iPhone X by měl mít šestijádrový procesor A11 a za vysokou cenu může OLED displej

Dnes večer našeho času Apple představí kromě jiného také novou generaci iPhonů a dle spekulací bychom se měli dočkat celkem tří modelů, přičemž jeden z nich – „iPhone X“ bude výjimečný jak hardwarem, tak i designem a cenou.

Už se objevilo mnoho neoficiálních informací, my se zaměříme na dvě. iPhone X by měl mít poprvé OLED displej a to je dle informací analytiků KGI Securities hlavní důvod vysoké ceny, která se odhaduje v nejnižší konfiguraci na tisíc dolarů. Dle tvrzení si Samsung běžně účtuje za 5,5palcový IPS displej kolem 45 až 55 dolarů za kus, zatímco za nejnovější generaci OLED pak 120 dolarů až 130 dolarů.

iPhone X bude mít oproti iPhone 8 a iPhone 8 Plus také řadu dalších nadstandardních komponent, například pro rozpoznávání obličeje nebo bezdrátové nabíjení (Qi), což se rovněž podílí na vyšší celkové ceně.

Jak uniklo v rámci informací z iOS 11 GM, nové iPhony by měly mít stejný procesor Apple A11, který bude mít celkem 6 jader (konfigurace 4+2). Čtyři úsporná jádra Mistral by měla být s nižším výkonem a dvě jádra Monsoon pak s vysokým výkonem.

iPhone oslavil deset let:

Témata článku: Apple, iPhone, Čipy, Mobilní telefon, Procesory, Samsung, Bezdrátové nabíjení, Nový iPhone, Procesor, Hlavní důvod, Dolar, Nová generace, Displej OLED, KGI Securities, Stejný procesor, Konfigurace, Nejnižší konfigurace, Vysoký výkon, Nízký výkon, Úsporné jádro, Šestijádrový procesor, Bezdrátová nabíječka, Vysoká cena, Jádro, Neoficiální informace

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • portapro 12. 9. 2017 14:01:44
    Za vysokou cenu může OLED? Samsung prodává takový telefon za 18 990,-...
  • Martin Martínek 12. 9. 2017 12:59:15
    Jinde psali, ze ctyri jadra budou naopak vykonna a ty dve usporna. Ted to...
  • panrt 12. 9. 2017 12:30:58
    Myslím si že o iPhone X budeme vědět později a že jen o něm budou mluvit a...