Nová oddělená část HP zaměřená na podniková řešení, servery a datacentra – HPE alias HP Enterprise, která se minulý měsíc zbavila i části s IT službami, se chystá soupeřit s velikány na poli cloudových řešení.
HPE se rozhodlo pro další dělení, zbaví se IT služeb
Podle informací webu Business Insider se totiž na konferenci HP Discover zmíněná část HPE pochlubila tím, že získala partnerství Dropboxu na poli stavby a servisu infrastruktury a datacenter. Důležitou informací v tomto kontextu je, že Dropbox dříve využíval Amazon AWS, což je v současnosti nejpopulárnější cloudové řešení pro menší i ty největší společnosti.
V oblasti hardwarového partnerství se podařilo získat i společnosti jako je Microsoft, Docker nebo Arista. HPE začalo věnovat více úsilí i tvorbě softwaru, ať už pro sběr a analytiku dat, nebo i systémy na bázi umělé inteligence a podobně.
HPE si tak může vybudovat velmi silnou pozici v oblasti hardwaru a software vlastně nemusí být takovým problémem, jako dříve. Dnes už je na trhu například OpenStack, který začíná být populární po celém světě.
Pokud jde o samotný serverový hardware, HPE má v zásobě stále jednu věc, kterou zatím nemá nikdo na světě – „The Machine“ s memristory. Jedná se o revoluční počítač, který kombinuje využití elektronů pro výpočet, fotonů pro přenos dat (komunikaci) a iontů pro ukládání dat. Podle dřívějších odhadů je obecný plán dosáhnout s touto novou architekturou pětinásobného zvýšení výkonu s 80x nižší spotřebou.
The Machine: HP tvoří s memristory revoluční počítač
Se servery založenými na takové architektuře by bylo možné stavět mnohem efektivnější datacentra a tím pádem i levnější cloud služby. Je jasné, že HPE bude zpočátku hlavně dodavatelem hardwaru, ale byla by škoda, pokud by se HPE nepokusilo vytvořil i vlastní platformu a konkurovat tak všem v této oblasti, kteří mají vlastně jen „jednoduchý a otevřený“ software běžící na běžném hardwaru.
HP zveřejnilo první finanční výsledky po rozdělení, prochází očistcem