Google platí Applu za výchozí vyhledávání v iOS stále víc. Letos to jsou 3 miliardy dolarů

Google platí Applu za výchozí vyhledávání v iOS stále víc. Letos to jsou 3 miliardy dolarů

Google slouží jako výchozí vyhledávač v systému iOS na iPhonech a iPadech – jak v samotném OS, tak v prohlížeči Safari. I když tedy uživatel využije vyhledávání v systému mimo prohlížeč (třeba i s nadiktováním hlasové asistentce Siri), pak je přesměrován na Google. A ten za tento zdroj návštěvnosti Applu platí nemalé peníze. Podle analytiků jsou to 3 miliardy dolarů ročně.

Poslední potvrzené informace o platbách Googlu za toto privilegium máme z roku 2014, kdy probíhal jeden ze soudních procesů, při němž byly zveřejněny některé z finančních transakcí. Před třemi lety tedy platit Google Applu 1 miliardu dolarů ročně.

S postupným růstem celé platformy však stoupá také částka, kterou musí Google Applu platit. Podle webu CNBC s odvoláním na investiční společnost Bernstein to za letošek jsou 3 miliardy dolarů. Ani v obřích příjmech Applu tak nejde o zanedbatelnou částku – za třetí čtvrtletí byl vykázán čistý příjem 45,4 miliardy dolarů.

iPhone, diskety a další inovace:

Témata článku: Google, Apple, Byznys, iPhone, Siri, iPad, Safari, Zanedbatelná částka, Miliarda dolarů, Dolar, Třetí čtvrtletí, Hlasový asistent, Bernstein, Investiční společnost, Postupný růst, Vyhledávání, CNBC, Výchozí vyhledávání, Finanční transakce, Transakce, Soudní proces, Prohlížeč, Celá platforma, Miliarda, Čistý příjem

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Bohh 17. 8. 2017 5:23:37
    Vipnuť ios google maps hotovo B-]
  • Vincent Tarčinec 16. 8. 2017 19:36:58
    na zadne video kvuli blbe reklame uz davno neklikam....