Hodnocení filmů na online službách neovlivňuje úspěch v kinech, zjistil výzkum

Hodnocení filmů na online službách neovlivňuje úspěch v kinech, zjistil výzkum

Online platformy pro hromadné hodnocení filmů, seriálů a dalšího obsahu se staly běžnou součástí nejen webu, ale i dnešních chytrých krabiček k televizi nebo dokonce přímo platforem pro sledování videoobsahu jako je Netflix a další.

Kritici z běžného davu, kterých je obrovské množství, ale často vytvoří velmi nízké hodnocení filmů, což se samozřejmě nelíbí jejím tvůrcům a všem, kteří se na filmů nějakým způsobem podíleli, protože to podle nich ovlivňuje i prodeje v kinech. Ať už je takový hromadný vzorek a hodnocení pro daného diváka relevantní či nikoli, je na složitou debatu.

Analytik Yves Berquist z USC Entertainment Technology Center ale udělal výzkum toho, jak moc koreluje hodnocení na oblíbeném webu Rotten Tomatoes s výsledným výdělkem filmů v kinech. Jako vzorek vzal celkem 150 filmů, které vydělaly nad jeden milion dolarů.

Výsledkem je, že „žádnou“ korelaci mezi hodnocením a návštěvností (výdělkem) nezjistil, takže nízké hodnocení na tomto webu automaticky neznamená, že na daný film šlo do kina méně lidí. Korelace mezi nízkým hodnocením a návštěvností byla zaznamenána pouze u 12 % filmů, u letních filmů pak jen u 7 % z nich.

Podle informací webu Polygon se za minulý rok pohybovaly celosvětové příjmy z kin v rekordní oblasti 40 miliard dolarů. Se stále většími náklady u největších trháků ale rychle roste i riziko neúspěchu, protože vyšší náklady automaticky neznamenají vyšší výdělek.

Jaké jsou legální cesty k filmům a seriálům?

Témata článku: Byznys, Web, Hudba, filmy, seriály, Statistiky, Netflix, Výzkum, Medium, Oblíbený web, Film, Minulý rok, Rotten Tomatoes, Kino, Největší trhák, Hodnocení, Vysoké náklady, Výdělek, Legální cesta, Obrovské množství, Korelace, Nízké hodnocení, Online služba, Velký náklad, Dolar, Běžná součást, Hodnocení filmů

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • gregw888 20. 9. 2017 11:42:34
    Korelácia neimplikuje kauzalitu, ale tento článok tvrdí opak, tiež je iný...
  • DavidCZE 18. 9. 2017 14:31:39
    Teď ještě přijít na to že Warez neovlivňuje návštěvnost kin ani prodej BR...
  • lotron 16. 9. 2017 2:23:31
    Na webu Rotten Tomatoes nehodnotí kritici z běžného davu, ale...