Intel oznámil ukončení výroby čtyř čipů s architekturou Skylake, včetně nejvyššího modelu Core i7-6700K

Intel brzy uvede na trh novou generaci desktopových procesorů s architekturou Coffee Lake, které už budou patřit do osmé generace a nahradí tak čipy sedmé generace s architekturou Kaby Lake. K dispozici jsou ale stále ještě čipy šesté generace s architekturou Skylake.

To se ale za pár měsíců změní. Vzhledem k tomu, jak Intel nečekaně rychle přichází s novou generací, aby dorovnal konkurenční nabídku AMD, stejně rychle ukončuje i nepříliš staré čipy. Je totiž nutné připomenout, že čipy Skylake byly uvedené teprve před dvěma lety.

Intel tak oficiálně oznámil ukončení dostupnosti (EoL – End of Life) čtyři čipů s architekturou Skylake, které bude možné objednat nejpozději 30. března příštího roku, poslední dodávky budou vyřízeny v září příštího roku. Jedná se o modely Core i3-6098P, Core i5-6402P a hlavně oblíbené Core i5-6600K a Core i7-6700K, které podporují jednoduché přetaktování pouze pomocí násobiče.

Nahrazení těchto procesorů lze do stejných základních desek vyřešit pomocí modelů Kaby Lake Core i5-7600K a Core i7-7700K. V případě osmé generace Core i5-8600K a Core i7-8700K už je ale potřeba nová základní deska s novým čipsetem Intel série 300.

Podívejte se na představení mobilních úsporných procesorů osmé generace:

Témata článku: Byznys, AMD, Intel, Procesory, Kaby Lake, Architektura, Desktopový procesor, Ukončení, Konkurenční nabídka, Nejvyšší model, Šestý generace, Coffee Lake, Jednoduché přetaktování, Nový čipset, Skylake, Čip, Osmá generace, Generace, Ukončení výroby, Starý čip, Nová generace, Model, Příští rok, Sedmá generace, Desktopový čip

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • zmfcz 7. 9. 2017 9:36:27
    Chvála AMD, konečně se Intel rozhoupal. Ale ukončení skylake dává smysl,...