Google zaplatí Samsungu 3,5 miliardy dolarů, aby byl v telefonech výchozím vyhledávačem

Google zaplatí Samsungu 3,5 miliardy dolarů, aby byl v telefonech výchozím vyhledávačem

Samsung podle jihokorejského zdroje obnovil dohodu s Googlem, která je postavena na zachování vyhledávače od Googlu jako výchozího u smartphonů a tabletů řady Galaxy. Samsung za novou licenční dohodu obdrží 3,5 miliardy dolarů a za to v letošním roce ponechá Google jako výchozí vyhledávací engine a na domovské obrazovce hned při prvním startu nabídne vyhledávací widget od Googlu.

Pokud by Google na dohodu nepřistoupil, unikla by mu velká část reklamních příjmů, které generují smartphony největšího výrobce mobilů na trhu. Podobnou spolupráci Google podepsal i s Applem. Za to, že bude mít v letošních iPhonech a iPadech Google svůj prohlížeč jako výchozí, má Apple inkasovat 3 miliardy dolarů. Ještě v roce 2014 přitom Apple z Googlu „dostal“ pouze 1 miliardu dolarů.

Částky, které Google zaplatil Samsungu a Applu, vypadají obrovsky, ovšem příjmy z reklamy ve vyhledávači jsou pro Google klíčové a výrazně je převýší.

Zdroj TheInvestor

Témata článku: Software, Google, Apple, Byznys, Android, iPhone, Vyhledávače, Samsung, iPad, Smartphone, Vyhledávač, Největší výrobce, Letošní iPhone, Miliarda, Výchozí vyhledávač, Domovská obrazovka, Letošní rok, Dolar, Dohoda, První start, Velká část, Galaxy, Podobná spolupráce, Telefon, Miliarda dolarů

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Pavel Bartoň 19. 8. 2017 12:48:55
    "Za to, že bude mít v letošních iPhonech a iPadech Google svůj prohlížeč...