Intel končí s nositelnostmi. Rozpustí tým, který vyvíjel chytré hodinky a náramky

Intel se před pár lety domníval, že svět bude patřit internetu věcí a nositelnostem. Odhadl to správně, ale jeho pokusy se v tomto aktivně angažovat úspěšné nebyly. Před měsícem oznámil ukončení vývoje vývojářských desek pro IoT a v divizi internetu věcí propouštěl. Nyní přichází zpráva, že končí se svými aktivitami v oblasti chytrých hodinek a náramků, upozorňuje CNBC na základě svých zdrojů.

Takto vypadají chytré hodinky Intel Basis:

Změna se dotkne především týmu společnosti Basis, kterou Intel koupil v roce 2014 za 100 milionů dolarů. Vyvíjela zajímavé chytré hodinky, ale s tím je konec. Údajně až 80 % týmu dostane výpověď. Vývoj v oblasti chytrých hodinek, náramků a další nositelné elektroniky Intel pozastaví. Oblast pro firmu přestala být perspektivní.

Aktuální změny v Intelu naznačují, že hodlá ořezat veškeré vedlejší aktivity a hodlá se soustředit na to, co mu jde nejlíp - výrobu procesorů. Končí mimo jiné i s širší podporou osvěty v různých oblastech vývoje elektroniky, kterou představovala tradiční vývojářská konference IDF (Intel Developer Forum). I ta letos byla po 20 letech zrušena.

Témata článku: Intel, Hodinky, Nositelnosti, Chytré hodinky, Dolar, CNBC, Internet věcí, Vývojářská deska, Oblast, Vývoj, Basis, IDF, Náramek, Široká podpora, Vývojářská konference, Aktivita, Různé oblasti

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jarda.abc 21. 7. 2017 20:31:41
    Tak Intel není stavěn na to, aby dodával levné procesory pod 100 USD.
  • Rostislav Koštial 21. 7. 2017 14:06:30
    Tak toto bylo bohužel jasné už min rok, kdy Intel svolal všechny Basis...
  • Bumerang 21. 7. 2017 10:55:49
    "Odhadl to správně," naozaj? kde je to bajne rozsireni IoT? kde ja ta...