Investoři Uberu sesadili z pozice šéfa a původního zakladatele Travise Kalanicka

Investoři Uberu sesadili z pozice šéfa a původního zakladatele Travise Kalanicka

Nejhodnotnější startup na světě – Uber, který má dle posledních odhadů hodnotu kolem 70 miliard dolarů, se v poslední době potýkal se spoustou problémů. Ke klasickým problémům s lokálními zákony o taxislužbě a dalším, se totiž přidaly různé sexuální skandály a podobně.

Zakladatel a šéf Travis Kalanick ale se svými zkušenostmi a hroší kůží dokázal dostat i přes to Uber mezi špičku s celosvětovým pokrytím fenoménu sdílené jízdy. I když přežil všechny možné problémy, nyní po osmi letech nečekaně končí v pozici šéfa (CEO) společnosti.

Může za to tlak investorů, kteří chtějí, aby Uber nebyl tolik v hledáčku problémů, za kterými občas stál i sám Travis Kalanick a společnost se zase více soustředila na rozvoj po celém světě. Konkurence je totiž stále silnější.

Kalanick ale pochopitelně nekončí v Uberu, který je pro něj stále primárním projektem. Zůstává tak na pozici v představenstvu společnosti, kde bude mít stále významný podíl na rozhodování a směřování Uberu. Bude ale méně vidět a jak se sám vyjádřil, více si odpočine od každodenního řízení.

Uber čelí problémům nejen doma USA

Foto: TechCrunch, CC BY 2.0

Témata článku: USA, Uber, CEO, Sdílená ekonomika, Travis Kalanick, Lyft, Flickr.com, Investor, Celý svět, Poslední doba, Dolar, Původní zakladatel, Celosvětové pokrytí, Klasický problém, Lokální zákon, Možný problém, Poslední odhad, Pozice, Pozice šéfa, Primární projekt, Sdílená jízda, Tlak investorů, Významný podíl, Zakladatel, Skandál

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • udkm 21. 6. 2017 18:37:00
    Jak ho mohli sesadit i z pozice puvodniho zakladatele? Boze muj...
  • s3icc0 21. 6. 2017 11:41:10
    Takže šéf původního zakladatele nebo zakladatel a šéf? Umí vůbec novináři...