výbavu ** Notebook klade důraz na videokonference ve firemním prostředí ** Unikátní displej umí omezit čitelnost z boku

Tomáš Holčík | 57

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání