IBM: Macy vyjdou v konečné fázi pro firmu levněji, než nákup a správa počítačů s Windows

IBM: Macy vyjdou v konečné fázi pro firmu levněji, než nákup a správa počítačů s Windows

Ve firmách se v dnešní době hledí především na TCO (Total Cost of Ownership), tedy celkové náklady zahrnující nákupní i provozovací cenu. A právě v tomto směru se IBM vyjádřilo jasněMacy vyjdou levněji než počítače s Windows.

IBM je největším podnikovým zákazníkem Applu, do konce tohoto roku už totiž v rámci firmy bude mít sto tisíc Maců a do budoucna plánuje nasazení až 200 000 kusů Maců pro více než polovinu zaměstnanců. A právě díky velkému množství Maců ale i počítačů s Windows má dostatek dat pro porovnání skutečných nákladů.

Hlavním důvodem úspory je správa Maců, která vyrovná původní dražší cenu a ve výsledku se tak vyplatí více, než nákup levnějšího počítače s Windows a dražší správy. Podle vyjádření se IT podpory dožadovalo pouze 5 % uživatelů Maců, zatímco v případě počítačů s Windows (patří sem i notebooky) to bylo 40 %. Téměř polovina uživatelů s Windows tak v nějaké formě potřebovala IT podporu.

V rámci čtyř let IBM ušetří celkově mezi 273 dolary až 543 dolary na jeden Mac ve srovnání s počítačem (notebookem) s Windows. Pokud se dle IBM k tomu přidá nutný nákup softwaru (na Macu je spousta aplikací zdarma, včetně kancelářských), vyjdou Macy dokonce třikrát levněji – při množství sto tisíc počítačů s Windows jde v konečném důsledku o úsporu 57,3 milionů dolarů.

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Byznys, Apple, Počítače, Windows, IBM, macOS (OS X), iMac, Livestream, Webkamery zdarma, Fáze, Konečná fáze, Podnikový zákazník

59 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Stanislav Pistek 4. 11. 2016 10:37:46
    Jako cele to bude asi o tom, ze pro Mac jeste neni vsechen ten spehovaci a...
  • pavel-m 27. 10. 2016 13:42:41
    Sedím před macem od roku 1993, možná jsem trochu zaujatý, ale každodenní...
  • macaxp1 26. 10. 2016 9:26:59
    Tak ta zpráva sděluje jediné. Útvar IT podpory IBM neumí nebo nechce dělat...